wawainfo.pl

Jakub Kaminski/East News

Policja wkroczyła do akcji, szarpaniny podczas Strajku Kobiet. Kordony wyłapują przypadkowych demonstrantów

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Kamil Matuszak

Strajk Kobiet rozbity przez policję

Strajk Kobiet w sobotę 28 listopada nie dotarł na przewidywane miejsce docelowe, czyli pod Sejm oraz MSWiA. Marsz rozbity przez policję podzielił się na kilka grup. Największa z grup, w której znalazła się Marta Lempart dotarła z powrotem na ul. Marszałkowską.

Przez dłuższą chwilę sytuacja wydawała się na spokojną, przewodnicząca Ogólnopolskiego Strajku Kobiet przemawiała z dachu nowego busa z nagłośnieniem, a uczestnicy tańczyli w rytm muzyki oraz prezentowali swoje transparenty.

Jednak wszystko zmieniło się bardzo nagle, gdy policjanci na nowo rozpoczęli legitymowanie zgromadzonych, a po chwili zaczęło się zatrzymywanie manifestujących.

Policja zaczyna wyłapywanie protestujących

Cała akcja wyglądała na bardzo przypadkową. Policyjne kordony zaczęły wyciągać z tłumu przypadkowe osoby, ciągnąc je w stronę radiowozów. Rozpoczęła się prawdziwa szarpanina, bo na pomoc manifestującym ruszyły grupy demonstrantów. 

W pewnej chwili przepychanki przypominały starcia chuliganów, którzy chcieli przeciągnąć osoby na własną stronę. Część osób została wyprowadzona z tłumu. Bardzo możliwe, że policja zaczęła zatrzymywać manifestujących.

Policjanci stają się teraz coraz bardziej agresywni. Przypomnijmy, że są w pełni umundurowani, wyposażeni w hełmy, tarcze i pałki.

Policja zablokowała przejście ulicami

Sobota 28 listopada to kolejna odsłona protestów w ramach Strajku Kobiet. Policja zablokowała ul. Marszałkowską, po której szedł Strajk Kobiet. Demonstracja stanęła w miejscu, lecz uczestnicy tworzą "krąg miłości", czyli otaczają grupy funkcjonariuszy robiąc własny kordon. To pomysł, który zaproponowała Marta Lempart, przewodnicząca Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

Policja pozwoliła protestującym przejść chodnikami, jednocześnie blokując ulicę. Demonstranci nie długo nie chcieli wykonywać poleceń funkcjonariuszy, ale ostatecznie wykorzystali przejścia, by marsz mógł iść dalej.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Tagi:

strajk kobietprotesty

Podobne artykuły

Wiadomości

66-latek zasłabł na klatce. Reanimował go sąsiad, niestety mężczyzna nie żyje
Czytaj więcej >

Wiadomości

Wszystko się nagrało. Sprzedawcy w sklepie nie wytrzymali, ludzie bili się o klapki
Czytaj więcej >

Wiadomości

W poniedziałek będzie 10. rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej. Wieczorem planują zgromadzenie
Czytaj więcej >

Wiadomości

Zaszczepili się przeciwko koronawirusowi, teraz przerywają milczenie. Afera w szpitalu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Czytaj więcej >

Wiadomości

Koszmar w centrum Warszawy, w akcji policja i straż pożarna. Mężczyzna na oczach ludzi skoczył z mostu
Czytaj więcej >

Wiadomości

Kolejny śmiertelny wypadek w Złotych Tarasach
Czytaj więcej >
Kamil Matuszak

Od wielu lat zajmuje się pisaniem o wszystkim, co go pasjonuje. Dotychczas zawodowo zajmował się przede wszystkim marketingiem internetowym, w międzyczasie udoskonalając swój warsztat dziennikarski.

Całym jego światem jest film, serial i muzyka - uwielbia oglądać i słuchać, a może też mówić i pisać o nich całymi dniami.

Fascynuje go życie w dużym mieście, dlatego lubi poznawać zalety i wady codziennej Warszawy. Kiedyś chciał zostać piłkarzem, następnie radiowcem, a teraz - pragnie jak najlepiej relacjonować czytelnikom to, co dzieje się w stolicy.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]