wawainfo.pl > Wiadomości > "Trzaskowski i feministki poszli spacerkiem na Nowogrodzką". Sobotni protest przed siedzibą partii rządzącej
Aleksandra Olbryt
Aleksandra Olbryt 19.03.2022 03:23

"Trzaskowski i feministki poszli spacerkiem na Nowogrodzką". Sobotni protest przed siedzibą partii rządzącej

Rafał Trzaskowski
redakcja Wawa Info

undefined

Kobiety i Rafał Trzaskowski

Tytuł naszego artykułu nawiązuje do kuriozalnej narracji prawicowych mediów, które przedstawiają trwające od czwartku protesty jako fanaberię garstki feministek i towarzyszącego im Rafała Trzaskowskiego. W piątek 23 października na ulice Warszawy wyszło kilkanaście tysięcy osób. Dziś grono protestujących było bardziej kameralne.

Rafał Trzaskowski: PiS zgotował piekło kobietom 

- Solidaryzujemy się ze wszystkimi Polkami w całym kraju. Nie ma zgody na taki cynizm, żeby w środku epidemii załatwiać sprawy rękami pseudotrybunału "Konstytucyjnego", bo nawet odwagi nie mają. Ja jestem tutaj jako prezydent miasta stołecznego Warszawy, dbamy o bezpieczeństwo. Apelujemy do wszystkich, żeby zachowywać odstępy, nosić maseczki. Bądźcie Państwo bezpieczni, uważajcie na siebie - powiedział Rafał Trzaskowski w nagraniu umieszczonym na swoim profilu na Twitterze. 

Sobotnia demonstracja przed siedzibą PiS

W proteście wzięli udział posłanki i posłowie Koalicji Obywatelskiej i Lewicy, między innymi Małgorzata Kidawa-Błońska. Na miejscu był obecny również wspomniany prezydent stolicy, Rafał Trzaskowski. - Mamy was dość! Skończyły się żarty, skończyła się wasza władza - wołała liderka manifestacji, posłanka Barbara Nowacka (KO), zwracając się w kierunku budynku PiS. Nowacka, która po wczorajszych protestach broniła wyrywkowo zatrzymywanych i legitymowanych uczestników, odczytała nazwiska członków Trybunału Konstytucyjnego, którzy w ostatni czwartek poparli zaostrzenie przepisów antyaborcyjnych. Po każdym nazwisku, które padło, zgromadzeni krzyczeli "hańba!".

"Przegięliście, dranie" 

- Nie macie prawa wypowiadać się w imieniu milionów Polek i Polaków. Tym jednym podłym wyrokiem zagroziliście polskim rodzinom, zagroziliście naszemu bezpieczeństwu, uderzyliście w nasze poczucie godności. I tak jak w 2016 roku w akcji Ratujmy Kobiety zbierałyśmy podpisy, żeby w Polsce było normalnie, tak stoimy tutaj dzisiaj i mówimy: "Przegięliście, dranie. Zadarliście z dziewczynami" - mówiła Barbara Nowacka.

Powiązane