Mężczyzna w szlafroku i kapciach jechał autobusem. Ludzie nie mogli uwierzyć

Autor Alicja Guz - 23 Września 2020
straż miejskaŹródło: Straż Miejska, Warszawa

Straż Miejska interweniowała w sprawie starszego mężczyzny, który w szlafroku i kapciach jechał wieczorem autobusem miejskim. Kierowca pojazdu, który od dłuższego czasu obserwował mężczyznę, nie mógł się z nim porozumieć. Sytuacja zakończyła się szczęśliwie, dzięki niepozornie wyglądającemu przedmiotowi znalezionemu przy seniorze.

Straż Miejska pomogła starszemu mężczyźnie

Straż Miejska otrzymała niecodzienne wezwanie. Autobusem linii 118 podróżował starszy mężczyzna ubrany w szlafrok i kapcie. Gdy funkcjonariusze dotarli na pętlę autobusową na Bródnie, okazało się, że sytuacja ta jest prawdziwa. Kierowca autobusu powiedział strażnikom, że od dłuższego czasu obserwował mężczyznę, ale kiedy próbował podjąć rozmowę, nie mógł się z nim porozumieć.

Karteczka uratowała mężczyznę

Strażnicy miejscy ustalili, że pasażer ma 70 lat. Nie mogli jednak uzyskać od niego informacji, jak się nazywa ani gdzie mieszka. - Na szczęście znaleźli przy seniorze kartkę z imieniem i nazwiskiem, numerami telefonów oraz kartę ZUS. To znacząco ułatwiło identyfikację - poinformowała Straż Miejska.

Seniora odebrał zaniepokojony syn

Funkcjonariusze zadzwonili pod jeden z numerów zapisanych na kartce. Jak się okazało, był to numer telefonu do syna mężczyzny. Wyjaśnił on strażnikom, że już od ośmiu godzin poszukuje ojca i zaniepokojony zdążył obdzwonić wszystkie szpitale. Chciał również zgłosić zaginięcie na policję. Jak podaje Straż Miejska, syn po kilkunastu minutach był już na miejscu interwencji i odebrał zdezorientowanego ojca.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News