wawainfo.pl
Ponowne otwarcie żłobków i przedszkoli

Pixabay

O otwarciu przedszkoli zdecydują samorządy. Warszawa się zastanawia, Trzaskowski apeluje do rządu

29 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Karolina Kraushar

Udostępnij:

Premier ogłosił zdjęcie kolejnych obostrzeń. Już od 6 maja ponownie otwarte mogą być żłobki i przedszkola. Jednak ostateczną decyzję w tej sprawie podejmą organy prowadzące. Rafał Trzaskowski zwrócił się do rządu, aby wydał szczegółowe i ja

Żłobki i przedszkola zostaną otwarte 

29 kwietnia na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował, o zniesieniu kolejnych obostrzeń, które obowiązywały w związku z epidemią koronawirusa. W związku z tym 6 maja będzie możliwe ponowne otwarcie żłobków oraz przedszkoli. Ostateczną decyzję w tej sprawie będą jednak podejmować organy prowadzące te instytucje. Szczegółowych informacji jak ma to wyglądać nie podano.

Co na to Trzaskowski? 

Głos w sprawie ponownego otwarcia przedszkoli zabrał prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. - Rząd tego z nami w żaden sposób nie skonsultował. My nie wiemy na jakiej podstawie są podejmowane tego typu zalecenia i tego typu decyzje. Czasami mamy poczucie, że wkrada się tutaj pewien chaos - zauważył Rafał Trzaskowski. Prezydent zwrócił uwagę na brak szczegółowych wytycznych dotyczących tego w jaki sposób dzieci i pracownicy bezpiecznie mają przebywać w żłobkach i przedszkolach. 

Prośba o konsultację z samorządami

Rafał Trzaskowski zwrócił się do rządu z prośbą o konsultację z miastem tego typu decyzji i  przedstawianie samorządom jasnych zaleceń. - Rząd ma aparat analityczny do tego, żeby decydować, kiedy można znosić jakie obostrzenia i jakie powinny być zalecenia dla samorządów w tych sprawach - mówił Trzaskowski. - My takich niestety nie mamy - dodał. Władze stolicy nie podają informacji czy przedszkola i żłobki w Warszawie będą otwarte.

 Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Karolina KrausharAutor

Karolina Kraushar jest redaktorką strony. Zanim znalazła się w Wawa Info, pracowała w dziale wideo portalu Wyborcza.pl oraz w radiu Chillizet. Do Warszawy przyjechała kilka lat temu i z miejsca się w niej zakochała. Szczególnie uwiel

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Rafał Trzaskowski poinformował o śmierci prezesa Związku Powstańców Warszawskich

Czytaj więcej >

Wiadomości

Pierwsza restauracja w stolicy dla zaszczepionych klientów

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje ksiądz prałat Marian Rola. W piątek pogrzeb duchownego

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rafał Trzaskowski ostrzega przed skutkami Polskiego Ładu

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje profesor Jan Stanienda

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

26 września rusza 43. Maraton Warszawski. Nadchodzą utrudnienia

Czytaj więcej >