wawainfo.pl
prezydent

Fot. Jakub Kaminski/East News

Prezydent Warszawy zaskoczył wszystkich najnowszym oświadczeniem. Padły ostre słowa

17 Maja 2020

Autor tekstu:

Mateusz Kobyłka

Udostępnij:

Rafał Trzaskowski złożył pierwsze obietnice wyborcze. Podczas niedzielnej konferencji prasowej prezydent Warszawy mówił o swoich priorytetach jako głowy państwa. Padły też nieoczekiwane deklaracje odnośnie mediów publicznych. | www.wawinfo.p

Konferencja online

Prezydent Trzaskowski rozpoczął swoje wystąpienie. - Przed nami wybory. Mam nadzieję, że będzie to początek wielkiej fali zmian w Polsce, gdzie słowa takie jak równość, takie jak godność i sprawiedliwość odzyskają swoje znaczenie - powiedział. - Świat ostatnio stanął na głowie. Ci wszyscy, którzy sobie bardzo dobrze radzili w rzeczywistości, dzisiaj nie do końca mogą być pewni dnia jutrzejszego. Wszyscy zatraciliśmy podstawowe poczucie bezpieczeństwa. To wszystko wymaga zupełnie nowej polityki- podkreślił.

Padły obietnice

Nowy kandydat na prezydenta z Platformy Obywatelskiej przekazał również jasne deklaracje dotyczące jego prezydentury. Jego pierwszą inicjatywą w razie wygranej w wyborach będzie zwiększenie finansowania służby zdrowia do poziomu 6 proc. PKB. Obecny prezydent stolicy zapowiedział również stworzenie nowej publicznej telewizji w innym wymiarze niż obecna. - Bez TVP Info, bez Wiadomości - zapowiedział.

Trzaskowski o protestujących przedsiębiorcach

W swoim przemówieniu odniósł się również do sobotnich protestów w stolicy. - Wczoraj protestowali przedsiębiorcy. Okazało się, ze w tych trudnych czasach było najwięcej aresztowań na ulicach Warszawy od czasów, które pamiętamy. - powiedział. - Dzisiaj odpowiedzią na protesty nie jest policyjna pałka. Dzisiaj na protesty odpowiedzią musi być po prostu dialog. - zaznaczył.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >