Niespodziewana konferencja. Rafał Trzaskowski w mocnych słowach o burdach, strategii walki z pandemią i Dniu Tolerancji

Autor Kamil Matuszak - 13 Listopada 2020
Niespodziewane wystąpienie TrzaskowskiegoŹródło: facebook.com/rafal.trzaskowski

Rafał Trzaskowski w niespodziewanym wystąpieniu postanowił podsumować ostatnie wydarzenia w Warszawie. W mocnych słowach mówił o burdach na ulicach, vecie premiera Morawieckiego w sprawie budżetu oraz Dniu Tolerancji.

TVN przekazał tragiczną wiadomość. Była prawdziwym symbolem, niestety nie żyje TVN przekazał tragiczną wiadomość. Była prawdziwym symbolem, niestety nie żyje "Lidka"Czytaj dalej

Niespodziewana Konferencja Rafała Trzaskowskiego

Przed chwilą Rafał Trzaskowski na swoim facebookowym koncie wystąpił w niespodziewanym przemówieniem, podczas którego podsumował ostatnie wydarzenia w stolicy, a także całej Polsce. Prezydent Warszawy najwięcej czasu poświęcił starciom chuliganów z policją podczas Marszu Niepodległości, dziurawej strategii rządu odnoszącej się do walki z pandemią, a także zapewnił, że Warszawa cały czas jest tolerancyjnym miastem, gdzie znajdzie się miejsce dla każdego.

Potępienie wydarzeń z Marszu Niepodległości

Prezydent Warszawy rozpoczął swoje przemówienie od ustosunkowania się do zajść, które miały miejsce w Warszawie podczas Marszu Niepodległości 11 listopada. Zapewnił, że sprowokowanie starć należy przypisać chuliganom będącym częścią nielegalnego zgromadzenia, jakim była demonstracja.

Dzisiaj grzeje:
1.Właściciel mieszkania spalonego podczas marszu zabrał głos. Mocne słowa w kierunku narodowców
2. Ogłoszono ważny komunikat dla wszystkich klientów. Ogromna złość i rozczarowanie po słowach biura podróży
3. Reporter ranny podczas marszu. Tomasz Gutry został postrzelony

Zapewnił, że nie zamierza wyciągać konsekwencji w stosunku do policjantów i dowództwa w Komendzie Stołecznej Policji, ponieważ funkcjonariusze wywiązywali się ze swoich obowiązków w sposób dobry. Naciski ze strony partii rządzącej oraz presja ze strony środowisk narodowych nie wpłyną na jego decyzję i odbiór tego, co się wydarzyło.

Podkreślił także, że nie było innej możliwości niż brak pozwolenia na organizację Marszu Niepodległości, w czasie, w którym dzienny wskaźnik nowych zakażeń był tak wysoki.

Powiedział, że organizatorzy zakazanego Marszu Niepodległości dobrze przemyśleli swoją decyzję i przejazd, który zamienił się w był od początku zaplanowany, a przyzwolenia na burdy wyszły od samego pionu organizacyjnego.

Przygotujcie portfele. Po opłatach za śmieci, nadchodzi kolejna ogromna podwyżkaPrzygotujcie portfele. Po opłatach za śmieci, nadchodzi kolejna ogromna podwyżkaCzytaj dalej

Veto premiera Morawieckiego w sprawie budżetu UE

Następnie prezydent Warszawy odniósł się do veta w sprawie unijnego budżetu, który zgłosił premier Mateusz Morawiecki. Wszystko rozpoczęło się od obcięcia funduszy dla Polski, gdy UE uznała, że nasz kraj nie przestrzega praw mniejszości, w tym mniejszości seksualnych. Te wartości są wpisane w prawo Unii Europejskiej, nie dziwi zatem próba ukarania polskiego rządu za swoje decyzje.

Pieniądze z Unii Europejskiej miały zostać przeznaczone na walkę z pandemią. Trzaskowski podkreślił także, że pierwotnie premier zaprzeczał, jakoby UE miała dysponować dodatkowymi środkami, a następnie ich pozyskanie przypisał sobie oraz swojemu rządowi.

Kolejne etapy walki z koronawirusem

Prezydent powiedział też, że odbył dzisiaj kolejne spotkanie, które dotyczyło strategii walki z pandemią. Zaznaczył też, że rząd nie ma pomysłu na długofalowe działania i do tej pory nie ustosunkował się do pytania o formę wykorzystania miejskich szpitali w walce z wirusem.

Miasto nadal funkcjonuje i pomaga pacjentom, którzy walczą z zakażeniem. Dzisiaj prezydent Warszawy oddał do użytkowania rządu dwa autobusy, przystosowane specjalnie pod pacjentów z COVID-19. Wspominał także o budżecie - stolica wydała już na walkę z pandemią 100 mln złotych. Teraz oczekiwane jest wsparcie z centrali. Prezydent oraz pozostali samorządowcy mają pomysł, jak działać w kolejnych tygodniach.

Dzień Tolerancji w Warszawie

16 listopada - w Dzień Tolerancji, samorządowcy z dużych miast Polski i Europy połączą siły i podświetlą najważniejsze budynki na znak solidarności z mniejszościami, tak mocno marginalizowanymi w ostatnim czasie, szczególnie w naszym kraju. W Warszawie podświetlony zostanie Pałac Kultury i Nauki. Rafał Trzaskowski zapewnił, że jest to znak, że stolica jest otwartym miastem. Podświetlony budynek to tylko symbol, ale obecnie są one ważne. Miasto musi pokazać, że znajdzie się w nim miejsce dla wszystkich.

Policja apeluje o pomoc. Opublikowała wizerunki podejrzanych wz. z Marszem NiepodległościPolicja apeluje o pomoc. Opublikowała wizerunki podejrzanych wz. z Marszem NiepodległościCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rzeka pieniędzy popłynie do Polaków. Można otrzymać nawet 5 tys. zł, pieniędzy nie zabraknie
  2. Bliskie spotkanie z jeleniem. Kierowca nie miał żadnych szans na reakcje - Wideo
  3. Czy Warszawa zamiast narodowej kwarantanny znajdzie się w czarnej strefie? Nowe dane dają jasną odpowiedź
  4. Jasnowidz Jackowski wysyła ostrzeżenie. Najnowsza przepowiednia zapowiada koniec, zostało niewiele czasu
  5. Uczniowie niedługo wrócą do szkół? Podano datę i warunek, który musi zostać spełniony
  6. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda
  7. Polscy skoczkowie usłyszeli wspaniałą wiadomość. Najnowsza informacja ucieszy wszystkich, chodzi o najbliższy konkurs

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News