RMF FM: rząd może jeszcze bardziej zaostrzyć obostrzenia. Jest jeden warunek

Autor Mateusz Dolak - 18 Marca 2021
wawainfo.plŹródło: wawainfo.pl

RMF FM podaje, że rząd może jeszcze bardziej zaostrzyć obostrzenia. Od 15 marca w Warszawie zamknięte są hotele, galerie handlowe, obiekty kultury i sportu, a od 20 marca zakazy obejmą całą Polskę. Okazuje się jednak, że jeśli spełniony zostanie jeszcze jeden warunek, lista zamkniętych obiektów zwiększy się.

Zaostrzenie obostrzeń

Według ustaleń radia RMF FM, do takiej sytuacji dojdzie jeśli dzienna liczba zakażeń przekroczy 30 tysięcy. Jest to poziom, który wyznaczają kluczowi ministrowie odpowiedzialni za walkę z pandemią w Polsce.

W pierwszej kolejności dodatkowe restrykcje obejmą kolejne obiekty handlowe. W najgorszym przypadku zamknięte zostaną : sklepy z meblami, elektroniką a także wolnostojące sklepy odzieżowe i składy budowlane.

Ponadto mówi się o ponownym zamknięciu usług takich jak: zakłady fryzjerskie, salony kosmetyczne, czy salony tatuażu.

Demonstracja przed Ministerstwem Aktywów Państwowych. Mieli nagrodę dla Jacka SasinaDemonstracja przed Ministerstwem Aktywów Państwowych. Mieli nagrodę dla Jacka SasinaCzytaj dalej

Rząd raczej nie zdecyduje się na wprowadzenie zakazu przemieszczania się. Ostatni raz obowiązywał on na zasadzie rozporządzenia. Osoby, które zostały ukarane mandatami - odwołują się od nich w sądzie. Jak podaje RMF, okazuje się, że Skarb Państwa masowo przegrywa te sprawy.

Rośnie liczba zakażonych

III fala pandemii koronawirusa w Polsce przyśpiesza, codziennie liczba nowych wykrytych zakażeń rośnie. W środę mieliśmy 25 tysięcy nowych przypadków. Dzień później - w czwartek - było ich aż 27 tysięcy.

A dokładniej - w czwartek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 27 278 nowych zakażeniach. Najwięcej z nich było na Mazowszu.Województwo jest na drugim miejscu w Polsce pod względem wskaźnika nowych zachorowań w przeliczeniu na 100 tysięcy mieszkańców. Wynosi on 61,3.

Jak powiedział minister zdrowia, główną przyczyną rozwoju pandemii jest brytyjska mutacja koronawirusa. Odpowiada ona za 52 procent nowych zakażeń.

To, że rośnie liczba zakażonych pokazują kolejki przed punktami do wymazów. Na wawainfo.pl opisywaliśmy przypadek z Józefowa, gdzie od kilku dni pojawiają się tłumy. Zgłaszających się na badanie jest tak dużo, że tworzą się gigantyczne korki.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: RMF FM, wawainfo.pl
zdjęcie główne ilustracyjne: wawainfo.pl

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News