Tłumy w punkcie wymazów. Bardzo duże kolejki do badania

Autor Mateusz Dolak - 18 Marca 2021
zdjęcie ilustracyjneŹródło: East News zdjęcie ilustracyjne

Paraliż w punkcie wymazów w Józefowie - donosi "Linia Otwocka". Kolejka jest tak rozciągnięta, że samochody blokują ulice. Na miejscu utworzył się duży korek. Ilość chętnych do wykonania testu na koronawirusa jest bardzo duża od kilku dni.

Kolejka do testów na koronawirusa

Punkt w którym można zrobić test znajduje się przy ulicy Piłsudskiego tuż obok KFC. Na miejscu jest policja, która kieruje ruchem.

Czytelnicy "Linii Otwockiej" twierdzą, że taka sytuacja ma miejsce od kilku dni.

- W ostatnich dniach chętnych na zrobienie testów jest tak dużo, że parking przy punkcie wymazów jest przepełniony. Ci, którzy czekają na badanie, ustawiają się w kolejce. Sznur aut ciągnie się aż na ulicę. Przez to w okolicy ronda tworzy się gigantyczny korek - mówi w rozmowie z "Linią Otwocką" jeden z kierowców.

Pożar w Rembertowie, nie żyje mężczyzna. Strażacy ewakuowali 10 osóbPożar w Rembertowie, nie żyje mężczyzna. Strażacy ewakuowali 10 osóbCzytaj dalej

I dodaje, że najgorzej jest w porannym i popołudniowym szczycie, gdy wiele osób kursuje pomiędzy domem a pracą. - Kierowcy, którzy czekają na test w punkcie wymazów, blokują ruch na ul. Piłsudskiego, przez co w całej okolicy tworzą się korki - twierdzi mężczyzna.

III fala pandemii

III fala pandemii koronawirusa w Polsce przyśpiesza. Od początku marca liczba chorych na COVID19 rośnie.

W czwartek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 27 278 nowych zakażeniach. Najwięcej, bo - 4408, było na Mazowszu. Województwo mazowieckie ma jeden z najwyższych w Polsce wskaźników zachorowań na 100 tysięcy mieszkańców, który wynosi 61,3.

- Główną przyczyną rozwoju pandemii jest mutacja brytyjska koronawirusa. Udział tej mutacji osiągnął 52 procent - powiedział w środę minister zdrowia Adam Niedzielski.

Przypominamy, że w związku z rozwojem pandemii, rząd wprowadził dodatkowe obostrzenia. Od 20 marca wprowadzona została nauka zdalna dla uczniów w klasach 1-3. Ponadto w całej Polsce zamknięte będą obiekty sportowe, obiekty kultury, hotele i niektóre sklepy w galeriach handlowych.

Jak podało radio RMF FM, jeśli liczba chorych przekroczy 30 tysięcy dziennie, rząd może zamknąć zakłady fryzjerskie, sklepy meblowe i z elektroniką.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: "Linia Otwocka", wawainfo.pl
zdjęcie główne ilustracyjne: East News

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News