wawainfo.pl

OSP Kałuszyn

Trzecia ofiara pożaru na Mazowszu. Dziecko zmarło w szpitalu, matka nadal walczy o życie

6 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

Nie żyje 6-letnie dziecko, które strażacy wynieśli z płonącego mieszkania w Bojmiu. To trzecia ofiara tragedii, do której doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek. Strażacy z OSP w Kałuszynie proszą o modlitwę, za walczącą o życie 32-letnią

Nie żyje dziecko

- Potwierdzam, że w szpitalu zmarła trzecia ofiara pożaru - powiedziała nam Małgorzata Mazurek z Komendy Powiatowej Policji w Siedlcach.

O życie nadal walczy 32-letnia matka. Kobieta przebywa w szpitalu w Łęcznej. Jej stan jest ciężki. 

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej, którzy byli na miejscu, proszą o modlitwę za dusze zmarłych dzieci i ojca. Z ich relacji wynika, że pożar miał dramatyczny przebieg.

Pożar w Bojmiu

"Do budynku weszły 4 roty, 8 strażaków w aparatach, po krótkiej chwili wszystkie osoby, dwie dorosłe i dwójka dzieci zostały ewakuowane z budynku. W trakcie działań docierały kolejne siły i środki w tym Zespoły Ratownictwa Medycznego, Policja, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Niestety mimo dużych sił i środków na miejscu oraz podjętej reanimacji, 31 letni mężczyzna- ojciec rodziny zmarł. 32-letnia kobieta i dwoje dzieci w wieku 6 i 9 lat po akcji ratunkowej na miejscu zostali przewiezieni do szpitali. Niestety z informacji jakie docierają do nas wynika, że dwójki dzieci nie udało się uratować a kobieta walczy o życie w Szpitalu w Łęcznej" - napisali na Facebooku strażacy z OSP.

I podkreślili, że akcja zostanie na długo w ich pamięci. "Jednocześnie prosimy wszystkich ludzi dobrego serca o modlitwę w intencji tragicznie zmarłych oraz o łaskę życia dla młodej kobiety!!!" - dodali.

O szczegółach pożaru pisaliśmy na naszym portalu. Ogień wybuchł na poddaszu budynku należącego do gminy około północy. Czteroosobowa rodzina nie miała gdzie uciekać. Sąsiedzi, którzy się ewakuowali wezwali na pomoc służby.

Będzie śledztwo

W akcji ratunkowej uczestniczyło 14 zastępów straży.

Budynek jest kompletnie zniszczony. Sąsiedzi, którzy zdążyli się ewakuować musieli znaleźć schronienie u mieszkańców gminy.

W poniedziałek do późnych godzin wieczornych trwały oględziny z udziałem prokuratora, biegłego z zakresu pożarnictwa a także inspektora nadzoru budowlanego. Przyczyny pożaru nie są znane. W sprawie zostanie wszczęte śledztwo.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

  • Tak wyglądał jeden z ostatnich koncertów Krzysztofa Krawczyka w Warszawie

  • Martwy noworodek znaleziony w sortowni śmieci. Prokuratura umorzyła śledztwo

  • Tragedia w Wielki Piątek. 28-letni motocyklista zginął na miejscu

źródło: wawainfo.plzdjęcie główne: OSP Kałuszyn

Podobne artykuły

Mazowsze

Mazowsze. Zahaczył o przyczepę, wpadł w poślizg i dachował

Czytaj więcej >

Mazowsze

Józefosław. Aż 20 zgłoszeń po silnej ulewie

Czytaj więcej >
Nad całym Mazowszem przeszły silne burze z intensywnymi opadami i porywistym wiatrem

Mazowsze

Burze nad Polską: 588 interwencji straży pożarnej na Mazowszu

Czytaj więcej >
Wypadek

Mazowsze

Samochód uderzył w drzewo. Jedna osoba nie żyje

Czytaj więcej >
Facebook/Policja Wyszków

Mazowsze

Tragiczny wypadek pod Wyszkowem. Mężczyzna spadł z ciągnika. Wpadł pod koła, nie żyje

Czytaj więcej >
Facebook/Ochotnicza Straż Pożarna - Ratownictwo Wodne

Mazowsze

Wypadek na trasie S7. Zablokowana droga w kierunku Gdańska

Czytaj więcej >