Paraliż w centrum Warszawy, wszystko dosłownie stoi. Policja i kobiety zablokowały ulice

Autor Julian Bakuła - 23 Listopada 2020
Poniedziałkowy protest kobiet spowodował utrudnienia na stołecznych drogach.Źródło: Mapy Google

W Warszawie trwa kolejna blokada organizowana przez Ogólnopolski Strajk Kobiet. Uczestnicy protestu blokują most Łazienkowski oraz Aleję Szucha. Kierowcy muszą liczyć się z ogromnymi utrudnieniami na stołecznych drogach.

Kobiety przed chwilą podały miejsce protestów. Będą ogromne utrudnienia w centrum WarszawyKobiety przed chwilą podały miejsce protestów. Będą ogromne utrudnienia w centrum WarszawyCzytaj dalej

W Warszawie trwa protest kobiet

W Warszawie odbywa się kolejny protest w ramach organizowanych przez Ogólnopolski Strajk Kobiet "poniedziałków protestu". Tym razem manifestacja jest częściowo zmotoryzowana: uczestnicy blokują samochodami most Łazienkowski.

Z kolei aleją Szucha pomiędzy Placem Unii Lubelskiej a Placem Na Rozdrożu idzie marsz demonstracyjny w geście poparcia dla osób, które przykuły się do bramy Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Protest kobiet: utrudnienia na drogach

W związku z blokadami mostu Łazienkowskiego oraz Alei Szucha warszawscy kierowcy muszą liczyć się z ogromnymi utrudnieniami na stołecznych drogach. Ze względu na zamknięcie części ulic autobusy kursowały zmienionymi trasami.

"Zamknięty most Łazienkowski w kierunku Centrum, na odc. od ul. Saskiej – ronda Jazdy Polskiej. Autobusy są kierowane najbliższymi przejezdnymi ciągami komunikacyjnymi. W związku ze zgromadzeniem publicznym w rejonie al. Szucha/ al. Ujazdowskie / pl. Na Rozdrożu. Występują utrudnienia w kursowaniu autobusów" - poinformował o godzinie 16:24 ZTM.

Około godziny 16:40 sytuacja na stołecznych drogach zaczęła się poprawiać: "Otwarty most Łazienkowski, autobusy wracają na trasy podstawowe, w dalszym ciągu występują utrudnienia, możliwe opóźnienia w kursowaniu autobusów" - czytamy w komunikacie ZTM.

Dzisiaj grzeje:
1. Kobiety przed chwilą podały miejsce protestów. Będą ogromne utrudnienia w centrum Warszawy
2. Skąpy strój byłej gwiazdy TVP przykuł wzrok fanów. Pracuje w egzotycznym miejscu, idealnym, gdy do Polski idzie zima
3. Robi się gorąco, policja zaczyna interwencje. Demonstranci przykuli się do bramy ministerstwa

Robi się gorąco, policja zaczyna interwencje. Demonstranci przykuli się do bramy ministerstwaRobi się gorąco, policja zaczyna interwencje. Demonstranci przykuli się do bramy ministerstwaCzytaj dalej

Protest kobiet: korki w stolicy

Przed godziną 17 wciąż zakorkowany był most Łazienkowski, oraz: Aleja Armii Ludowej, ulica Czerniakowska i Aleja Szucha. Korki pojawiły się także na ulicy Wawelskiej oraz w Alejach Jerozolimskich.

Ze spowolnionym ruchem drogowym muszą się liczyć także kierowcy jadący Wałem Miedzeszyńskim lub ulicą Solec. Zakorkowana jest również trasa Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920 roku.

Protest kobiet

Protest kobiet po orzeczeniu TK

Trwające w całej Polsce protesty kobiet to pokłosie ogłoszonego 22 października orzeczenia Trybunału Konstytucji delegalizującego przerywanie ciąży w przypadku ciężkich i nieodwracalnych wad lub chorób płodu, w tym - w przypadku wad letalnych.

Uczestniczki i uczestnicy protestu kobiet sprzeciwiają się ingerowaniu państwa - i popierającego orzeczenie TK kościoła - w prywatność i intymność kobiet oraz odbieraniu kobietom możliwości decydowania o własnym ciele i ciąży. Domagają się także faktycznego rozdziału państwa od kościoła, przeciwdziałania przemocy wobec kobiet i ochronie praw osób LGBT.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Wypadek w elektrowni na Mazowszu. Na miejscu lądował śmigłowiec LPRWypadek w elektrowni na Mazowszu. Na miejscu lądował śmigłowiec LPRCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Najczęstsze objawy chorób wątroby. Nie wolno ich bagatelizować
  2. Pracował w pogotowiu i podawał się za ratownika. Jeździł karetką... bez prawa jazdy
  3. Wypadek w elektrowni na Mazowszu. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR
  4. Wiadomo kiedy uczniowie wrócą do szkół. Minister Edukacji nie ma wątpliwości. Podał termin
  5. RMF FM: Antyterroryści na Strajku Kobiet mieli broń
  6. Mamy potwierdzenie, od 5 grudnia wielka zmiana dla milionów dorosłych Polaków. Trzeba wiedzieć
  7. Nie tylko Boże Narodzenie do pięciu osób. Rząd ukradkiem obwarował przepisami także inne święto

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News