wawainfo.pl

Piotr Molecki/East News

Nocny pościg w Warszawie. Kierowca nie zatrzymał się do kontroli, wjechał w ogrodzenie i zniszczył samochody

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Kamil Matuszak

Pościg

Do policyjnego pościgu doszło w nocy w Warszawie. Policjanci próbowali zatrzymać do kontroli kierowcę, który zignorował ich wezwanie i postanowił rozpocząć ucieczkę.

Policjanci ruszyli w pościg za kierowcą ok. 2:00 w nocy, we wtorek, 2 lutego. Używali przy tym sygnałów świetlnych i dźwiękowych, bez rezultatu. Kierowca nie reagował na sygnalizację. Funkcjonariusze jechali za uciekającym z ul. Chłopickiego (na wysokości ul. Szaserów) aż do salonu Volvo przy ul. Płowieckiej.

Kierowca nagle zajechał drogę policjantom, wypadł z drogi i wjechał w ogrodzenie.

Zniszczył ogrodzenie

Finał tego nocnego pościgu to oprócz rannego kierowcy, zniszczone ogrodzenie i dwa uszkodzone samochody - w tym kosztowne Volvo. - Dostaliśmy zgłoszenie ok. godz. 2 w nocy. Funkcjonariusze policji próbowali zatrzymać pojazd jadący bez tablic rejestracyjnych - informuje komisarz Piotr Świstak z Komendy Stołecznej Policji.

Nie wiadomo, dlaczego kierowca uciekał

Ścigany kierowca doznał urazu głowy. Został przewieziony do szpitala, pobrano mu krew do badań. Kierujący pojazdem według doniesień jest obywatelem Białorusi.

- Jeszcze nie zostały z nim przeprowadzone czynności. Nie wiadomo, dlaczego zdecydował się na samochodową ucieczkę - dodał komisarz Piotr Świstak.

Pościgi policyjne nie są rzadkością na Mazowszu

Pościgi za uciekającymi kierowcami to nie jest rzadkość na mazowieckich drogach. W grudniu pisaliśmy o przedziwnej sytuacji, w której kierowca nie zatrzymał się do kontroli, bo myślał, że to... żart zrobiony przez znajomych. Gdy okazało się, że zatrzymać chciał go prawdziwy patrol drogowy, odgrażał się, że zostaną zwolnieni.

Również w ubiegłym roku do pościgu doszło na ulicach warszawskiej Pragi Północ. Policjanci obserwowali podejrzanego , a gdy ten zorientował się, że funkcjonariusze mają go na oku, postanowił uciec, zagrażając zdrowiu i życiu uczestników ruchu drogowego.

Tagi:

Podobne artykuły

Ulice

Jarosław Kaczyński nie ma wody. Ogromna awaria tuż przed jego domem, strumień leje się po chodniku
Czytaj więcej >

Ulice

Wykolejenie tramwaju na Bemowie. W pojeździe urwało się koło
Czytaj więcej >

Ulice

Awaria w warszawskim metrze. Występują utrudnienia dla podróżujących
Czytaj więcej >

Ulice

Zamkną Powstańców Śląskich i Górczewską
Czytaj więcej >

Ulice

Kiedy w końcu pojedziemy Wschodnią Obwodnicą Warszawy?
Czytaj więcej >

Ulice

Mężczyzna nie żyje, nastolatek jest ciężko ranny. Tragedia w centrum Warszawy
Czytaj więcej >
Kamil Matuszak

Od wielu lat zajmuje się pisaniem o wszystkim, co go pasjonuje. Dotychczas zawodowo zajmował się przede wszystkim marketingiem internetowym, w międzyczasie udoskonalając swój warsztat dziennikarski.

Całym jego światem jest film, serial i muzyka - uwielbia oglądać i słuchać, a może też mówić i pisać o nich całymi dniami.

Fascynuje go życie w dużym mieście, dlatego lubi poznawać zalety i wady codziennej Warszawy. Kiedyś chciał zostać piłkarzem, następnie radiowcem, a teraz - pragnie jak najlepiej relacjonować czytelnikom to, co dzieje się w stolicy.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]