wawainfo.pl

Jakub Kaminski/East News

Tajemniczy monolit pojawił się w Warszawie. Wcześniej widziano go w innych miastach

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Natalia Godek

Tajemniczy monolit nad Wisłą

W środę rano biegacze zauważyli, że nad brzegiem Wisły pojawiła się zagadkowa bryła. - Każda wycieczka nad Wisłę to niesamowita przygoda. Przekraczając rzekę przez Most Świętokrzyski, na prawym brzegu z plaży wyłania się tajemnicza i nietypowa instalacja. Jeśli spędzacie czas #aktywnieNadWisłą nie umknie on Waszej uwadze. - czytamy na Facebooku Dzielnica Wisła, strony prowadzonej przez urząd miejski.

Zagadkowe odkrycie

Okazało się, że nad Wisłą stanął stalowy monolit, który do złudzenia przypomina bryłę często pojawiającą się ostatnimi czasy w mediach. Mianowicie chodzi o obiekt, który pierwszy raz znaleziono w listopadzie w Stanach Zjednoczonych.

Zagadkowy monolit nieznanego pochodzenia, który jest zbudowany ze stali, ma podstawę trójkąta, około trzech metrów wysokości i 45 cm szerokości, a ściany obiektu złączone są nitami. Przypomina futurystyczny obelisk rodem z filmu Stanleya Kubricka z 1968 r. - "2001: Odyseja kosmiczna" lub gry z serii "Mass Effect". Jak podał natemat.pl, pilot śmigłowca Bret Hutchings powiedział - To była najdziwniejsza rzecz, jaką zobaczyłem przez te wszystkie lata. Mężczyzna wątpił jednak, żeby za pojawienie się monolitu byli odpowiedzialni kosmici. – Myślę, że to jakiś nowofalowy artysta. - dodał.

Bryła ze Stanów została przypadkowo odkryta w Utah przez Wydział Zasobów Przyrody, który liczył populację owiec kanadyjskich. Zauważono go, ponieważ srebrny obiekt wyróżniał się wśród czerwonych skał. Późniejsza analiza zdjęć satelitarnych pozwoliła ocenić, że monolit pojawił się w tym miejscu już kilka lat temu: między sierpniem 2015 r. a październikiem 2016 r. The New York Times podał, że za akcją mógł stać artysta John McCracken.

Kilka dni po odkryciu tajemniczego obiektu zagadkowa konstrukcja pojawiła się w Europie w Rumunii w miejscowości Piatra Neamt na wzgórzu Doamnei. Tym razem monolit miał kilka uszczerbków. 1 grudnia obiekt zniknął.

Natomiast obiektem ze Stanów Zjednoczonych zajęła się ekipa youtubera Andy’ego Lewisa, która usunęła go, aby chronić środowisko przed degradacją przez turystów.

Monolit w kolejnych rejonach

Kilka dni później podobny monolit pojawił się w Kalifornii. - Na najwyższy w tej okolicy szczyt Pine Mountain od wczoraj wspina się wielu mieszkańców zaciekawionych niezidentyfikowanym obiektem, do którego dotąd nikt się nie przyznał. W odróżnieniu od poprzednich brył ta, która pojawiła się w Kalifornii, nie jest zespolona nitami i wydaje się być nieco lżejsza. Świadkowie szacują, że może ważyć około 90 kg, a niektórzy z nich twierdzą nawet, że kalifornijski monolit jest na tyle słabo wbity w ziemię, że da się go przesunąć. - podał portal natemat.pl

Ale to nie koniec wieści o tajemniczym monolicie, bowiem bliźniacze obiekty pojawiły się także na plaży w Wielkiej Brytanii oraz w Holandii. Być może niedługo dowiemy się o kolejnych konstrukcjach postawionych w innych częściach świata.

źródło: wawainfo.pl, polsatnews.pl, natemat.plzdjęcie główne: Facebook.com/Dzienica Wisła

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Tagi:

Most ŚwiętokrzyskiWarszawa

Podobne artykuły

Wiadomości

Jaka pościel najlepsza – najpopularniejsze rodzaje pościeli – na lato, zimę
Czytaj więcej >

Wiadomości

66-latek zasłabł na klatce. Reanimował go sąsiad, niestety mężczyzna nie żyje
Czytaj więcej >

Wiadomości

Wszystko się nagrało. Sprzedawcy w sklepie nie wytrzymali, ludzie bili się o klapki
Czytaj więcej >

Wiadomości

W poniedziałek będzie 10. rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej. Wieczorem planują zgromadzenie
Czytaj więcej >

Wiadomości

Zaszczepili się przeciwko koronawirusowi, teraz przerywają milczenie. Afera w szpitalu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Czytaj więcej >

Wiadomości

Koszmar w centrum Warszawy, w akcji policja i straż pożarna. Mężczyzna na oczach ludzi skoczył z mostu
Czytaj więcej >
Natalia Godek

Jestem redaktorką portalu. Na Wawa Info piszę o sprawach społecznych i kulturalnych. Mam za sobą doświadczenie dziennikarskie w obszarze redaktorskim i dokumentalistycznym w departamencie produkcji TVN, reporterskim i producenckim w telewizji studenckiej Uniwerek.TV oraz public relations w Planecie Robotów.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Wiadomości

Wiadomości

Grupa Iberion

Taryfa G11 – kto najbardziej na niej skorzysta?
Czytaj więcej >
Wiadomości

redakcja info

Kredyt hipoteczny ze stałą stopą procentową - czy warto?
Czytaj więcej >
Wiadomości

materiał

Jak wzmocnić swoją odporność przed zimą
Czytaj więcej >
Wiadomości

materiał

Odchudzanie i zmiana nawyków na swoich zasadach
Czytaj więcej >
Wiadomości

Komunikaty prasowe

Jak pożegnać drugiego człowieka w sposób wyjątkowy?
Czytaj więcej >
Wiadomości

Komunikaty prasowe

Turnusy rehabilitacyjne po udarze
Czytaj więcej >