wawainfo.pl
Elżbieta Jaworowicz

screen z portalu youtube

Mieszkańcy mają problem z psami, które utrudniają im życie. Mocny konflikt w "Sprawie dla reportera"

1 Lutego 2021

Autor tekstu:

Kamil Matuszak

Udostępnij:

Do małej miejscowości Gnaty pod Ostrołęką przyjechała Elżbieta Jaworowicz, prowadząca program "Sprawa dla reportera". Zajęła się ona sprawą konfliktu mieszkańców z właścicielką przytuliska dla zwierząt. Według miejscowych psy ciągle ujada

Co tam się działo?

"Sprawa dla reportera" to program publicystyczny, który zagląda tam, gdzie dochodzi do konfliktów i próbuje rozwiązać je za pomocą dyskusji i mediacji, w jak najbardziej cywilizowany sposób. Bardzo często są to spory z wyraźnym poszkodowanym, program ma więc w sobie coś z dziennikarskiego śledztwa.

Czasami jednak odcinki dotyczą konfliktów wewnątrz społeczności, gdzie bardzo trudno ustalić winnego. Wszystko przez racje dwóch stron oraz silne argumenty, które utrudniają jednoznaczne ustalenie najrozsądniejszego rozwiązania. Właśnie do takiej sytuacji doszło we wsi Gnaty pod Ostrołęką. Prowadząca - Elżbieta Jaworowicz nie mogła uwierzyć w to co tam się stało.

[EMBED-1241]

Mieszkańcy vs przytulisko dla zwierząt

Spór pomiędzy mieszkańcami wsi a właścicielką przytuliska dla zwierząt trwa już od jakiegoś czasu. "Sprawa dla reportera" z Elżbietą Jaworowicz przyjrzała się sprawie 29 stycznia. Reporterka rozmawiała z obiema stronami konfliktu, a także z sołtysem Gnat, który miał bardzo jasną opinię na temat sytuacji. Na miejscu pojawili się też dziennikarze z portalu "Moja Ostrołęka", którzy opisali kulisy powstania programu.

- Słyszymy ujadanie piesków, wchodzą nam na podwórko, przeszkadzają niesamowicie. My tylko chcemy osiągnąć spokój, bo niestety my tu mieszkamy od urodzenia to jest nasza ziemia. My tutaj na chleb zarabialiśmy - powiedział sołtys przed kamerami programu "Sprawa dla reportera".

Psy atakują zwierzęta i ludzi?

W przytulisku, prowadzonym przez Stowarzyszenie Obrońców Zwierząt, znajdują się głównie psy, które nie miały domów. Mieszkańcy skarżą się przede wszystkim na szczekanie i ujadanie, które słychać w okolicy. Podobno dochodziło również do niebezpiecznych sytuacji. Psy miały być agresywne, wchodziły na posesje mieszkańców, a podobno atakowały również inne zwierzęta oraz ludzi.

Mieszkańcy przytaczali sytuacje, w których psy z przytuliska były bardzo nieprzewidywalne: - Miałem trzy razy styczność z tymi psami. Jestem chory na nogę, mam rehabilitację i jeżdżę rowerem. Dwa razy mnie zaatakowały i odgoniłem je - skarżył się jeden z przepytanych.

W dyskusji udział wzięła właścicielka labradora, który rzekomo został zaatakowany przez psy, które uciekły z terenu przytuliska: - Ponad rok już dokuczają nam. My nie możemy na podwórko wyjść, czy na grzyby bez kija wyjść. Musimy je nosić, bo nie wiadomo kiedy te psy wyjdą - skomentowała swoją sytuację.

Opiekunka psów broni przytuliska

Na zarzuty odpowiada właścicielka oraz wolontariusze, którzy pomagają w utrzymywaniu miejsca i pracują z psami z przytuliska. Zarządzająca miejscem powiedziała przed kamerą: - Nie robię tego dla zysku. Ratujemy te pieski. To jest nasz wolontariat. Ratuję zwierzęta od ładnych paru lat. Od pięciu, sześciu lat działam na terenie Ostrołęki.

W tym momencie dyskusja jest bardzo gorąca, a sytuacja wydaje się niezwykle napięta i niemożliwa do rozwiązania. Obie strony obstają przy swoim i interwencja "Sprawy dla reportera" nie przyniosła żadnego załagodzenia tego konfliktu. Wszyscy odpierają zarzuty i uważają, że nie popełnili żadnego błędu. Elżbieta Jaworowicz zajrzała do przytuliska, odwiedziła także mieszkanie właścicielki, która mieszka pod jednym dachem aż dziesięć psów.

Nie wiemy, jaki będzie finał tej sprawy, ale zapowiada się, że potrwa ona jeszcze bardzo długo.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

  • Fotoradar na Grójeckiej zarejestrował najwięcej przewinień drogowych w całym kraju

  • Strzały w Sejmie. Jedna osoba jest ranna

  • Wybuch pieca w Świerczach: z powodu żałoby zmienił się przebieg finału WOŚP

źródło: moja-ostroleka.plzdjęcie główne: screen z portalu youtube

Kamil Matuszak

Od wielu lat zajmuje się pisaniem o wszystkim, co go pasjonuje. Dotychczas zawodowo zajmował się przede wszystkim marketingiem internetowym, w międzyczasie udoskonalając swój warsztat dziennikarski. Całym jego światem jest film, serial i muzyka - uwielbia oglądać i słuchać, a może też mówić i pisać o nich całymi dniami. Fascynuje go życie w dużym mieście, dlatego lubi poznawać zalety i wady codziennej Warszawy. Kiedyś chciał zostać piłkarzem, następnie radiowcem, a teraz - pragnie jak najlepiej relacjonować czytelnikom to, co dzieje się w stolicy.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Prokuratura zabrała głos po śmierci 94-letniego Stanisława M

Czytaj więcej >

Wiadomości

Trwa Marsz Życia i Rodziny. Protestujący ruszyli pod Kościół św. Krzyża

Czytaj więcej >

Wiadomości

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło. Kilkaset nowych zakażonych

Czytaj więcej >

Wiadomości

Dramat pod KPRM. Jest kolejne nagranie ze zdarzenia

Czytaj więcej >

Wiadomości

Ruszył Marsz dla Życia i Rodziny

Czytaj więcej >

Wiadomości

Białe Miasteczko chwilowo zawiesza działalność

Czytaj więcej >