wawainfo.pl > Wiadomości > Ogrom policji na ulicach, w akcji nowy śmigłowiec. Rolnicy blokują Warszawę, jest gorąco
Julian Bakuła
Julian Bakuła 19.03.2022 03:23

Ogrom policji na ulicach, w akcji nowy śmigłowiec. Rolnicy blokują Warszawę, jest gorąco

Protest rolników doprowadził we wtorek (13.10) do zablokowania szeregu ulic w Warszawie.
Faceboook / Agrounia

Protest rolników doprowadził do blokady ulic Warszawy

Protest rolników, który odbywa się we wtorek w Warszawie bardzo szybko - do godziny 11 - doprowadził do blokady szeregu stołecznych ulic. Rolnicy protestują przeciw nowelizacji ustawy o ochronie praw zwierząt. Zamierzają przejść od pl. Zawiszy pod budynki Sejmu i Senatu, aby rozmawiać z przedstawicielami Senatu, który pochyli się dziś nad kontrowersyjną nowelizacją. Według organizatorów protestu liczba jego uczestników może sięgnąć kilkudziesięciu tysięcy. W związku z przemarszem demonstrantów wyłączony z ruchu został odcinek Al. Jerozolimskich od ul. Chałubińskiego do placu Zawiszy, jak również odcinek ul. Raszyńskiej od ul. Filtrowej do placu Zawiszy. Nieprzejezdne są także odcinki: ulicy Grójeckiej od ul. Niemcewicza do Placu Zawiszy, ul. Towarowej od ul. Prostej/Kasprzaka do Placu Zawiszy oraz ul. Koszykowej od ul. Lindleya do ul. Raszyńskiej. W asekurację protestu rolników zaangażowane są ogromne siły policji.

Policja wykorzystuje śmigłowiec do monitorowania protestu

O tym, jak wielkim wyzwaniem dla stołecznej policji jest wtorkowy protest rolników, może świadczyć fakt, że do monitorowania demonstracji policja wykorzystuje nowy śmigłowiec Bell. Jak podaje PAP, śmigłowiec ma pomóc w koordynowaniu ruchu drogowego na ulicach Warszawy, jako że ze względu na zamknięcie odcinków kilku ulic samochody muszą być kierowane na objazdy. Śmigłowiec pomoże policji kontrolować płynność ruchu oraz zapewnić bezpieczeństwo na stołecznych ulicach.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Powiązane