Trzecia ofiara pożaru na Mazowszu. Dziecko zmarło w szpitalu, matka nadal walczy o życie

Autor Mateusz Dolak - 6 Kwietnia 2021
Źródło: OSP Kałuszyn

Nie żyje 6-letnie dziecko, które strażacy wynieśli z płonącego mieszkania w Bojmiu. To trzecia ofiara tragedii, do której doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek. Strażacy z OSP w Kałuszynie proszą o modlitwę, za walczącą o życie 32-letnią kobietę.

Nie żyje dziecko

- Potwierdzam, że w szpitalu zmarła trzecia ofiara pożaru - powiedziała nam Małgorzata Mazurek z Komendy Powiatowej Policji w Siedlcach.

O życie nadal walczy 32-letnia matka. Kobieta przebywa w szpitalu w Łęcznej. Jej stan jest ciężki.

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej, którzy byli na miejscu, proszą o modlitwę za dusze zmarłych dzieci i ojca. Z ich relacji wynika, że pożar miał dramatyczny przebieg.

Strażacy zostali wezwani do otwarcia dwóch mieszkań. W obu znaleziono ciałaStrażacy zostali wezwani do otwarcia dwóch mieszkań. W obu znaleziono ciałaCzytaj dalej

Pożar w Bojmiu

"Do budynku weszły 4 roty, 8 strażaków w aparatach, po krótkiej chwili wszystkie osoby, dwie dorosłe i dwójka dzieci zostały ewakuowane z budynku. W trakcie działań docierały kolejne siły i środki w tym Zespoły Ratownictwa Medycznego, Policja, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Niestety mimo dużych sił i środków na miejscu oraz podjętej reanimacji, 31 letni mężczyzna- ojciec rodziny zmarł. 32-letnia kobieta i dwoje dzieci w wieku 6 i 9 lat po akcji ratunkowej na miejscu zostali przewiezieni do szpitali. Niestety z informacji jakie docierają do nas wynika, że dwójki dzieci nie udało się uratować a kobieta walczy o życie w Szpitalu w Łęcznej" - napisali na Facebooku strażacy z OSP.

I podkreślili, że akcja zostanie na długo w ich pamięci. "Jednocześnie prosimy wszystkich ludzi dobrego serca o modlitwę w intencji tragicznie zmarłych oraz o łaskę życia dla młodej kobiety!!!" - dodali.

O szczegółach pożaru pisaliśmy na naszym portalu. Ogień wybuchł na poddaszu budynku należącego do gminy około północy. Czteroosobowa rodzina nie miała gdzie uciekać. Sąsiedzi, którzy się ewakuowali wezwali na pomoc służby.

Będzie śledztwo

W akcji ratunkowej uczestniczyło 14 zastępów straży.

Budynek jest kompletnie zniszczony. Sąsiedzi, którzy zdążyli się ewakuować musieli znaleźć schronienie u mieszkańców gminy.

W poniedziałek do późnych godzin wieczornych trwały oględziny z udziałem prokuratora, biegłego z zakresu pożarnictwa a także inspektora nadzoru budowlanego. Przyczyny pożaru nie są znane. W sprawie zostanie wszczęte śledztwo.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl
zdjęcie główne: OSP Kałuszyn

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News