Nocny pościg w Warszawie. Kierowca nie zatrzymał się do kontroli, wjechał w ogrodzenie i zniszczył samochody

Autor Kamil Matuszak - 2 Lutego 2021
zdjęcie ilustracyjneŹródło: Piotr Molecki/East News

Około 2:00 w nocy, 2 lutego, kierowca nie zatrzymał się do kontroli. Policja rozpoczęła pościg. Pojazd udało się zatrzymać, dopiero gdy wypadł z drogi i wjechał na teren salonu Volvo.

Pościg

Do policyjnego pościgu doszło w nocy w Warszawie. Policjanci próbowali zatrzymać do kontroli kierowcę, który zignorował ich wezwanie i postanowił rozpocząć ucieczkę.

Policjanci ruszyli w pościg za kierowcą ok. 2:00 w nocy, we wtorek, 2 lutego. Używali przy tym sygnałów świetlnych i dźwiękowych, bez rezultatu. Kierowca nie reagował na sygnalizację. Funkcjonariusze jechali za uciekającym z ul. Chłopickiego (na wysokości ul. Szaserów) aż do salonu Volvo przy ul. Płowieckiej.

Kierowca nagle zajechał drogę policjantom, wypadł z drogi i wjechał w ogrodzenie.

Zniszczył ogrodzenie

Finał tego nocnego pościgu to oprócz rannego kierowcy, zniszczone ogrodzenie i dwa uszkodzone samochody - w tym kosztowne Volvo. - Dostaliśmy zgłoszenie ok. godz. 2 w nocy. Funkcjonariusze policji próbowali zatrzymać pojazd jadący bez tablic rejestracyjnych - informuje komisarz Piotr Świstak z Komendy Stołecznej Policji.

Strzelanina na Targówku. Policja przyszła po alimenciarza, okazało się, że jest mordercąStrzelanina na Targówku. Policja przyszła po alimenciarza, okazało się, że jest mordercąCzytaj dalej

Nie wiadomo, dlaczego kierowca uciekał

Ścigany kierowca doznał urazu głowy. Został przewieziony do szpitala, pobrano mu krew do badań. Kierujący pojazdem według doniesień jest obywatelem Białorusi.

- Jeszcze nie zostały z nim przeprowadzone czynności. Nie wiadomo, dlaczego zdecydował się na samochodową ucieczkę - dodał komisarz Piotr Świstak.

Pościgi policyjne nie są rzadkością na Mazowszu

Pościgi za uciekającymi kierowcami to nie jest rzadkość na mazowieckich drogach. W grudniu pisaliśmy o przedziwnej sytuacji, w której kierowca nie zatrzymał się do kontroli, bo myślał, że to... żart zrobiony przez znajomych. Gdy okazało się, że zatrzymać chciał go prawdziwy patrol drogowy, odgrażał się, że zostaną zwolnieni.

Również w ubiegłym roku do pościgu doszło na ulicach warszawskiej Pragi Północ. Policjanci obserwowali podejrzanego, a gdy ten zorientował się, że funkcjonariusze mają go na oku, postanowił uciec, zagrażając zdrowiu i życiu uczestników ruchu drogowego.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: Gazeta Wyborcza, Warszawa w Pigułce
zdjęcie główne ilustracyjne: eastnews.pl

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News