wawainfo.pl
warszawa tajemniczy monolit

Jakub Kaminski/East News

Tajemniczy monolit pojawił się w Warszawie. Wcześniej widziano go w innych miastach

9 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Natalia Godek

Udostępnij:

Stalowy monolit pojawił się w Warszawie. Zagadkowa konstrukcja licząca około trzy metry stanęła na prawym brzegu Wisły, nieopodal Mostu Świętokrzyskiego. Obiekt wcześniej widziany był w Kalifornii, Utah, Rumunii, Wielkiej Brytanii i Holandii. Nie wiadomo

Tajemniczy monolit nad Wisłą

W środę rano biegacze zauważyli, że nad brzegiem Wisły pojawiła się zagadkowa bryła. - Każda wycieczka nad Wisłę to niesamowita przygoda. Przekraczając rzekę przez Most Świętokrzyski, na prawym brzegu z plaży wyłania się tajemnicza i nietypowa instalacja. Jeśli spędzacie czas #aktywnieNadWisłą nie umknie on Waszej uwadze. - czytamy na Facebooku Dzielnica Wisła, strony prowadzonej przez urząd miejski.

Zagadkowe odkrycie

Okazało się, że nad Wisłą stanął stalowy monolit, który do złudzenia przypomina bryłę często pojawiającą się ostatnimi czasy w mediach. Mianowicie chodzi o obiekt, który pierwszy raz znaleziono w listopadzie w Stanach Zjednoczonych.

Zagadkowy monolit nieznanego pochodzenia, który jest zbudowany ze stali, ma podstawę trójkąta, około trzech metrów wysokości i 45 cm szerokości, a ściany obiektu złączone są nitami. Przypomina futurystyczny obelisk rodem z filmu Stanleya Kubricka z 1968 r. - "2001: Odyseja kosmiczna" lub gry z serii "Mass Effect". Jak podał natemat.pl, pilot śmigłowca Bret Hutchings powiedział - To była najdziwniejsza rzecz, jaką zobaczyłem przez te wszystkie lata. Mężczyzna wątpił jednak, żeby za pojawienie się monolitu byli odpowiedzialni kosmici. – Myślę, że to jakiś nowofalowy artysta. - dodał.

Bryła ze Stanów została przypadkowo odkryta w Utah przez Wydział Zasobów Przyrody, który liczył populację owiec kanadyjskich. Zauważono go, ponieważ srebrny obiekt wyróżniał się wśród czerwonych skał. Późniejsza analiza zdjęć satelitarnych pozwoliła ocenić, że monolit pojawił się w tym miejscu już kilka lat temu: między sierpniem 2015 r. a październikiem 2016 r. The New York Times podał, że za akcją mógł stać artysta John McCracken.

Kilka dni po odkryciu tajemniczego obiektu zagadkowa konstrukcja pojawiła się w Europie w Rumunii w miejscowości Piatra Neamt na wzgórzu Doamnei. Tym razem monolit miał kilka uszczerbków. 1 grudnia obiekt zniknął.

Natomiast obiektem ze Stanów Zjednoczonych zajęła się ekipa youtubera Andy’ego Lewisa, która usunęła go, aby chronić środowisko przed degradacją przez turystów.

Monolit w kolejnych rejonach

Kilka dni później podobny monolit pojawił się w Kalifornii. - Na najwyższy w tej okolicy szczyt Pine Mountain od wczoraj wspina się wielu mieszkańców zaciekawionych niezidentyfikowanym obiektem, do którego dotąd nikt się nie przyznał. W odróżnieniu od poprzednich brył ta, która pojawiła się w Kalifornii, nie jest zespolona nitami i wydaje się być nieco lżejsza. Świadkowie szacują, że może ważyć około 90 kg, a niektórzy z nich twierdzą nawet, że kalifornijski monolit jest na tyle słabo wbity w ziemię, że da się go przesunąć. - podał portal natemat.pl

Ale to nie koniec wieści o tajemniczym monolicie, bowiem bliźniacze obiekty pojawiły się także na plaży w Wielkiej Brytanii oraz w Holandii. Być może niedługo dowiemy się o kolejnych konstrukcjach postawionych w innych częściach świata.

źródło: wawainfo.pl, polsatnews.pl, natemat.plzdjęcie główne: Facebook.com/Dzienica Wisła

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Tagi:

Most ŚwiętokrzyskiWarszawa

Natalia GodekAutor

Jestem redaktorką portalu. Na Wawa Info piszę o sprawach społecznych i kulturalnych. Mam za sobą doświadczenie dziennikarskie w obszarze redaktorskim i dokumentalistycznym w departamencie produkcji TVN, reporterskim i producenckim w telewizji studenckiej Uniwerek.TV oraz public relations w Planecie Robotów.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Pexels Rodnae Productions

Wiadomości

E-sport - w czym tkwi jego fenomen?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wawa Info zmienia się w goniec.pl - Warszawa

Czytaj więcej >

Wiadomości

Świąteczna Warszawa. Specjalne metro i choinka na pl. Zamkowym

Czytaj więcej >
Protest pod Sejmem na ul. Wiejskiej

Wiadomości

Protest pod Sejmem. "Aborcja znaczy życie"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Warszawska Karta Miejska za darmo dla osób powyżej 70. roku życia

Czytaj więcej >
Pogrzeb 19-letniego Igora. / fot. WawaInfo

Wiadomości

Pogrzeb 19-letniego Igora. Wzruszające słowa księdza

Czytaj więcej >