wawainfo.pl
Niespodziewane wystąpienie Trzaskowskiego

facebook.com/rafal.trzaskowski

Niespodziewana konferencja. Rafał Trzaskowski w mocnych słowach o burdach, strategii walki z pandemią i Dniu Tolerancji

13 Listopada 2020

Autor tekstu:

Kamil Matuszak

Udostępnij:

Rafał Trzaskowski w niespodziewanym wystąpieniu postanowił podsumować ostatnie wydarzenia w Warszawie. W mocnych słowach mówił o burdach na ulicach, vecie premiera Morawieckiego w sprawie budżetu oraz Dniu Tolerancji.

Niespodziewana Konferencja Rafała Trzaskowskiego

Przed chwilą Rafał Trzaskowski na swoim facebookowym koncie wystąpił w niespodziewanym przemówieniem, podczas którego podsumował ostatnie wydarzenia w stolicy, a także całej Polsce. Prezydent Warszawy najwięcej czasu poświęcił starciom chuliganów z policją podczas Marszu Niepodległości, dziurawej strategii rządu odnoszącej się do walki z pandemią, a także zapewnił, że Warszawa cały czas jest tolerancyjnym miastem, gdzie znajdzie się miejsce dla każdego.

Potępienie wydarzeń z Marszu Niepodległości

Prezydent Warszawy rozpoczął swoje przemówienie od ustosunkowania się do zajść, które miały miejsce w Warszawie podczas Marszu Niepodległości 11 listopada. Zapewnił, że sprowokowanie starć należy przypisać chuliganom będącym częścią nielegalnego zgromadzenia, jakim była demonstracja.

Zapewnił, że nie zamierza wyciągać konsekwencji w stosunku do policjantów i dowództwa w Komendzie Stołecznej Policji, ponieważ funkcjonariusze wywiązywali się ze swoich obowiązków w sposób dobry. Naciski ze strony partii rządzącej oraz presja ze strony środowisk narodowych nie wpłyną na jego decyzję i odbiór tego, co się wydarzyło.

Podkreślił także, że nie było innej możliwości niż brak pozwolenia na organizację Marszu Niepodległości, w czasie, w którym dzienny wskaźnik nowych zakażeń był tak wysoki.

Powiedział, że organizatorzy zakazanego Marszu Niepodległości dobrze przemyśleli swoją decyzję i przejazd, który zamienił się w był od początku zaplanowany, a przyzwolenia na burdy wyszły od samego pionu organizacyjnego.

Veto premiera Morawieckiego w sprawie budżetu UE

Następnie prezydent Warszawy odniósł się do veta w sprawie unijnego budżetu, który zgłosił premier Mateusz Morawiecki. Wszystko rozpoczęło się od obcięcia funduszy dla Polski, gdy UE uznała, że nasz kraj nie przestrzega praw mniejszości, w tym mniejszości seksualnych. Te wartości są wpisane w prawo Unii Europejskiej, nie dziwi zatem próba ukarania polskiego rządu za swoje decyzje.

Pieniądze z Unii Europejskiej miały zostać przeznaczone na walkę z pandemią. Trzaskowski podkreślił także, że pierwotnie premier zaprzeczał, jakoby UE miała dysponować dodatkowymi środkami, a następnie ich pozyskanie przypisał sobie oraz swojemu rządowi.

Kolejne etapy walki z koronawirusem

Prezydent powiedział też, że odbył dzisiaj kolejne spotkanie, które dotyczyło strategii walki z pandemią. Zaznaczył też, że rząd nie ma pomysłu na długofalowe działania i do tej pory nie ustosunkował się do pytania o formę wykorzystania miejskich szpitali w walce z wirusem.

Miasto nadal funkcjonuje i pomaga pacjentom, którzy walczą z zakażeniem. Dzisiaj prezydent Warszawy oddał do użytkowania rządu dwa autobusy, przystosowane specjalnie pod pacjentów z COVID-19. Wspominał także o budżecie - stolica wydała już na walkę z pandemią 100 mln złotych. Teraz oczekiwane jest wsparcie z centrali. Prezydent oraz pozostali samorządowcy mają pomysł, jak działać w kolejnych tygodniach.

Dzień Tolerancji w Warszawie

16 listopada - w Dzień Tolerancji, samorządowcy z dużych miast Polski i Europy połączą siły i podświetlą najważniejsze budynki na znak solidarności z mniejszościami, tak mocno marginalizowanymi w ostatnim czasie, szczególnie w naszym kraju. W Warszawie podświetlony zostanie Pałac Kultury i Nauki. Rafał Trzaskowski zapewnił, że jest to znak, że stolica jest otwartym miastem. Podświetlony budynek to tylko symbol, ale obecnie są one ważne. Miasto musi pokazać, że znajdzie się w nim miejsce dla wszystkich.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Tagi:

Mateusz MorawieckiWarszawaRafał TrzaskowskiLGBT

Kamil MatuszakAutor

Od wielu lat zajmuje się pisaniem o wszystkim, co go pasjonuje. Dotychczas zawodowo zajmował się przede wszystkim marketingiem internetowym, w międzyczasie udoskonalając swój warsztat dziennikarski. Całym jego światem jest film, serial i muzyka - uwielbia oglądać i słuchać, a może też mówić i pisać o nich całymi dniami. Fascynuje go życie w dużym mieście, dlatego lubi poznawać zalety i wady codziennej Warszawy. Kiedyś chciał zostać piłkarzem, następnie radiowcem, a teraz - pragnie jak najlepiej relacjonować czytelnikom to, co dzieje się w stolicy.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Pexels Rodnae Productions

Wiadomości

E-sport - w czym tkwi jego fenomen?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wawa Info zmienia się w goniec.pl - Warszawa

Czytaj więcej >

Wiadomości

Świąteczna Warszawa. Specjalne metro i choinka na pl. Zamkowym

Czytaj więcej >
Protest pod Sejmem na ul. Wiejskiej

Wiadomości

Protest pod Sejmem. "Aborcja znaczy życie"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Warszawska Karta Miejska za darmo dla osób powyżej 70. roku życia

Czytaj więcej >
Pogrzeb 19-letniego Igora. / fot. WawaInfo

Wiadomości

Pogrzeb 19-letniego Igora. Wzruszające słowa księdza

Czytaj więcej >