wawainfo.pl
Poniedziałkowy protest kobiet spowodował utrudnienia na stołecznych drogach.

Mapy Google

Paraliż w centrum Warszawy, wszystko dosłownie stoi. Policja i kobiety zablokowały ulice

23 Listopada 2020

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

W Warszawie trwa kolejna blokada organizowana przez Ogólnopolski Strajk Kobiet. Uczestnicy protestu blokują most Łazienkowski oraz Aleję Szucha. Kierowcy muszą liczyć się z ogromnymi utrudnieniami na stołecznych drogach.

W Warszawie trwa protest kobiet

W Warszawie odbywa się  kolejny protest w ramach organizowanych przez Ogólnopolski Strajk Kobiet "poniedziałków protestu". Tym razem manifestacja jest częściowo zmotoryzowana: uczestnicy blokują samochodami most Łazienkowski.

Z kolei aleją Szucha pomiędzy Placem Unii Lubelskiej a Placem Na Rozdrożu idzie marsz demonstracyjny w geście poparcia dla osób, które przykuły się do bramy Ministerstwa Edukacji Narodowej

Protest kobiet: utrudnienia na drogach

W związku z blokadami mostu Łazienkowskiego oraz Alei Szucha warszawscy kierowcy muszą liczyć się z ogromnymi utrudnieniami na stołecznych drogach. Ze względu na zamknięcie części ulic autobusy kursowały zmienionymi trasami.

"Zamknięty most Łazienkowski w kierunku Centrum, na odc. od ul. Saskiej – ronda Jazdy Polskiej. Autobusy są kierowane najbliższymi przejezdnymi ciągami komunikacyjnymi. W związku ze zgromadzeniem publicznym w rejonie al. Szucha/ al. Ujazdowskie / pl. Na Rozdrożu. Występują utrudnienia w kursowaniu autobusów" - poinformował o godzinie 16:24 ZTM.

Około godziny 16:40 sytuacja na stołecznych drogach zaczęła się poprawiać: "Otwarty most Łazienkowski, autobusy wracają na trasy podstawowe, w dalszym ciągu występują utrudnienia, możliwe opóźnienia w kursowaniu autobusów" - czytamy w komunikacie ZTM.

Protest kobiet: korki w stolicy

Przed godziną 17 wciąż zakorkowany był most Łazienkowski, oraz: Aleja Armii Ludowej, ulica Czerniakowska i Aleja Szucha. Korki pojawiły się także na ulicy Wawelskiej oraz w Alejach Jerozolimskich.

Ze spowolnionym ruchem drogowym muszą się liczyć także kierowcy jadący Wałem Miedzeszyńskim lub ulicą Solec. Zakorkowana jest również trasa Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920 roku.

Protest kobiet po orzeczeniu TK

Trwające w całej Polsce protesty kobiet to pokłosie ogłoszonego 22 października orzeczenia Trybunału Konstytucji delegalizującego przerywanie ciąży w przypadku ciężkich i nieodwracalnych wad lub chorób płodu, w tym - w przypadku wad letalnych. 

Uczestniczki i uczestnicy protestu kobiet sprzeciwiają się ingerowaniu państwa - i popierającego orzeczenie TK kościoła - w prywatność i intymność kobiet oraz odbieraniu kobietom możliwości decydowania o własnym ciele i ciąży. Domagają się także faktycznego rozdziału państwa od kościoła, przeciwdziałania przemocy wobec kobiet i ochronie praw osób LGBT.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Podobne artykuły

Od poniedziałku plac Bankowy zamieni się w plac budowy, tramwaje rozpoczynają drugi etap prac technicznych

Ulice

Remont torowiska w okolicach placu Bankowego. Zamykanych jest 18 przystanków, a tramwaje będą jeździć objazdami

Czytaj więcej >
KASIA ZAREMBA/AGENCJA SE/East News

Ulice

Wypadek na trasie S8 w kierunku Poznania. Stworzył się gigantyczny korek

Czytaj więcej >

Ulice

Wał Miedzeszyński. Zderzenie dwóch samochodów, są ranni

Czytaj więcej >

Ulice

Wypadek w Warszawie. Z impetem wjechała w pieszego, trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Ulice

Mokotów: wypadek na Puławskiej. Zablokowany jeden pas ruchu

Czytaj więcej >
arembowski / Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Ulice

Wypadek na Stegnach, z samochodów niewiele zostało. Jedna osoba trafiła do szpitala

Czytaj więcej >