wawainfo.pl > Mazowsze > Tragedia w Falenicy. 50-latka rozjechał pociąg
Maria Glinka
Maria Glinka 19.03.2022 03:30

Tragedia w Falenicy. 50-latka rozjechał pociąg

WAWA Info
WAWA Info

Falenica, środowe popołudnie. Pociąg Kolei Mazowieckich potrącił 50-letniego mężczyznę. Nie udało się go uratować. Policja i prokurator starają się ustalić okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Śmiertelny wypadek w Falenicy

Falenica wstrzymała oddech. W środę 3 sierpnia około godziny 17:30 doszło do tragicznego wypadku. Pociąg Kolei Mazowieckich, kursujący na trasie Dęblin-Sochaczew, potrącił mężczyznę w trakcie przejazdu przez Falenicę.

Rozpędzony pojazd nie dał najmniejszych szans na reakcję. Mł. asp. Monika Nawrat z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji poinformowała, że mężczyzna w wieku około 50 lat zginął na miejscu.

Do akcji natychmiast wkroczyła policja. Funkcjonariusze, pod nadzorem prokuratora, ustalają okoliczności tragedii w Falenicy. Z ustaleń Super Expressu wynika, że w chwili wypadku maszynista prowadzący pociąg był trzeźwy.

Falenica z utrudnieniami

Tragiczny wypadek spowodował ogromne utrudnienia w kursowaniu pociągów. Warszawski Transport Publiczny poinformował, że na problemy powinni przygotować się podróżujący liniami SKM S1 i KM R7.

Od godziny 17:45 wprowadzono wzajemne honorowanie biletów SKM-KM na trasie Otwock-Warszawa Zachodnia, w obu kierunkach. Taki stan ma obowiązywać aż do odwołania.

Podróżni musieli być gotowi również na opóźnienia i skrócone relacje niektórych pociągów. WTP uprzedzał, że część kursów może być odwołana. 

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO: