Sejm odcięty od centrum. Barierki na ulicy, na miejscu policjanci i żołnierze

Autor Kamil Matuszak - 18 Listopada 2020
Strajk Kobiet pod SejmemŹródło: Piotr Molecki/East News

Służby wyłączyły z ruchu ul. Wiejską. Pod Sejmem znajdują się policjanci i żołnierze Żandarmerii Wojskowej. Wszystko za sprawą protestu. Ogólnopolski Strajk Kobiet zaplanował na dziś kolejną manifestację.

Pod Sejmem miał się odbyć Strajk Kobiet

Pod Sejmem gromadzą się protestujący. Mają oni utrudniony dostęp do ul. Wiejskiej. Dzisiejsza demonstracja odbywa się pod hasłem "Blokada Sejmu" i taki był też plan protestujących - zwrócić się w końcu w stronę tych, którzy mają dużo do powiedzenia w kwestii zaostrzani przepisów antyaborcyjnych.

Jak się jednak może okazać, będzie to niezwykle trudne zadania, ponieważ dostępu do gmachu chronią funkcjonariusze policji oraz żołnierze Żandarmerii Wojskowej.

Start manifestacji został zaplanowany na godzinę 18:00, jednak już kilka godzin wcześniej pojawiły się blokady ulic przylegających do Wiejskiej. Służby zabezpieczyły barierkami i szpalerem teren od placu Trzech Krzyży do ul. Górnośląskiej. Zablokowane zostały również: cała ul. Górnośląska od Myśliwieckiej do Alei Ujazdowskich oraz ul. Matejki.

Służby zablokowały dostęp do ul. Wiejskiej

Protestujący chcieli uderzyć w serce polskiej dyskusji politycznej, bo w Sejmie trwa właśnie posiedzenie, niestety w okolicy, kilka godzin przez planowanych rozpoczęciem demonstracji, na ulicy pojawiły się dziesiątki policyjnych furgonetek oraz ciężki sprzęt policyjny, włączając w to armatki wodne.

Warszawianie poruszający się wieczorem po centrum miasta muszą przygotować się na utrudnienia w ruchu. Pojawiają się opóźnienia w kursowaniu autobusów linii 107 i 159, a linie 116, 118, 166, 180, 222, 503 i E-2 kierowane są na trasy objazdowe. Takie informacje podaje Zarząd Transportu Miejskiego.

Demonstranci zmieniają miejsce protestu

Protestujący chcą w pokojowy sposób walczyć o swoje prawa, zbierając się w okolicach Sejmu pamiętają o dystansie społecznym. Mają ze sobą flagi i transparetny - tym razem w większości bez wulgaryzmów.

Według informacji, które przekazują reporterzy TVN24, policja zatrzymała pochód na Sejm w okolicach Alei Ujazdowskich, przez zablokowanie alei Róż. Funkcjonariusze wzywają do rozejścia się i przypominają o obostrzeniach związanych z pandemią.

Posłanka Małgorzata Tracz poinformowała na Twitterze, że przez blokadę okolic sejmu, protestujący zbierają się obecnie na placu Trzech Krzyży. Inna grupa udała się w stronę ul. Chopina oraz Piękną.

Protestujący słuchają poleceń policji, nie zamierzają jednak kończyć protestu. Demonstracja zamienia się w bardziej spontaniczną. Doniesienie mówią o tym, że kieruje się w stronę ronda Dmowskiego.

Mapy Google'a wskazują, że zablokowany został cały kwartał ulic wokół SejmuMapy Google'a na bieżąco pokazują blokady w Warszawie oraz innych miastach

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News