wawainfo.pl > Mazowsze > Spektakularny pościg na Mazowszu. Pirat schował się pod samochodem
Mateusz Dolak
Mateusz Dolak 19.03.2022 03:20

Spektakularny pościg na Mazowszu. Pirat schował się pod samochodem

policja

100 km/h w terenie zabudowanym

W sobotę w całym kraju trwała akcja "Prędkość". Policjanci prowadzili kontrole nie tylko w dużych miastach, ale też w mniejszych miejscowościach.

Jedna z załóg patrolowała krajową "7" w Uniszkach Zawadzkich. Około godziny 16 policjanci z patrolu zauważyli hondę, która w obszarze zabudowanym jechała z prędkością ponad 100 kilometrów na godzinę.

Jak przekazała Anna Pawłowska, kierowca nie zatrzymał się do kontroli. - Podczas ucieczki przed patrolem, popełniał wiele wykroczeń, narażając na niebezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego - wymieniła rzeczniczka policji z Mławy.

Do akcji wkroczyły posiłki. W Nidzicy dwa radiowozy odcięły drogę ucieczki kierowcy. Mężczyzna wysiadł więc z samochodu i próbował się schować przed policjantami.

Schował się pod samochód

- Pirat drogowy zatrzymał się na poboczu i schował pod inny, zaparkowany samochód. Nie na wiele się to zdało, po chwili został stamtąd wydobyty przez interweniujących policjantów i obezwładniony. Jego rajd na terenie dwóch powiatów zakończył się przewiezieniem do mławskiej komendy i osadzeniem w policyjnym areszcie - powiedziała Pawłowska.

Okazało się, że 32-letni obywatel Mołdawii miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Za niezatrzymanie się do kontroli i prowadzenie samochodu bez uprawnień grozi mu do pięciu lat więzienia.

Policjanci mieli bardzo pracowity weekend. Tego samego dnia w Szydłowie zatrzymali 23-latka z Legionowa, który dostawczym oplem pędził ponad 103 km/h po terenie zabudowanym. Podczas kontroli okazało się, że kierowca nie zapiął pasów, a jego samochód nie był dopuszczony do ruchu.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.plzdjęcie główne : policja

Tagi: Policja