wawainfo.pl > Mazowsze > Samochód uderzył w słup energetyczny. Tyle zostało z auta, porażające zdjęcia
Julian Bakuła
Julian Bakuła 19.03.2022 03:22

Samochód uderzył w słup energetyczny. Tyle zostało z auta, porażające zdjęcia

W wyniku wypadku samochód został doszczętnie zniszczony
Facebook / OSP Otwock Jabłonna - @osp.otwockjablonna

Wjechała samochodem w znaki drogowe

W poniedziałek (14.12) z samego rana przy ul. Żeromskiego w Otwocku doszło do niebezpiecznego wypadku z udziałem samochodu osobowego.

Na miejsce przyjechała policja, straż pożarna, pogotowie ratunkowe oraz pogotowie energetyczne. Jak widzimy ze zdjęć, samochód uległ w wyniku wypadku doszczętnemu zniszczeniu.

14.12.2020, godz. 5:30Otwock, ul. ŻeromskiegoMZ SiŚ:JRG OtwockOSP Otwock JabłonnaOSP Otwock Wólka MlądzkaPogotowie ratunkowePolicjaPogotowie energetyczne

Opublikowany przez OSP Otwock Jabłonna Niedziela, 13 grudnia 2020

"Nie odniosła żadnych obrażeń"

- Dwudziestosiedmioletnia  kierująca pojazdem marki renault nie dostosowała prędkości do panujących na drodze warunków i straciła panowanie nad pojazdem, w wyniku czego uderzyła w znaki drogowe i słup oświetleniowy undefined- mówi sierż. szt. Paulina Harabin z KPP w Otwocku.

- Kierująca była trzeźwa i nie odniosła żadnych obrażeń - dodaje sierż. szt. Harabin. 

Kolizja z udziałem Porsche

W sobotę (12.12) informowaliśmy na wawainfo.pl o kolizji z udziałem samochodu marki Porsche Cayman wypożyczonego w ramach serwisu Panek CarSharing oraz drugiego pojazdu. Do zdarzenia doszło nocą na warszawskim Śródmieściu. 

Chociaż udało się ustalić, że winę za kolizję ponosił kierujący drugim pojazdem, to jednak rozstrzygnięcie sprawy utrudnia inna okoliczność. Kierujący Porsche, chociaż prowadził pojazd w sposób prawidłowy, był pod wpływem alkoholu.

Sprawa nie jest taka prosta

- Normalnie w tej sytuacji cała wartość szkody zostałaby pokryta z ubezpieczenia sprawcy. Niestety sprawa nie jest taka "prosta". Kierowca naszego samochodu lekko przekroczył dozwoloną ilość alkoholu w organizmie, z którą można usiąść za kierownicą. Sprawa jest w toku - czytamy we wpisie Panek CarSharing na Facebooku.

Widzimy zatem, że prowadzenie auta po spożyciu alkoholu nie jest dobrym pomysłem nie tylko ze względów bezpieczeństwa, bo nawet jeśli we własnym mniemaniu jesteśmy w stanie zachować odpowiednią uważność na drodze, a nasz refleks nie zostanie spowolniony, w przypadku rozstrzygnięć prawnych będziemy na przegranej pozycji.

Tagi: Otwock wypadek