wawainfo.pl
wawainfo.pl

wawainfo.pl

RMF FM: rząd może jeszcze bardziej zaostrzyć obostrzenia. Jest jeden warunek

18 Marca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

RMF FM podaje, że rząd może jeszcze bardziej zaostrzyć obostrzenia. Od 15 marca w Warszawie zamknięte są hotele, galerie handlowe, obiekty kultury i sportu, a od 20 marca zakazy obejmą całą Polskę. Okazuje się jednak, że jeśli spełniony zostanie jeszcze j

Zaostrzenie obostrzeń

Według ustaleń radia RMF FM, do takiej sytuacji dojdzie jeśli dzienna liczba zakażeń przekroczy 30 tysięcy. Jest to poziom, który wyznaczają kluczowi ministrowie odpowiedzialni za walkę z pandemią w Polsce.

W pierwszej kolejności dodatkowe restrykcje obejmą kolejne obiekty handlowe. W najgorszym przypadku zamknięte zostaną : sklepy z meblami, elektroniką a także wolnostojące sklepy odzieżowe i składy budowlane.

Ponadto mówi się o ponownym zamknięciu usług takich jak: zakłady fryzjerskie, salony kosmetyczne, czy salony tatuażu.

Rząd raczej nie zdecyduje się na wprowadzenie zakazu przemieszczania się. Ostatni raz obowiązywał on na zasadzie rozporządzenia. Osoby, które zostały ukarane mandatami - odwołują się od nich w sądzie. Jak podaje RMF, okazuje się, że Skarb Państwa masowo przegrywa te sprawy.

Rośnie liczba zakażonych

III fala pandemii koronawirusa w Polsce przyśpiesza, codziennie liczba nowych wykrytych zakażeń rośnie. W środę mieliśmy 25 tysięcy nowych przypadków. Dzień później - w czwartek - było ich aż 27 tysięcy.

A dokładniej - w czwartek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 27 278 nowych zakażeniach. Najwięcej z nich było na Mazowszu.Województwo jest na drugim miejscu w Polsce pod względem wskaźnika nowych zachorowań w przeliczeniu na 100 tysięcy mieszkańców. Wynosi on 61,3.

Jak powiedział minister zdrowia, główną przyczyną rozwoju pandemii jest brytyjska mutacja koronawirusa. Odpowiada ona za 52 procent nowych zakażeń.

To, że rośnie liczba zakażonych pokazują kolejki przed punktami do wymazów. Na wawainfo.pl opisywaliśmy przypadek z Józefowa, gdzie od kilku dni pojawiają się tłumy. Zgłaszających się na badanie jest tak dużo, że tworzą się gigantyczne korki.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: RMF FM, wawainfo.plzdjęcie główne ilustracyjne: wawainfo.pl

Mateusz DolakAutor

Jestem redaktorem prowadzącym portal Wawa Info. Trafiłem tutaj z Super Expressu, a wcześniej - pisałem dla portalu tvn24.pl i tvnwarszawa.pl. Swoją przygodę z mediami zacząłem jeszcze w liceum, kiedy współpracowałem z lokalnym radie

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Nie żyje profesor Jan Stanienda

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

26 września rusza 43. Maraton Warszawski. Nadchodzą utrudnienia

Czytaj więcej >
Obraz DUOTONE_ z Pixabay

Wiadomości

Nie żyje Hanna Lewandowska, wiceprezes Zarządu Oddziału Warszawa-Śródmieście Związku Nauczycielstwa Polskiego

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Wiadomości

Awaria metra. Na stacji Młociny występują utrudnienia

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News

Wiadomości

Akcja policji pod domem Rafała Trzaskowskiego. Doszło do obywatelskiego zatrzymania

Czytaj więcej >
imago stock&people/EAST NEWS

Wiadomości

Auchan wprowadza usługi pocztowe. I omija zakaz handlu w niedziele

Czytaj więcej >