wawainfo.pl
straż miejska

Straż Miejska Warszawa

Słup ognia na ulicy w Warszawie. Nagła akcja w środku nocy

31 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Aleksandra Olbryt

Udostępnij:

Samochód zapłonął z nieznanych przyczyn przy ulicy Jana Bytnara "Rudego". Dobrze, że na miejscu zupełnie przypadkiem pojawili się funkcjonariusze straży miejskiej. Pomogli ugasić pożar właścicielowi pojazdu i uniknąć tragedii. Cała sytu

Samochód w ogniu

Samochód stanął w ogniu na warszawskim Mokotowie. - Strażnicy miejscy z II Oddziału Terenowego, którzy 30 sierpnia około godz. 1 w nocy kontrolowali teren Mokotowa, na jednej z ulic zauważyli kłęby dymu wydobywające się z zaparkowanego samochodu. Chwilę później pojawił się ogień - relacjonuje warszawska Straż Miejska. Jak opowiadają funkcjonariusze, podczas rutynowego nocnego patrolu natknęli się na scenę jak z filmu akcji. 

Samozapłon. Dobrze, że straż miejska była na miejscu 

Podczas przejeżdżania ulicą Jana Bytnara „Rudego” strażnicy miejscy zobaczyli stojący na jezdni samochód marki KIA, w którym była otwarta pokrywa silnika. Zatrzymali się więc, by sprawdzić, co się stało. Po chwili z silnika buchnął dym, a za moment pokazał się ogień. Właściciel pojazdu stał obok, zaczął gasić pożar wyjętą z auta gaśnicą. Strażnicy także wyjęli gaśnicę z radiowozu i pomogli mężczyźnie w gaszeniu pożaru. Jednocześnie wezwali straż pożarną, ponieważ ogień szybko się rozprzestrzeniał i istniało ryzyko, że przeniesie się na sąsiednie samochody. Na szczęście dzięki błyskawicznej reakcji strażników i szybkiemu przyjazdowi straży pożarnej udało się tego uniknąć. 

fot. Straż Miejska

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >