wawainfo.pl
Protesty kobiet

Piotr Molecki/East News

Pilne: Kobiety przed chwilą podały miejsca protestów. Główne ulice będą zablokowane

26 Października 2020

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

Na Facebooku właśnie pojawiła się lista miejsc, które będą zablokowane przez kobiety i wspierających je mężczyzn. Główne arterie będą zablokowane. Szykujcie się na gigantyczne utrudnienia.

Kobiety zablokują Warszawę

Jak czytamy na profilu Strajk Kobiet, zablokowany będzie most Łazienkowski w obie strony. Podobna sytuacja będzie na moście Poniatowskiego. Zablokowana będzie też okolica ul. Puławskiej i Narbuta, ulica Świętokrzyska obok TVP, okolice Dworca Wileńskiego i ronda Czterdziestolatka. Utrudnień należy spodziewać się w każdej dzielnicy. Poniżej spisaliśmy listę miejsc w których będą organizowane protesty.

Organizatorzy akcji apelują by nie blokować przejazdu dla karetek. "Jak są korki, to karetki jeżdżą torami tramwajowymi więc wszędzie dobrze się zagapić, ale na torach źle. Pamiętajcie o tym proszę i mówcie o tym innym, to mega ważne".

[EMBED-936]

Miejsca blokad w Warszawie:

Mokotów: protest rozpocznie się o godzinie 16 przy wejściu do Łazienek od ulicy Gagarina przy Belwederskiej. - Pamiętajcie o maseczkach, transparenty mile widziane! - napisali organizatorzy w wydarzeniu.

Wilanów: Skrzyżowanie Al. Rzeczypospolitej i Klimczaka - godzina 16.00. "Zapraszamy na Wilanowski Spacer Kobiet wszystkich, którym nie jest obojętny los kobiet w naszym kraju." - czytamy w komunikacie.

Ursynów: "Spacer zaczynamy o 16.00 od północnej strony wejścia do metra Natolin, przed skrzyżowaniem z Płaskowicką. Spacerujemy chodnikiem, wzdłuż KENu, pojedynczo lub w małych grupkach do 5 os. Idziemy do Metra Imielin, a potem z powrotem na Natolin. Gdyby ktoś nie mógł się zdecydować, którą stroną chce spacerować, to przed Płaskowicką (KEN 49) jest przejście bez świateł i można przechodzić do woli (to gdyby ktoś pytał o blokadę)." - brzmi ogłoszenie na Facebooku.

Bemowo/Wola : "Spotykamy się 26.10.2020 w poniedziałek o 16.00 na styku Bemowa i Woli, przy stacji metra Księcia Janusza. W ten sposób chcemy pokazać swój sprzeciw. Pamiętacie o maseczkach i bezpiecznym dystansie." - czytamy w opisie wydarzenia Spacer dla Kobiet.

Praga Południe: "Zapraszamy od godziny 16:00 na spacer po uroczej okolicy: niedaleko Park Skaryszewski, Saska Kępa, Stadion Narodowy. Najlepiej spacerować niespiesznie, w grupach do 5 osób. Można poruszać się pieszo ruchem wahadłowym, po pasach, lub kolistym, zmotoryzowanym, po rondzie. Pamiętajmy o maseczkach i zachowaniu bezpiecznych odstępów. Dbajmy o siebie nawzajem!" - apelują organizatorzy.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Podobne artykuły

Od poniedziałku plac Bankowy zamieni się w plac budowy, tramwaje rozpoczynają drugi etap prac technicznych

Ulice

Remont torowiska w okolicach placu Bankowego. Zamykanych jest 18 przystanków, a tramwaje będą jeździć objazdami

Czytaj więcej >
KASIA ZAREMBA/AGENCJA SE/East News

Ulice

Wypadek na trasie S8 w kierunku Poznania. Stworzył się gigantyczny korek

Czytaj więcej >

Ulice

Wał Miedzeszyński. Zderzenie dwóch samochodów, są ranni

Czytaj więcej >

Ulice

Wypadek w Warszawie. Z impetem wjechała w pieszego, trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Ulice

Mokotów: wypadek na Puławskiej. Zablokowany jeden pas ruchu

Czytaj więcej >
Poszukiwani są świadkowie wypadku na skrzyżowaniu Esperanto i Anielewicza.

Ulice

Motocyklista nie żyje, dziecko walczy o życie w szpitalu. Pilny apel matki chłopca

Czytaj więcej >