wawainfo.pl
Kierowca BWM to funkcjonariusz ABW

YouTube / Plumbum Video "POTRĄCENIE PROTESTUJĄCYCH blokada Puławska/Goworka Strajk Kobiet Warszawa 2020"

Szokujące ustalenia w sprawie potrącenia protestujących. Kierowca BMW to funkcjonariusz ABW

28 Października 2020

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

Jak wynika z ustaleń TVN kierowca BMW, który w poniedziałek (27.10) wjechał w tłum protestujących w Warszawie jest funkcjonariuszem ABW. Przedstawiciele policji i służb specjalnych odmawiają komentarzy w tej sprawie. Nie wiadomo, czy i jakie zarzut

TVN: kierowca, który potrącił protestujących, pracuje w ABW

Dziennikarzom TVN udało się ustalić, że kierowca białego BMW, który na skrzyżowaniu ul. Puławskiej z ul. Goworka w Warszawie wjechał w demonstrantów blokujących drogę w ramach protestu kobiet  jest funkcjonariuszem ABW. TVN podaje, że informacje te potwierdzają dwa niezależne od siebie źródła. 

Do zajścia, o którym mowa, doszło około godziny 17. Kierowca białego BMW, który przejeżdżał drogą blokowaną przez kobiety protestujące przeciw orzeczeniu TK w sprawie aborcji, w pewnym momencie przyspieszył, potrącając dwie z nich. Jednej nie stało się nic poważnego, jednak druga musiała być hospitalizowana. Zdarzenie zostało uwiecznione na filmie który można obejrzeć poniżej:

Policja poinformowała o zatrzymaniu kierowcy białego BMW

Po potrącaniu kobiet kierowca nie tylko nie zatrzymał się, ale wręcz przyspieszył i pośród krzyków oburzonych demonstrantów odjechał z miejsca zdarzenia. Jeszcze tej samej nocy policji udało się zidentyfikować i zatrzymać kierowcę na podstawie danych dotyczących jego samochodu

Okazało się, że zatrzymany kierowca ma 44-lata, jednak nie udało uzyskać oficjalnych informacji na temat zeznać mężczyzny oraz zarzutów, które mogą mu zostać postawione. Śledztwo TVN pozwoliło jednak wydobyć na światło dzienne istotne szczegóły.

Siedziba agencji jest obok miejsca potrącenia

Jak podaje TVN, 44-letni kierowca białego BMW jest funkcjonariuszem Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego (ABW). Siedziba tej agencji znajduje się zaledwie kilkaset metrów od miejsca zdarzenia. 

Przedstawiciele policji i służb specjalnych odmawiają jednak komentarzy na temat przynależności służbowej kierowcy. - Nie skomentuję tej informacji, jest ona bez znaczenia dla prowadzonego przez nas postępowania - mówi przywoływany przez TVN nadkom. Sylwester Marczak, rzecznik stołecznej policji.

Zarzuty dla kierowcy

Także rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn odmówił dziennikarzom TVN komentarza na temat zatrzymania zatrudnionego w ABW kierowcy. Z nieoficjalnych ustaleń wynika, że aktualnie śledczy policyjni analizują pod nadzorem prokuratora dowody z wypadku.

Póki co nie wiadomo jednak, czy i jakie zarzuty zostaną postawione funkcjonariuszowi ABW. Pod uwagę brany jest artykuł 160 Kodeksu karnego mówiący o narażeniu człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, za co może grozić do trzech lat więzienia.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

undefined

Julian BakułaAutor

Interesują mnie lokalne wydarzenia i problemy mieszkańców Warszawy i okolic, które chciałbym nagłaśniać, przyczyniając się do zmian na lepsze.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Pexels Rodnae Productions

Wiadomości

E-sport - w czym tkwi jego fenomen?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wawa Info zmienia się w goniec.pl - Warszawa

Czytaj więcej >

Wiadomości

Świąteczna Warszawa. Specjalne metro i choinka na pl. Zamkowym

Czytaj więcej >
Protest pod Sejmem na ul. Wiejskiej

Wiadomości

Protest pod Sejmem. "Aborcja znaczy życie"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Warszawska Karta Miejska za darmo dla osób powyżej 70. roku życia

Czytaj więcej >
Pogrzeb 19-letniego Igora. / fot. WawaInfo

Wiadomości

Pogrzeb 19-letniego Igora. Wzruszające słowa księdza

Czytaj więcej >