wawainfo.pl
wawainfo.pl

wawainfo.pl

Strajk Kobiet podał miejsce protestów. O godzinie 17 zacznie się paraliż Warszawy

7 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

Strajk Kobiet podał miejsce poniedziałkowych protestów w Warszawie. Musicie liczyć się z dużymi utrudnieniami w Śródmieściu. Protestujący zbiorą się między innymi na Marszałkowskiej, w Alejach Jerozolimskich, na Nowym Świecie, placu Zbawicie

Protesty w Warszawie

Po godzinie 16.30 dowiedzieliśmy się, że protestujący zbiorą się w pięciu miejscach w stolicy:

  • na skrzyżowaniu ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej

  • na skrzyżowaniu Alei Jerozolimskich i ulicy Emilii Plater

  • na Nowym Świecie

  • na placu Zbawiciela

  • w okolicy placu na Rozdrożu

Strajk Kobiet planuje "flash moby"

Tym razem protesty przyjmą zupełnie inną formę. Jak czytamy na profilu Warszawskiego Strajku Kobiet, będą to tzw. "flash moby", które polegają na tym, że są nagłe, szybkie, po czym ludzie rozpływają się w tłumie. Nie chcemy pislicji, więc umówmy się, że dzisiaj robimy wszystko, by ich wykiwać. Szybka akcja i spadamy. Nie dajemy się łapać. Piszcie potem, jak poszło [pisownia oryginalna] - podaje WSK.

Na skrzyżowaniu Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej odbędzie się wiązanie sznurówek. Organizatorzy akcji zapowiadają, że ich uczestnikom na środku ulicy rozwiążą się sznurówki i będą musieli się zatrzymać, by je zawiązać. Z kolei na skrzyżowaniu Alei Jerozolimskich i ulicy Emilii Plater uczestnicy wspólnie zaśpiewają przeróbkę utworu "Bella Ciao".

"Ministerstwo Głupich Kroków"

Uczestnicy poniedziałkowego protestu twierdzą, że chcą pomagać innym, dlatego na placu Zbawiciela będzie można skorzystać z lekcji tanga, a na Nowym Świecie z pomocy podręcznych.

Warszawski Strajk Kobiet zaprasza też na wydarzenie o nazwie: MINISTERSTWO GŁUPICH KROKÓW, które odbędzie się na placu na Rozdrożu. "Idziesz przez miasto, a tu ludzie jakoś dziwnie chodzą po pasach i myślisz sobie, ojej, zabawne i dołączasz, bo czemu nie - w końcu tyle mamy głupich ministerstw w tym kraju." - tłumaczy WSK na swoim profilu.

Na ulicach też Strajk Klimatyczny

Wszystko wskazuje, że nie będzie jednak zbierania jabłek z ulicy, o których pisali organizatorzy w wydarzeniu o nazwie "Blokada Warszawy 4" na Facebooku.

Zamiast tego, na ulicach pojawią się także przedstawiciele Młodzieżowego Strajku Klimatycznego. Jak pisaliśmy na naszym portalu, domagają się oni podjęcia przez rząd zdecydowanych działań na rzecz ochrony klimatu oraz wysłuchania głosu młodych w tej sprawie. Sprzeciwiają się także wetowaniu unijnego budżetu przez polski rząd.

Poniedziałkowe protesty można nazwać już cyklicznym wydarzeniem. Zapalnikiem do wyjścia na ulice okazała się decyzja Trybunału Konstytucyjnego z dnia 22 października w sprawie aborcji.

źródło: wawainfo.plzdjęcie główne: East News

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >