wawainfo.pl
W sobotę (31.10) doszło do strzelaniny w Zalesiu Górnym.

Policja (zdj. ilustracyjne)

Strzelanina i morderstwo pod Warszawą. Dwie osoby nie żyją

4 Listopada 2020

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

W sobotę w Zalesiu Górnym pod Warszawą doszło do strzelaniny, w wyniku której śmierć poniosły dwie osoby. Policja pod nadzorem prokuratora wyjaśnia okoliczności zdarzenia.

W Zalesiu Górnym doszło do strzelaniny

W przeddzień Wszystkich Świętych (31.10) w Zalesiu Górnym (powiat piaseczyński) doszło do strzelaniny, w wyniku której śmierć poniosły dwie osoby.

- Po przybyciu do jednego z domów w Zalesiu Górnym policjanci stwierdzili zgon 46-letniej kobiety oraz 65-letniego mężczyzny - informuje nadkom. Jarosław Sawicki z policji w Piasecznie.

Okoliczności strzelaniny są przedmiotem śledztwa

Jak podaje portal piasecznonews.pl, na miejscu zdarzenia policja miała zabezpieczyć także broń krótką, która mogła posłużyć do oddania śmiertelnych strzałów.

Obecnie okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci pod nadzorem prokuratury rejonowej w Piasecznie. Według nieoficjalnych ustaleń portalu piasecznonews.pl 65-latek najpierw zastrzelił 46-letnią kobietę, z którą pozostawał w bliskiej relacji, po czym targnął się na własne życie.

Samobójstwo na Ursynowie

Ostatnio na Wawa Info informowaliśmy o innej tragedii z udziałem broni palnej, która miała miejsce w piątek (30.10) na Ursynowie. 23-letni mężczyzna, który wyszedł rano na spacer, został znaleziony martwy na psiej górce przy ul. Rosoła. 

Przy mężczyźnie znaleziono kartkę z danymi osobowymi oraz rewolwer czarnoprochowy - broń-replikę dostępną bez zezwolenia za około 2 tys. złotych. Według nieoficjalnych ustaleń portalu haloursynow.pl brat 23-latka przekazał, że chłopak wyszedł z domu trapionymi myślami samobójczymi. 

14-latek rzucił się pod pociąg

W sierpniu opisywaliśmy dramatyczną historię 14-letniego Wiktora, transpłciowego nastolatka, który w kwietniu 2019 roku rzucił się pod pociąg metra na stacji Centrum. Chłopiec z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala, gdzie zmarł dwa dni później.

Wiele wskazuje na to, że 14-letniego Wiktora do samobójstwa popchnęła atmosfera szczucia na osoby LGBT+ w Polsce i związane z tym osamotnienie wśród rówieśników. - Nazywali go "mangozjeb**", bo zamiast nagrywać i oglądać głupie filmiki, wolał rysować i czytać książki - mówiła w programie "7 metrów pod ziemią" matka Wiktora, pani Justyna.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Mateusz DolakAutor

Jestem redaktorem prowadzącym portal Wawa Info. Trafiłem tutaj z Super Expressu, a wcześniej - pisałem dla portalu tvn24.pl i tvnwarszawa.pl. Swoją przygodę z mediami zacząłem jeszcze w liceum, kiedy współpracowałem z lokalnym radie

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Obraz Andrzej Rembowski z Pixabay

Mazowsze

Policja apeluje do grzybiarzy i wydaje szereg zaleceń

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Mazowsze

Otwock. Potrącił 12-latka i uciekł. Był kompletnie pijany

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Mazowsze

Mazowieckie. Mieszkańcy gminy Naruszewo bez wody pitnej, jest skażona

Czytaj więcej >

Mazowsze

Kolejne szkoły z koronawirusem. Uczniowie i nauczyciele na kwarantannie

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Mazowsze

IMGW wydało ostrzeżenia. Nadchodzą intensywne opady deszczu

Czytaj więcej >

Mazowsze

Burze i deszcze na Mazowszu. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >