Małe szczeniaki cudem uszły z życiem. Pomogli policjanci, niezwykła akcja

Autor Julian Bakuła - 13 Października 2020
Szczeniaki zostały uratowane przez niezwykłą parę - policjanta z Otwocka i funkcjonariuszkę stołecznej policji.Źródło: Policja Lubelska

Szczeniaki, które były o krok od śmierci, zostały uratowane przez niezwykłe małżeństwo policjantów, którzy w czasie wolnym od pracy wybrali się na przejażdżkę rowerową. Policjantka z komendy stołecznej policji oraz funkcjonariusz z Otwocka, przemierzając w sobotę (10.10) jedną z miejscowości na terenie gminy Nowodwór (woj. lubelskie), natknęli się na pijanego mężczyznę, który próbował za pomocą torby foliowej udusić dwa małe szczeniaki. Małżeństwo wezwało miejscową policję, a 40-latek został zatrzymany. Grozi mu do 3 lat więzienia. Tymczasem para policjantów postanowiła sama zaopiekować się ocalonymi przez siebie szczeniakami.

Szczeniaki były o krok od śmierci. Na ratunek pospieszyło im niezwykłe małżeństwo

Szczeniaki zapewne poniosłyby śmierć, gdyby nie interwencja niezwykłego małżeństwa policjantów z Mazowsza. W sobotę (10.10) funkcjonariuszka komendy stołecznej policji i jej mąż, policjant z Otwocka, w czasie wolnym od pracy wybrali się na przejażdżkę rowerową. Na terenie jednej z miejscowości w gminie Nowodwór (woj. lubelskie) byli świadkami niepokojącego zdarzenia. Natknęli się na mężczyznę, który próbował zabić dwa małe szczeniaki, dusząc je w torebce foliowej. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Małżeństwo nie pozwoliło mu zabić bezbronnych szczeniaków i wezwało na miejsce miejscowych policjantów. 40-letni mężczyzna został zatrzymany i odpowie za swój czyn przed sądem. Może mu grozić do 3 lat więzienia.

Dzisiaj grzeje:
1. Totalny paraliż Warszawy. Do protestu rolników przyłączają się inni, robi się coraz goręcej
2. Ponad 22 tys. Polaków otrzyma niebawem specjalne wezwania. Powód może wprawić w osłupienie
3. Morderstwo w bloku. Nastolatek leżał na chodniku, zginął podczas awantury. Nie żyje

40-letni mężczyzna odpowie za swój czyn przed sądem. Małżeństwo policjantów przygarnęło szczeniaki

Historia mogłaby się na tym skończyć, a małżeństwo policjantów z województwa mazowieckiego, którzy w czasie wolnym od pracy wybawili od śmierci z rąk pijanego 40-latka bezbronne szczeniaki, i tak złotymi zgłoskami zapisałoby się w annałach polskiej policji. Para policjantów poszła jednak o krok dalej i po uratowaniu zwierząt postanowiła zapewnić uroczym szczeniakom dom. Nie szukali jednak daleko. "Szczeniakami zaopiekowała się czuła na cierpienie zwierząt para funkcjonariuszy" - czytamy w komunikacie lubelskiej policji.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wszystko poszło na żywo w Polsacie. Polacy dowiedzieli się, co rząd planuje na Wszystkich Świętych
  2. Kierowco bardzo dobre wiadomości. Ceny paliw idą w dół. Czy to początek paliwowego eldorado?
  3. Polacy już niedługo mogą spodziewać się dodatkowego wolnego. Jest pomysł na Wszystkich Świętych
  4. Niespodziewana zmiana w godzinach dla seniorów. Będzie dotyczyła większej liczby osób
  5. Będą bojkotować sklepy i bazary, już skrzykują się w internecie. Powód jest zatrważający
  6. Czeka nas stan wyjątkowy? Komentarz Ryszarda Terleckiego
Wiadomo, co będzie z weselami. Wiceminister zdrowia zdradził w radiu plany rząduWiadomo, co będzie z weselami. Wiceminister zdrowia zdradził w radiu plany rząduCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News