wawainfo.pl
samolot transportowy

Wikimedia Commons/Alex Beltyukov

Ogromny samolot leci do Polski. We wtorek wyląduje w Warszawie, możesz śledzić jego trasę

13 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Mateusz Kobyłka

Udostępnij:

Samolot transportowy An-225 wystartował z Chin i zmierza w kierunku Polski. Jest wypełniony środkami ochronnymi i sprzętem medycznym, którego bardzo potrzebujemy w walce z koronawirusem. | www.wawainfo.pl - najnowsze informacje z Warszawy.

Samolot ze sprzętem medycznym leci do Polski

Samolot transportowy, załadowany bardzo potrzebnym sprzętem i środkami ochrony, leci w kierunku Polski. Przewiezionych zostanie siedem milionów maseczek, kilkaset tysięcy kombinezonów i kilkaset tysięcy przyłbic. Z tego powodu transport ten budzi wiele emocji i jest mocno oczekiwany. Informację o jego wylocie przekazał na swoim twitterze prezes KGHM, Marcin Chludziński. Spółka, którą zarządza, odpowiada wraz z Lotosem za organizację tego ogromnego przedsięwzięcia.

Największy samolot świata

Antonow An-225 Mrija, to zaprojektowany i wyprodukowany w Związku Radzieckim olbrzymi samolot transportowy. Jest jedyną taką maszyną na świecie. Pierwotnie zaprojektowany do przewożenia promów kosmicznych, teraz używany jest do transportu nietypowych ładunków na ogromne odległości. Ten sześciosilnikowy gigant obsługiwany jest przez sześcioosobową załogę. Obecnie należy do ukraińskich linii lotniczych Antonov Airlines. 

Kiedy wylądjuje w Polsce?

Ten kolosalny samolot jest już w drodze. Według flightradar24.com (gdzie możecie śledzić jego trasę) Antonow wystartował z lotniska w Tianjin o 11:22 czasu polskiego. W drodze do Polski bedzie musiał odbyć lądowanie na lotnisku w Ałmatach w Kazachstanie. Na Okęciu możemy spodziewać się go we wtorek 14 kwietnia o 9:30.

To nie pierwsze lądowanie tego samolotu w Polsce

Lądowanie An-225 zawsze jest dużym i szeroko komentowanym wydarzeniem. Bedzie to jego trzecie lądowanie w naszym kraju. Poprzednio gościł na naszych lotniskach dwukrotnie. W 2003 r. lądował na lotnisku Ławica w Poznaniu, a w 2005 r. w porcie lotniczym Katowice-Pyrzowice. 

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Podobne artykuły

Śmigłowiec LPR (zdjęcie ilustracyjne)

Wiadomości

Mężczyzna spadł z mostu Poniatowskiego. Nie żyje

Czytaj więcej >
Akcja służb w Lesie Kabackim (zdj. ilustracyjne)

Wiadomości

23-letnia Karolina nie żyje. Jej ciało znaleziono w Lesie Kabackim

Czytaj więcej >
W Warszawie trwa protest Agrounii.

Wiadomości

Akcja rolników w Warszawie, są mocno wkurzeni. Przyjechali przed Biedronki i rozdają ziemniaki

Czytaj więcej >
Pół nagi mężczyzna na Grochowie zaniepokoił wiernych z pobliskiego kościoła.

Wiadomości

Skandal podczas mszy świętej. Przed kościołem nagle pojawił się rozebrany mężczyzna

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rolnicy mają dość. W czwartek pojawią się przed Biedronkami

Czytaj więcej >
W centrum Warszawy postawiono canoe.

Wiadomości

W Warszawie w środku miasta nagle pojawiła się łódka. O co chodzi?

Czytaj więcej >