Tłumy na Stadionie Narodowym. Kolejki do szczepień, dantejskie sceny

Autor Mateusz Dolak - 6 Kwietnia 2021
Źródło: East News

Kolejki do szczepień na Stadionie Narodowym. We wtorek przed wejściem do punktu ustawił się tłum ludzi. Niektórzy napierali na drzwi, inni kłócili się pomiędzy sobą.

Przepychanki i kolejki

Sytuacje opisuje portal tvnwarszawa.pl i "Gazeta Wyborcza". We wtorek na stadionie zaszczepionych miało być około trzech tysięcy osób.

Jak wynika z relacji mediów, utworzyła się bardzo duża kolejka, a w związku z tym powstały kilkugodzinne opóźnienia.

- Przyszłam 15 minut wcześniej.W obłędnej kolejce było około 200 osób. Czekałam ponad godzinę na parkingu na dole. Miałam na 11.45, teraz jest godzina 14 i dopiero wyszłam - relacjonowała w rozmowie z tvn24 jedna z kobiet oczekujących na szczepienie.

- Nikt nie pilnuje godziny, każdy przychodzi, jak chce - dodał mężczyzna stojący w kolejce.

Awantura

"Gazeta Wyborcza" opisuje awanturę do której doszło wśród stojących na stadionowym parkingu. To tam był główny punkt oczekiwań na wejście do punktu szczepień.

- Nagle obsługa otworzyła drugie drzwi. Ludzie rzucili się do nich. Doszło do przepychanek. Emocje były ogromne, ludzie krzyczeli. Tuż przy windzie pobiło się dwóch starszych panów. Rozdzielał ich mężczyzna w wojskowych spodniach, być może z Wojsk Obrony Terytorialnej. W tej kolejce nie było mowy o zachowaniu dystansu społecznego - przekazał redakcji "Wyborczej" pan Antoni.

Większość oczekujących to starsze osoby. Niektórzy z problemami w chodzeniu. Z powodu kolejki część z nich odpuszczała i wracała do domu.

Szczepienia wykonywane są od godziny 8. Jak podaje "Gazeta Wyborcza", wiele osób pojawia się nawet kilka godzin przed wyznaczonym terminem, dlatego tworzą się kolejki. Do wtorkowej sytuacji przyczyniło się też zwiększenie dziennej ilości szczepień.

- Ta liczba będzie już zwiększona na stałe. Bardzo duża grupa osób przyjechała nawet kilka godzin za wcześnie. Pacjenci po prostu przychodzą nie na tę godzinę, co trzeba. Dlatego apelujemy o zdrowy rozsądek - powiedziała w rozmowie z tvnwarszawa.pl Iwona Sołtys, rzeczniczka prasowa CSK MSWIA.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl, tvnwarszawa.pl, "Gazeta Wyborcza"
zdjęcie główne: East News

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News