wawainfo.pl
Protest rolników doprowadził we wtorek (13.10) do zablokowania szeregu ulic w Warszawie.

Faceboook / Agrounia

Ogrom policji na ulicach, w akcji nowy śmigłowiec. Rolnicy blokują Warszawę, jest gorąco

13 Października 2020

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

Protest rolników w Warszawie wywołał ogromną mobilizację stołecznej policji. Kolejne odcinki ulic wyłączane są z ruchu, a w celu usprawnienia koordynacji przejazdu samochodów policja wykorzystuje nowy śmigłowiec Bell. Śmigłowiec ma także po

Protest rolników doprowadził do blokady ulic Warszawy

Protest rolników, który odbywa się we wtorek w Warszawie bardzo szybko - do godziny 11 - doprowadził do blokady szeregu stołecznych ulic. Rolnicy protestują przeciw nowelizacji ustawy o ochronie praw zwierząt. Zamierzają przejść od pl. Zawiszy pod budynki Sejmu i Senatu, aby rozmawiać z przedstawicielami Senatu, który pochyli się dziś nad kontrowersyjną nowelizacją. Według organizatorów protestu liczba jego uczestników może sięgnąć kilkudziesięciu tysięcy. W związku z przemarszem demonstrantów wyłączony z ruchu został odcinek Al. Jerozolimskich od ul. Chałubińskiego do placu Zawiszy, jak również odcinek ul. Raszyńskiej od ul. Filtrowej do placu Zawiszy. Nieprzejezdne są także odcinki: ulicy Grójeckiej od ul. Niemcewicza do Placu Zawiszy, ul. Towarowej od ul. Prostej/Kasprzaka do Placu Zawiszy oraz ul. Koszykowej od ul. Lindleya do ul. Raszyńskiej. W asekurację protestu rolników zaangażowane są ogromne siły policji.

Policja wykorzystuje śmigłowiec do monitorowania protestu

O tym, jak wielkim wyzwaniem dla stołecznej policji jest wtorkowy protest rolników, może świadczyć fakt, że do monitorowania demonstracji policja wykorzystuje nowy śmigłowiec Bell. Jak podaje PAP, śmigłowiec ma pomóc w koordynowaniu ruchu drogowego na ulicach Warszawy, jako że ze względu na zamknięcie odcinków kilku ulic samochody muszą być kierowane na objazdy. Śmigłowiec pomoże policji kontrolować płynność ruchu oraz zapewnić bezpieczeństwo na stołecznych ulicach.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >