wawainfo.pl
Tramwaje Warszawa

wawainfo.pl

Tramwajarze boją się utraty pracy przez koronawirusa. “Mam dzieci, kredyt, rzuciłem inną pracę dla tramwajów"

20 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Karolina Sarniewicz

Udostępnij:

“Mam małe dzieci, kredyt na mieszkanie. Ostatnio przyszło mi jeszcze kupić laptopa na kredyt, żeby starsze dziecko mogło uczestniczyć w lekcjach online. Płakać mi się chce, gdzie ja teraz znajdę zatrudnienie, kto zapłaci mi za mieszkanie, za kredyt,

Pracownik Tramwajów Warszawskich boi się utraty pracy

W poniedziałek stołeczna “Gazeta Wyborcza” poinformowała o liście od jednego z pracowników Tramwajów Warszawskich. Anonimowy nadawca dzielił się z medium obawami o swoje stanowisko pracy. “Jego umowa wkrótce się kończy - napisała Wyborcza - a właśnie dowiedział się, że ma nie być przedłużona”. "Ręce mi opadły, nie wiem, co dalej robić. Mam małe dzieci, kredyt na mieszkanie. Ostatnio przyszło mi jeszcze kupić laptopa na kredyt, żeby starsze dziecko mogło uczestniczyć w lekcjach online. Wygaśnięcie mojej umowy wiąże się z likwidacją miejsca pracy, a na rzecz Tramwajów Warszawskich rzuciłem inną. Nowa miała być lepsza i na długi czas, tak mi obiecywano na rozmowie rekrutacyjnej. W spółce nie tylko ja stracę pracę. Płakać mi się chce, gdzie ja teraz znajdę zatrudnienie, kto zapłaci mi za mieszkanie, za kredyt, nakarmi dzieci?" - pisał czytelnik.

Tramwaje mogą nie przedłużyć umowy

Zapytany przez nas o sytuację pracowników Tramwajów Warszawskich ich rzecznik Maciej Dutkiewicz powiedział, że “nie są planowane zwolnienia”, ale “mówi się o ewentualnej możliwości nieprzedłużenia umowy na czas określony”. Takiej właśnie sytuacji obawiał się pracownik, korespondujący z Wyborczą. - Zależy nam jednak, by pracownicy zachowali miejsca pracy i robimy wszystko by je ocalić - powiedział Wawie Info Maciej Dutkiewicz - Wszystkie tego typu sprawy są traktowane indywidualnie, a decyzje dotyczące przedłużania umów podejmowane są po analizie każdego przypadka. Na pewno nie będziemy stosować tu żadnych decyzji "z automatu”. 

Zatrudnienia na jesieni, zwolnienia na wiosnę?

Dutkiewicz dodał także, że obecnie w Tramwajach Warszawskich pracuje około 3500 pracowników, około 100 osób ma umowy o pracę na czas określony. Duża ilość pracowników związana jest faktem, że jesienią spółka prowadziła nabór ze względu na plany stworzenia nowych tras, np. do Wilanowa czy na Gocław. Teraz jednak nie wiadomo, czy projekty nie padną ofiarą cięcia kosztów przez miasto. - Jesteśmy gotowi na różne scenariusze - mówi Wyborczej Dutkiewicz.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Karolina SarniewiczAutor

Karolina Sarniewicz to doświadczona dziennikarka. Wcześniej współpracowała z Polską The Times, Wirtualną Polską, Radiem Zet i Polską Agencją Prasową. Wydała także książkę “Zróbmy raban” w wydawnictwie Znak. Z wyksz

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Nie żyje profesor Jan Stanienda

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

26 września rusza 43. Maraton Warszawski. Nadchodzą utrudnienia

Czytaj więcej >
Obraz DUOTONE_ z Pixabay

Wiadomości

Nie żyje Hanna Lewandowska, wiceprezes Zarządu Oddziału Warszawa-Śródmieście Związku Nauczycielstwa Polskiego

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Wiadomości

Awaria metra. Na stacji Młociny występują utrudnienia

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News

Wiadomości

Akcja policji pod domem Rafała Trzaskowskiego. Doszło do obywatelskiego zatrzymania

Czytaj więcej >
imago stock&people/EAST NEWS

Wiadomości

Auchan wprowadza usługi pocztowe. I omija zakaz handlu w niedziele

Czytaj więcej >