Trumna i kwiaty pod ministerstwem. Podobnego wydarzenia w Warszawie jeszcze nie było

Autor Kamil Matuszak - 9 Listopada 2020
Prostest w Warszawie listopad 2020Źródło: Jakub Kaminski/East News

Trumna i kwiaty pod Ministerstwem Rozwoju, Pracy i Technologii. Takiego wydarzenie w stolicy jeszcze nie mieliśmy. To element protestu, który ma nagłośnić problem i skłonić rząd do natychmiastowej reakcji.

Ma się zacząć punkt 16 w Warszawie. Ujawniono dokładny planMa się zacząć punkt 16 w Warszawie. Ujawniono dokładny planCzytaj dalej

Kolejne protesty w Warszawie

Warszawa to w ostatnich tygodnia miasto protestów, strajków i manifestacji, pomimo ciągle trwającej pandemii. Na ulice wychodzą młodzi ludzie, kobiety, a także przedstawiciele kolejnych branż, niezadowolonych z obecnej sytuacji oraz obostrzeń, które odbierają zarobek wielu ludziom i doprowadzają do ruiny małe firmy.

W ubiegłym tygodniu mieliśmy protest branż zamkniętych, na ulicy pojawiły się babcie wspierające strajk kobiet, a swoje niezadowolenie wyrazili także taksówkarze, których nikt nie uwzględnił w tarczy antykryzysowej. To właśnie oni przejechali w ubiegłą środę przez miasto i spowolnili ruch w centrum Warszawy. Ich działania były wyłącznie zapowiedzią tego, co miało nadejść. Złożyli wtedy swoje postulaty w Kancelarii Premiera i zajęli codziennymi obowiązkami.

Taksówkarze coraz bardziej boją się o swoją przyszłość

Okazuje się, że nikt od tamtego momentu nie podjął rozmów z kierowcami taksówek, dlatego rozpoczęli bardziej bezpośrednie działania, które mają zmusić przedstawicieli rządu do rozmów i natychmiastowej reakcji. Jak sami przyznają sytuacja jest coraz gorsza i powoli wymyka się spod kontroli.

To właśnie na poniedziałkowe popołudnie taksówkarze przygotowali się na odważniejszy i większy protest. Kierujący samochodami zablokowali część ulic miasta, a pod Ministerstwem Rozwoju, Pracy i Technologii zorganizowali oryginalny happening, który polegał na wystawieniu symbolicznej trumny oraz kwiatów.

Dzisiaj grzeje:
1.Ma się zacząć punkt 16 w Warszawie. Ujawniono dokładny plan
2. Ważna wiadomość o Świętach Bożego Narodzenia i Sylwestrze dla Polaków. Co dalej z urlopami i rezerwacjami?
3. Każda rodzina będzie musiała zapłacić po 200 zł miesięcznie. Będzie u nas drożej niż w Niemczech

Od kliku dni zbierali krew, Paweł Rosiński nie żyje. Policja właśnie przekazała tragiczną wiadomośćOd kilku dni zbierali krew, Paweł Rosiński nie żyje. Policja właśnie przekazała tragiczną wiadomośćCzytaj dalej

Kierowcy żądają uwzględnienia w tarczy antykryzysowej

Taksówkarze domagają się w ten sposób uwzględnienia ich zawodu w tarczy antykryzysowej. Kierowcy są w beznadziejnej sytuacji i boją się, że już niedługo stracą źródło dochodu. Mniej otwartych miejsc, mniej wydarzeń i mniej ludzi przemieszczających się po mieście oznacza mniejsze zainteresowanie transportem. To doprowadzić może do utraty pracy przez wielu członków tej grupy zawodowej.

Większość mieszkańców dużych miast podczas pandemii spędza czas wolny w domach, a kolejne obostrzenia wcale nie pomagają sytuacji taksówkarzy. Niestety na horyzoncie nie widać na razie zmian. Tego najbardziej obawiają się taksówkarze.

Trumna i kwiaty pod Ministerstwem Rozwoju, Pracy i Technologii

Wystawienie trumny i kwiatów pod ministerstwem to nie jedyne podjęte przez kierowców czynności, które mają zwrócić uwagę na ich sytuację. Zablokowali oni ruch w kilku miejscach centrum Warszawy. Stali oni m.in. pod Stadionem Narodowym, a następnie pojechali na Plac Trzech Krzyży. Na trasie towarzyszyła im także trumna, która na koniec przejazdu znalazła się pod Ministerstwem Rozwoju, Pracy i Technologii.

Taksówkarze jeszcze długo nie będą składać broni w walce o swoje. To oczywiste, że branża transportowa jest jedną z tych, które najbardziej ucierpiały z powodu pandemii i częściowego zamknięcia warszawiaków w domach. Jak na tę odsłonę strajku kierowców zareaguje Premier i rząd? Czy w tarczy antykryzysowej znajdą się środki, by wesprzeć kolejną branżę?

Każda rodzina będzie musiała zapłacić po 200 zł miesięcznie. Będzie u nas drożej niż w NiemczechKażda rodzina będzie musiała zapłacić po 200 zł miesięcznie. Będzie u nas drożej niż w NiemczechCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Fatalne wiadomości dla Polaków pracujących w Norwegii. Coraz łatwiej odbić się od drzwi
  2. Planujesz kupno samochodu? Nadchodzi idealny moment - ekspert zdradza, dlaczego
  3. Nagła manifestacja w centrum Warszawy. To nie Strajk Kobiet, na ulice wyszły babcie
  4. Tłumy nagle rzuciły się na cukiernię, ogromna kolejka jakiej jeszcze nie było. Wspaniały gest Warszawiaków
  5. Porażająca wizja. Jasnowidz Jackowski widzi wojsko na ulicach, czy wejdzie do Warszawy?
  6. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda
  7. Narzeczona Artura Szpilki całkiem nago. Pikantne zdjęcie, tylko dla dorosłych (FOTO)

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News