wawainfo.pl > Wiadomości > Władze Warszawy szykują przebudowę ulic Złotej i Zgody
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 03:32

Władze Warszawy szykują przebudowę ulic Złotej i Zgody

Warszawa
Zdjęcie ilustracyjne Jakub Kaminski/East News

Władze stolicy debatują nie tylko nad głęboką przebudową trzech centrów handlowych, ale także nad kolosalnym remontem ścisłego centrum miasta. Zakończył się pierwszy etap konkursu na rewitalizacj ulic Złotej i Zgody.

Architekta Warszawy, Marlena Happach powiedziała, że celem zmian jest między innymi poprawienie dostępności ulic dla osób o ograniczonej mobilności lub percepcji.

- Miastu zależy na poprawie jakości przestrzeni publicznej. Na przekształcanym obszarze pojawi się więcej zieleni zgodnie z koncepcją Nowego Centrum, ogłoszoną i wdrażaną przez prezydenta Rafała Trzaskowskiego - komentowała.

Nie tylko galerie handlowe, kolosalne zmiany w ścisłym centrum

31 sierpnia minął termin na składanie opracowań studialnych. Do drugiej fazy konkursu przeszły 23 projekty. W połowie października wyłonieni zostaną zwycięzcy, którzy zadecydują o zmianach w centrum.

Przebudowa Złotej i Zgody stanowi kontynuację projektu "Nowe Centrum Warszawy". 11 czerwca zakończył się konkurs na remont Chmielnej. Przeprowadzono już przebudowę ronda Dmowskiego oraz skrzyżowania Marszałkowskiej i Królewskiej.

Zmiany czekają też plac Trzech Krzyży, ulicę Kruczą i Aleje Jerozolimskie.

Równolegle podczas czwartkowego posiedzenie komisji łady przestrzennego, przedstawiciele spółki Atrium negocjowali z samorządowcami likwidację trzech galerii handlowych.

Reduta przy Al. Jerozolimskich, King Cross przy Jubilerskiej oraz Targówek przy Głębockiej idą do głębokiej - To obiekty zaprojektowane jeszcze w latach 90. jako monofunkcyjne. Ich stan jest dziś, można powiedzieć, opłakany - komentował Marcin Olech dla "Wyborczej".

Obiekty mają zastąpić mieszkania na wynajem, biura, hotele oraz budynki przeznaczone na handel i usługi. Do inicjatywy Atrium przychyliła się Marlena Happach, dyrektorka miejskiego biura architektury i planowania przestrzennego.  - Sami klienci dziś poszukują inwestycji wielofunkcyjnych, w których w jednym miejscu można pracować, mieszkać, chodzić na zakupy, korzystać z gastronomii, niekoniecznie w zamkniętej bryle centrum handlowego - deklarowała dla "Wyborczej".

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: wawainfo.pl, gazetawyborcza.pl Zdjęcie główne: Zdjęcie ilustracyjne Jakub Kaminski/East News

Powiązane