wawainfo.pl

Piotr Molecki/East News

Tłusty Czwartek nadchodzi. Ile kosztują pączki Magdy Gessler w Warszawie? Znamy cennik

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Kamil Matuszak

Tłusty Czwartek z pączkami Magdy Gessler

Ile mogą kosztować pączki najsłynniejszej polskiej restauratorki i osobowości telewizyjnej? Już w Tłusty Czwartek, 11 lutego, miłośnicy słodkości będą mogli się przekonać. Łakomczuchów na pewno zainteresuje fakt, że Magda Gessler zaprasza do swoich restauracji po przepyszne okrągłe smakołyki.

Tłusty Czwartek wypada w tym roku na 11 lutego. To święto ruchome, którego data zależna jest od Wielkanocy i obchodzone jest na 52 dni przed uroczystością Zmartwychwstania Chrystusa. Ten dzień rozpoczyna ostatni tydzień karnawału, po którym następuje liturgiczny okres Wielkiego Postu.

Tego dnia według tradycji spożywa się smakołyki, przede wszystkim pączki, w dużych ilościach. W Polsce ważną rolę odgrywają też np. faworki.

Polska restauratorka Magda Gessler nie mogła zapomnieć o tej tradycji i jak co roku zaprasza Polaków do swoich biznesów, po przepyszne pączki, nad którymi sama sprawuje pieczę. Wszystko, abyśmy mogli cieszyć się najwyższą jakością słodyczy.

Ile kosztują pączki Magdy Gessler?

W restauracji "Słodko Słony", którą Magda Gessler prowadzi razem ze swoją córką Larą, która mieści się przy ulicy Mokotowskiej w Warszawie, za jednego pączka zapłacimy aż 11 złotych. Gdy porównamy ją do cen w hurtowniach lub dyskontach, w których w Tłusty Czwartek nie brakuje promocji, okazuje się, że jest to nawet jedenastokrotność kwoty, jaką musimy wydać za sztukę.

Cena za pączka jest też zdecydowanie wyższa niż w znanych warszawskich cukierniach i pączkarniach. W tym przypadku przebitka jest dwukrotna.

Właścicielki zapewniają jednak, że naprawdę warto. W ofercie restauracji "Słodko Słony" znajdują się między innymi pączki ze śliwką, maliną, czekoladą, ajerkoniakiem czy bardziej tradycyjna wersja z różą. Za pudełko minipączków w tym miejscu zapłacimy natomiast 40 złotych.

Nie tylko pączki, ale też inne słodkości

Magda Gessler posiada również inne miejsca w Warszawie, które również będzie w okresie Tłustego Czwartku serwowały pączki, po które mogą przychodzić mieszkańcy stolicy. W "U Fukiera", które znajduje się na Starym Mieście pączki z konfiturą wiśniową lub malinową kosztują 8 złotych. Natomiast faworki można kupować na wagę: 200 g to wydatek 30 złotych.

Dodatkowo w ofercie tego miejsca Magdy Gessler są również inne słodkości, np. jabłecznik, którego kilogram kosztuje 55 zł, czy beza migdałowa z kremem za 190 zł.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

  • Kot zginął w ogromnych męczarniach. Zmowa milczenia na osiedlu, nie chcą wskazać sprawcy

  • Na profilu Miasta Stołecznego Warszawa zawrzało. Poszło o zdjęcie Pałacu Kultury i Nauki

  • Zabójstwo w zakładzie psychiatrycznym. Nie żyje 79-letni pacjent

źródło: wawainfo.plzdjęcie główne: eastnews.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Rozrywka

Top 3 ulubione sporty zimowe w Polsce
Czytaj więcej >

Rozrywka

Lady Gaga w Westfield Arkadia - jak zdobyć wejściówkę?
Czytaj więcej >

Rozrywka

Czy w zakładach można się dorobić? Bukmacherzy bez depozytu.
Czytaj więcej >

Rozrywka

Za opalanie się na balkonie grozić może kara 1500 zł. Sprawdź, jak uniknąć "zgorszenia" sąsiadów
Czytaj więcej >

Rozrywka

Znamy laureatów 14. Nagrody Literackiej m.st. Warszawy 
Czytaj więcej >

Rozrywka

Idealny prezent na Dzień Matki na ostatnią chwilę
Czytaj więcej >
Kamil Matuszak

Od wielu lat zajmuje się pisaniem o wszystkim, co go pasjonuje. Dotychczas zawodowo zajmował się przede wszystkim marketingiem internetowym, w międzyczasie udoskonalając swój warsztat dziennikarski.

Całym jego światem jest film, serial i muzyka - uwielbia oglądać i słuchać, a może też mówić i pisać o nich całymi dniami.

Fascynuje go życie w dużym mieście, dlatego lubi poznawać zalety i wady codziennej Warszawy. Kiedyś chciał zostać piłkarzem, następnie radiowcem, a teraz - pragnie jak najlepiej relacjonować czytelnikom to, co dzieje się w stolicy.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]