wawainfo.pl
samolot transportowy

Wikimedia Commons/Alex Beltyukov

Ogromny samolot leci do Polski. We wtorek wyląduje w Warszawie, możesz śledzić jego trasę

13 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Mateusz Kobyłka

Udostępnij:

Samolot transportowy An-225 wystartował z Chin i zmierza w kierunku Polski. Jest wypełniony środkami ochronnymi i sprzętem medycznym, którego bardzo potrzebujemy w walce z koronawirusem. | www.wawainfo.pl - najnowsze informacje z Warszawy.

Samolot ze sprzętem medycznym leci do Polski

Samolot transportowy, załadowany bardzo potrzebnym sprzętem i środkami ochrony, leci w kierunku Polski. Przewiezionych zostanie siedem milionów maseczek, kilkaset tysięcy kombinezonów i kilkaset tysięcy przyłbic. Z tego powodu transport ten budzi wiele emocji i jest mocno oczekiwany. Informację o jego wylocie przekazał na swoim twitterze prezes KGHM, Marcin Chludziński. Spółka, którą zarządza, odpowiada wraz z Lotosem za organizację tego ogromnego przedsięwzięcia.

Największy samolot świata

Antonow An-225 Mrija, to zaprojektowany i wyprodukowany w Związku Radzieckim olbrzymi samolot transportowy. Jest jedyną taką maszyną na świecie. Pierwotnie zaprojektowany do przewożenia promów kosmicznych, teraz używany jest do transportu nietypowych ładunków na ogromne odległości. Ten sześciosilnikowy gigant obsługiwany jest przez sześcioosobową załogę. Obecnie należy do ukraińskich linii lotniczych Antonov Airlines. 

Kiedy wylądjuje w Polsce?

Ten kolosalny samolot jest już w drodze. Według flightradar24.com (gdzie możecie śledzić jego trasę) Antonow wystartował z lotniska w Tianjin o 11:22 czasu polskiego. W drodze do Polski bedzie musiał odbyć lądowanie na lotnisku w Ałmatach w Kazachstanie. Na Okęciu możemy spodziewać się go we wtorek 14 kwietnia o 9:30.

To nie pierwsze lądowanie tego samolotu w Polsce

Lądowanie An-225 zawsze jest dużym i szeroko komentowanym wydarzeniem. Bedzie to jego trzecie lądowanie w naszym kraju. Poprzednio gościł na naszych lotniskach dwukrotnie. W 2003 r. lądował na lotnisku Ławica w Poznaniu, a w 2005 r. w porcie lotniczym Katowice-Pyrzowice. 

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Mateusz KobyłkaAutor

Nazywam się Mateusz Kobyłka i jestem redaktorem strony Wawa Info. Ukończyłem archeologię na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Doświadczenie zdobywałem w portalach studenckich, skupiających się na lokalnym życiu kulturalnym i najwa

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Nie żyje profesor Jan Stanienda

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

26 września rusza 43. Maraton Warszawski. Nadchodzą utrudnienia

Czytaj więcej >
Obraz DUOTONE_ z Pixabay

Wiadomości

Nie żyje Hanna Lewandowska, wiceprezes Zarządu Oddziału Warszawa-Śródmieście Związku Nauczycielstwa Polskiego

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Wiadomości

Awaria metra. Na stacji Młociny występują utrudnienia

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News

Wiadomości

Akcja policji pod domem Rafała Trzaskowskiego. Doszło do obywatelskiego zatrzymania

Czytaj więcej >
imago stock&people/EAST NEWS

Wiadomości

Auchan wprowadza usługi pocztowe. I omija zakaz handlu w niedziele

Czytaj więcej >