wawainfo.pl
Elżbieta Jaworowicz

screen z portalu youtube

Mieszkańcy mają problem z psami, które utrudniają im życie. Mocny konflikt w "Sprawie dla reportera"

1 Lutego 2021

Autor tekstu:

Kamil Matuszak

Udostępnij:

Do małej miejscowości Gnaty pod Ostrołęką przyjechała Elżbieta Jaworowicz, prowadząca program "Sprawa dla reportera". Zajęła się ona sprawą konfliktu mieszkańców z właścicielką przytuliska dla zwierząt. Według miejscowych psy ciągle ujada

Co tam się działo?

"Sprawa dla reportera" to program publicystyczny, który zagląda tam, gdzie dochodzi do konfliktów i próbuje rozwiązać je za pomocą dyskusji i mediacji, w jak najbardziej cywilizowany sposób. Bardzo często są to spory z wyraźnym poszkodowanym, program ma więc w sobie coś z dziennikarskiego śledztwa.

Czasami jednak odcinki dotyczą konfliktów wewnątrz społeczności, gdzie bardzo trudno ustalić winnego. Wszystko przez racje dwóch stron oraz silne argumenty, które utrudniają jednoznaczne ustalenie najrozsądniejszego rozwiązania. Właśnie do takiej sytuacji doszło we wsi Gnaty pod Ostrołęką. Prowadząca - Elżbieta Jaworowicz nie mogła uwierzyć w to co tam się stało.

[EMBED-1241]

Mieszkańcy vs przytulisko dla zwierząt

Spór pomiędzy mieszkańcami wsi a właścicielką przytuliska dla zwierząt trwa już od jakiegoś czasu. "Sprawa dla reportera" z Elżbietą Jaworowicz przyjrzała się sprawie 29 stycznia. Reporterka rozmawiała z obiema stronami konfliktu, a także z sołtysem Gnat, który miał bardzo jasną opinię na temat sytuacji. Na miejscu pojawili się też dziennikarze z portalu "Moja Ostrołęka", którzy opisali kulisy powstania programu.

- Słyszymy ujadanie piesków, wchodzą nam na podwórko, przeszkadzają niesamowicie. My tylko chcemy osiągnąć spokój, bo niestety my tu mieszkamy od urodzenia to jest nasza ziemia. My tutaj na chleb zarabialiśmy - powiedział sołtys przed kamerami programu "Sprawa dla reportera".

Psy atakują zwierzęta i ludzi?

W przytulisku, prowadzonym przez Stowarzyszenie Obrońców Zwierząt, znajdują się głównie psy, które nie miały domów. Mieszkańcy skarżą się przede wszystkim na szczekanie i ujadanie, które słychać w okolicy. Podobno dochodziło również do niebezpiecznych sytuacji. Psy miały być agresywne, wchodziły na posesje mieszkańców, a podobno atakowały również inne zwierzęta oraz ludzi.

Mieszkańcy przytaczali sytuacje, w których psy z przytuliska były bardzo nieprzewidywalne: - Miałem trzy razy styczność z tymi psami. Jestem chory na nogę, mam rehabilitację i jeżdżę rowerem. Dwa razy mnie zaatakowały i odgoniłem je - skarżył się jeden z przepytanych.

W dyskusji udział wzięła właścicielka labradora, który rzekomo został zaatakowany przez psy, które uciekły z terenu przytuliska: - Ponad rok już dokuczają nam. My nie możemy na podwórko wyjść, czy na grzyby bez kija wyjść. Musimy je nosić, bo nie wiadomo kiedy te psy wyjdą - skomentowała swoją sytuację.

Opiekunka psów broni przytuliska

Na zarzuty odpowiada właścicielka oraz wolontariusze, którzy pomagają w utrzymywaniu miejsca i pracują z psami z przytuliska. Zarządzająca miejscem powiedziała przed kamerą: - Nie robię tego dla zysku. Ratujemy te pieski. To jest nasz wolontariat. Ratuję zwierzęta od ładnych paru lat. Od pięciu, sześciu lat działam na terenie Ostrołęki.

W tym momencie dyskusja jest bardzo gorąca, a sytuacja wydaje się niezwykle napięta i niemożliwa do rozwiązania. Obie strony obstają przy swoim i interwencja "Sprawy dla reportera" nie przyniosła żadnego załagodzenia tego konfliktu. Wszyscy odpierają zarzuty i uważają, że nie popełnili żadnego błędu. Elżbieta Jaworowicz zajrzała do przytuliska, odwiedziła także mieszkanie właścicielki, która mieszka pod jednym dachem aż dziesięć psów.

Nie wiemy, jaki będzie finał tej sprawy, ale zapowiada się, że potrwa ona jeszcze bardzo długo.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

  • Fotoradar na Grójeckiej zarejestrował najwięcej przewinień drogowych w całym kraju

  • Strzały w Sejmie. Jedna osoba jest ranna

  • Wybuch pieca w Świerczach: z powodu żałoby zmienił się przebieg finału WOŚP

źródło: moja-ostroleka.plzdjęcie główne: screen z portalu youtube

Podobne artykuły

Kardynał Stefan Wyszyński beatyfikowany

Wiadomości

Beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie już wkrótce. Episkopat podał szczegóły

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Karambol na S8. Zablokowana droga w kierunku Poznania

Czytaj więcej >
PIOTR GRZYBOWSKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Poważna awaria wodociągów na Pradze-Południe. Zalane ulice, samochody i tramwaje kierowane na objazdy

Czytaj więcej >
Nocna akcja policji rzecznej w okolicy mostu Poniatowskiego w Warszawie

Wiadomości

W nocy z wtorku na środę policja rzeczna poszukiwała mężczyzny, który skoczył do Wisły z mostu Poniatowskiego

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Wiadomości

Uwaga na falę upałów na Mazowszu. Jest ostrzeżenie II stopnia

Czytaj więcej >
Wypadek na S7

Wiadomości

Koszmarny wypadek na S7, służby nie miały wyjścia, wykorzystano psy tropiące. Zderzenie trzech pojazdów

Czytaj więcej >