wawainfo.pl > Wiadomości > Tramwajarze boją się utraty pracy przez koronawirusa. “Mam dzieci, kredyt, rzuciłem inną pracę dla tramwajów"
Karolina Sarniewicz
Karolina Sarniewicz 19.03.2022 03:25

Tramwajarze boją się utraty pracy przez koronawirusa. “Mam dzieci, kredyt, rzuciłem inną pracę dla tramwajów"

Tramwaje Warszawa
wawainfo.pl

Pracownik Tramwajów Warszawskich boi się utraty pracy

W poniedziałek stołeczna “Gazeta Wyborcza” poinformowała o liście od jednego z pracowników Tramwajów Warszawskich. Anonimowy nadawca dzielił się z medium obawami o swoje stanowisko pracy. “Jego umowa wkrótce się kończy - napisała Wyborcza - a właśnie dowiedział się, że ma nie być przedłużona”. "Ręce mi opadły, nie wiem, co dalej robić. Mam małe dzieci, kredyt na mieszkanie. Ostatnio przyszło mi jeszcze kupić laptopa na kredyt, żeby starsze dziecko mogło uczestniczyć w lekcjach online. Wygaśnięcie mojej umowy wiąże się z likwidacją miejsca pracy, a na rzecz Tramwajów Warszawskich rzuciłem inną. Nowa miała być lepsza i na długi czas, tak mi obiecywano na rozmowie rekrutacyjnej. W spółce nie tylko ja stracę pracę. Płakać mi się chce, gdzie ja teraz znajdę zatrudnienie, kto zapłaci mi za mieszkanie, za kredyt, nakarmi dzieci?" - pisał czytelnik.

Tramwaje mogą nie przedłużyć umowy

Zapytany przez nas o sytuację pracowników Tramwajów Warszawskich ich rzecznik Maciej Dutkiewicz powiedział, że “nie są planowane zwolnienia”, ale “mówi się o ewentualnej możliwości nieprzedłużenia umowy na czas określony”. Takiej właśnie sytuacji obawiał się pracownik, korespondujący z Wyborczą. - Zależy nam jednak, by pracownicy zachowali miejsca pracy i robimy wszystko by je ocalić - powiedział Wawie Info Maciej Dutkiewicz - Wszystkie tego typu sprawy są traktowane indywidualnie, a decyzje dotyczące przedłużania umów podejmowane są po analizie każdego przypadka. Na pewno nie będziemy stosować tu żadnych decyzji "z automatu”. 

Zatrudnienia na jesieni, zwolnienia na wiosnę?

Dutkiewicz dodał także, że obecnie w Tramwajach Warszawskich pracuje około 3500 pracowników, około 100 osób ma umowy o pracę na czas określony. Duża ilość pracowników związana jest faktem, że jesienią spółka prowadziła nabór ze względu na plany stworzenia nowych tras, np. do Wilanowa czy na Gocław. Teraz jednak nie wiadomo, czy projekty nie padną ofiarą cięcia kosztów przez miasto. - Jesteśmy gotowi na różne scenariusze - mówi Wyborczej Dutkiewicz.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Powiązane