wawainfo.pl
Tramwaje Warszawa

wawainfo.pl

Tramwajarze boją się utraty pracy przez koronawirusa. “Mam dzieci, kredyt, rzuciłem inną pracę dla tramwajów"

20 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Karolina Sarniewicz

Udostępnij:

“Mam małe dzieci, kredyt na mieszkanie. Ostatnio przyszło mi jeszcze kupić laptopa na kredyt, żeby starsze dziecko mogło uczestniczyć w lekcjach online. Płakać mi się chce, gdzie ja teraz znajdę zatrudnienie, kto zapłaci mi za mieszkanie, za kredyt,

Pracownik Tramwajów Warszawskich boi się utraty pracy

W poniedziałek stołeczna “Gazeta Wyborcza” poinformowała o liście od jednego z pracowników Tramwajów Warszawskich. Anonimowy nadawca dzielił się z medium obawami o swoje stanowisko pracy. “Jego umowa wkrótce się kończy - napisała Wyborcza - a właśnie dowiedział się, że ma nie być przedłużona”. "Ręce mi opadły, nie wiem, co dalej robić. Mam małe dzieci, kredyt na mieszkanie. Ostatnio przyszło mi jeszcze kupić laptopa na kredyt, żeby starsze dziecko mogło uczestniczyć w lekcjach online. Wygaśnięcie mojej umowy wiąże się z likwidacją miejsca pracy, a na rzecz Tramwajów Warszawskich rzuciłem inną. Nowa miała być lepsza i na długi czas, tak mi obiecywano na rozmowie rekrutacyjnej. W spółce nie tylko ja stracę pracę. Płakać mi się chce, gdzie ja teraz znajdę zatrudnienie, kto zapłaci mi za mieszkanie, za kredyt, nakarmi dzieci?" - pisał czytelnik.

Tramwaje mogą nie przedłużyć umowy

Zapytany przez nas o sytuację pracowników Tramwajów Warszawskich ich rzecznik Maciej Dutkiewicz powiedział, że “nie są planowane zwolnienia”, ale “mówi się o ewentualnej możliwości nieprzedłużenia umowy na czas określony”. Takiej właśnie sytuacji obawiał się pracownik, korespondujący z Wyborczą. - Zależy nam jednak, by pracownicy zachowali miejsca pracy i robimy wszystko by je ocalić - powiedział Wawie Info Maciej Dutkiewicz - Wszystkie tego typu sprawy są traktowane indywidualnie, a decyzje dotyczące przedłużania umów podejmowane są po analizie każdego przypadka. Na pewno nie będziemy stosować tu żadnych decyzji "z automatu”. 

Zatrudnienia na jesieni, zwolnienia na wiosnę?

Dutkiewicz dodał także, że obecnie w Tramwajach Warszawskich pracuje około 3500 pracowników, około 100 osób ma umowy o pracę na czas określony. Duża ilość pracowników związana jest faktem, że jesienią spółka prowadziła nabór ze względu na plany stworzenia nowych tras, np. do Wilanowa czy na Gocław. Teraz jednak nie wiadomo, czy projekty nie padną ofiarą cięcia kosztów przez miasto. - Jesteśmy gotowi na różne scenariusze - mówi Wyborczej Dutkiewicz.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Podobne artykuły

Akcja służb w Lesie Kabackim (zdj. ilustracyjne)

Wiadomości

23-letnia Karolina nie żyje. Jej ciało znaleziono w Lesie Kabackim

Czytaj więcej >
W Warszawie trwa protest Agrounii.

Wiadomości

Akcja rolników w Warszawie, są mocno wkurzeni. Przyjechali przed Biedronki i rozdają ziemniaki

Czytaj więcej >
Pół nagi mężczyzna na Grochowie zaniepokoił wiernych z pobliskiego kościoła.

Wiadomości

Skandal podczas mszy świętej. Przed kościołem nagle pojawił się rozebrany mężczyzna

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rolnicy mają dość. W czwartek pojawią się przed Biedronkami

Czytaj więcej >
W centrum Warszawy postawiono canoe.

Wiadomości

W Warszawie w środku miasta nagle pojawiła się łódka. O co chodzi?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Ogromny paraliż w Warszawie. Opóźnione autobusy, korek na kilkanaście kilometrów. Wszystko przez ulewę

Czytaj więcej >