wawainfo.pl
Rafał Trzaskowski

um.warszawa.pl

Jak warszawiacy oceniają prezydenturę Rafała Trzaskowskiego? Znamy wyniki sondażu

13 Października 2020

Autor tekstu:

Alicja Guz

Udostępnij:

Rafał Trzaskowski przedstawił wyniki badania sondażowego wykonanego przez Barometr Warszawski. 1100 ankietowanych mieszkańców Warszawy w wieku 15 lat i więcej odpowiedziało na pytania dotyczące życia w stolicy oraz prezydentury Rafała Trzaskowskieg

Rafał Trzaskowski przekazał wyniki

Rafał Trzaskowski przekazał wyniki badania przeprowadzonego przez Barometr Warszawski na grupie 1100 warszawiaków. Pytania skierowane do ankietowanych dotyczyły zarówno życia w stolicy, jak i oceny prezydentury Rafała Trzaskowskiego.

Warszawiacy chcą mieszkać w stolicy

Z badania Barometru Warszawskiego wynika, że warszawiacy cenią sobie życie w stolicy. Na pytanie: "Kiedy myśli Pan(i) o Warszawie jak o mieście, w którym żyje Pan(i) na co dzień, to czy towarzyszą Panu(i) wówczas pozytywne, czy też negatywne odczucia?" aż 93 procent ankietowanych odpowiedziało "pozytywnie". Z kolei zapytani o to, czy mając możliwość wyboru miejsca zamieszkania woleliby mieszkać w Warszawie, czy może gdzieś indziej, 82 procent badanych odpowiedziało, że w Warszawie.

Warszawiakom podoba się w mieście

Ankieta zawierała sobie znaczną ilość pytań dotyczących oceny obszarów zarządzanych przez m.st. Warszawę. Oto odpowiedzi na niektóre z nich:

  • Bezpieczeństwo w mieście: dobrze - 92 procent, źle - 7 procent, trudno powiedzieć/odmowa odpowiedzi - 1 procent

  • Funkcjonowanie komunikacji miejskiej: dobrze - 93 procent, źle - 6 procent, trudno powiedzieć/odmowa odpowiedzi - 1 procent

  • Porządek i czystość w mieście: dobrze - 92 procent, źle - 8 procent, trudno powiedzieć/odmowa odpowiedzi - 0 procent

  • Jakość obsługi mieszkańców w urzędzie: dobrze - 86 procent, źle - 12 procent, trudno powiedzieć/odmowa odpowiedzi - 2 procent

  • Stan dróg w mieście: dobrze - 83 procent, źle - 16 procent, trudno powiedzieć/odmowa odpowiedzi - 1 procent

  • Jakość funkcjonowania publicznej służby zdrowia w Warszawie: dobrze - 57 procent, źle - 41 procent, trudno powiedzieć/odmowa odpowiedzi - 2 procent

Prezydent Warszawy ma poparcie mieszkańców

Rafał Trzaskowski może być zadowolony z wyników ankiety. 73 procent ankietowanych mieszkańców dobrze ocenia działania prezydenta Warszawy. 24 procent źle, a 3 procent zaznaczyło odpowiedź "trudno powiedzieć/odmowa odpowiedzi". Na pytanie: "Czy o Rafale Trzaskowskim można powiedzieć, że jest "dobrym gospodarzem"; że sprawnie zarządza miastem?" 72 procent ankietowanych odpowiedziało "tak", a 25 procent - "nie". Również działania władz miasta zostały ocenione przez warszawiaków bardzo pozytywnie. Aż 79 procent ankietowanych ocenia je dobrze. Z kolei źle 20 procent.

Warszawiacy powiedzieli, co zmienić

Barometr Warszawski w ankiecie skierowanej do mieszkańców stolicy zawarł również pytania dotyczące zmian, które powinny nastąpić w Warszawie. Na pytanie: "Jakie są, najważniejsze sprawy do rozwiązania w naszym mieście?" ankietowani mogli udzielić więcej niż jednej odpowiedzi. 46 procent badanych wskazało na służbę zdrowia, 44 procent na zmniejszenie korków, 33 procent na rozbudowę metra, a 18 procent na naprawę dróg.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >