wawainfo.pl > Wiadomości > Małe szczeniaki cudem uszły z życiem. Pomogli policjanci, niezwykła akcja
Julian Bakuła
Julian Bakuła 19.03.2022 03:23

Małe szczeniaki cudem uszły z życiem. Pomogli policjanci, niezwykła akcja

Szczeniaki zostały uratowane przez niezwykłą parę - policjanta z Otwocka i funkcjonariuszkę stołecznej policji.
Policja Lubelska

Szczeniaki były o krok od śmierci. Na ratunek pospieszyło im niezwykłe małżeństwo

Szczeniaki zapewne poniosłyby śmierć, gdyby nie interwencja niezwykłego małżeństwa policjantów z Mazowsza. W sobotę (10.10) funkcjonariuszka komendy stołecznej policji i jej mąż, policjant z Otwocka, w czasie wolnym od pracy wybrali się na przejażdżkę rowerową. Na terenie jednej z miejscowości w gminie Nowodwór (woj. lubelskie) byli świadkami niepokojącego zdarzenia. Natknęli się na mężczyznę, który próbował zabić dwa małe szczeniaki, dusząc je w torebce foliowej. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Małżeństwo nie pozwoliło mu zabić bezbronnych szczeniaków i wezwało na miejsce miejscowych policjantów. 40-letni mężczyzna został zatrzymany i odpowie za swój czyn przed sądem. Może mu grozić do 3 lat więzienia. 

40-letni mężczyzna odpowie za swój czyn przed sądem. Małżeństwo policjantów przygarnęło szczeniaki

Historia mogłaby się na tym skończyć, a małżeństwo policjantów z województwa mazowieckiego, którzy w czasie wolnym od pracy wybawili od śmierci z rąk pijanego 40-latka bezbronne szczeniaki, i tak złotymi zgłoskami zapisałoby się w annałach polskiej policji. Para policjantów poszła jednak o krok dalej i po uratowaniu zwierząt postanowiła zapewnić uroczym szczeniakom dom. Nie szukali jednak daleko. "Szczeniakami zaopiekowała się czuła na cierpienie zwierząt para funkcjonariuszy" - czytamy w komunikacie lubelskiej policji. 

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Powiązane