Prezydent Warszawy zaskoczył wszystkich najnowszym oświadczeniem. Padły ostre słowa

Autor - 17 Maja 2020
prezydentŹródło: Fot. Jakub Kaminski/East News

Rafał Trzaskowski złożył pierwsze obietnice wyborcze. Podczas niedzielnej konferencji prasowej prezydent Warszawy mówił o swoich priorytetach jako głowy państwa. Padły też nieoczekiwane deklaracje odnośnie mediów publicznych. | www.wawinfo.pl - wejdź po najnowsze informacje z Warszawy

Konferencja online

Prezydent Trzaskowski rozpoczął swoje wystąpienie. - Przed nami wybory. Mam nadzieję, że będzie to początek wielkiej fali zmian w Polsce, gdzie słowa takie jak równość, takie jak godność i sprawiedliwość odzyskają swoje znaczenie - powiedział. - Świat ostatnio stanął na głowie. Ci wszyscy, którzy sobie bardzo dobrze radzili w rzeczywistości, dzisiaj nie do końca mogą być pewni dnia jutrzejszego. Wszyscy zatraciliśmy podstawowe poczucie bezpieczeństwa. To wszystko wymaga zupełnie nowej polityki- podkreślił.

Dzisiaj grzeje:
1. Kornelia umierała w wykopanym dole. Nowe ustalenia w sprawie, którą żyje cała Polska
2. Rząd na ostatnią chwilę zmienił rozporządzenie. Chodzi o maseczki w restauracjach

Padły obietnice

Nowy kandydat na prezydenta z Platformy Obywatelskiej przekazał również jasne deklaracje dotyczące jego prezydentury. Jego pierwszą inicjatywą w razie wygranej w wyborach będzie zwiększenie finansowania służby zdrowia do poziomu 6 proc. PKB. Obecny prezydent stolicy zapowiedział również stworzenie nowej publicznej telewizji w innym wymiarze niż obecna. - Bez TVP Info, bez Wiadomości - zapowiedział.

Trzaskowski o protestujących przedsiębiorcach

W swoim przemówieniu odniósł się również do sobotnich protestów w stolicy. - Wczoraj protestowali przedsiębiorcy. Okazało się, ze w tych trudnych czasach było najwięcej aresztowań na ulicach Warszawy od czasów, które pamiętamy. - powiedział. - Dzisiaj odpowiedzią na protesty nie jest policyjna pałka. Dzisiaj na protesty odpowiedzią musi być po prostu dialog. - zaznaczył.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Masz w domu konwalie? Lekarze biją na alarm, każdy musi wiedzieć, jakie mogą być konsekwencje
  2. Z ostatniej chwili. Gwiazdor aresztowany przez policję. Wyszedł z kwarantanny i pobił kobietę
  3. Ogromne siły policji w Warszawie. Funkcjonariusze otoczyli protestujących przedsiębiorców
  4. Zdemolował auto, uciekał przed policją. Powód był zdumiewający
  5. Nagły zwrot w sprawie noszenia maseczek. Szumowski zmienia zdanie
  6. Uważaj, abyś nie dostał kolosalnego mandatu od jutra. Jak dotrzeć do fryzjera lub kosmetyczki?
Mocne słowa Rafała Trzaskowskiego. Zwrócił się do mieszkańców WarszawyMocne słowa Rafała Trzaskowskiego. Zwrócił się do mieszkańców WarszawyCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News