Mieszkańcy Warszawy otrzymali smsa. RCB przypomina o nowych obostrzeniach

Autor Mateusz Dolak - 19 Marca 2021
Źródło: Pixabay

Polacy dostali ważnego smsa od Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Wiadomość informuje o nowych obostrzeniach wprowadzonych od 20 marca. Przypominamy, od jutra zamknięte będą hotele, obiekty sportowe i obiekty kultury na terenie całej Polski. Nieczynna też będzie część sklepów w galeriach handlowych. W Warszawie i na Mazowszu restrykcje te obowiązują już od poniedziałku.

Alert RCB

"Uwaga! Od soboty (20.03) nowe zasady bezpieczeństwa w całym kraju" - czytamy w wiadomości. W treści załączony został link do oficjalnej strony rządowej na której znajdują się szczegółowe informacje.

Przypominamy, że alert RCB otrzymuje każdy, kto posiada telefon komórkowy. Nie ma znaczenia ani sieć, ani model aparatu. Wiadomości wysyłane są zarówno na smartfony jak i zwykłe telefony komórkowe bez internetu.

Aby otrzymywać alerty nie trzeba instalować żadnych aplikacji. SMSy są automatycznie wysyłane do osób, które znajdują się na obszarze, gdzie może dojść do zagrożenia życia lub zdrowia.

SMS z przypomnieniem o obostrzeniach

Obostrzenia, o których przypomina sms, zostały wprowadzone w Warszawie i na Mazowszu w poniedziałek 15 marca. Pierwotnie miały obowiązywać przez dwa tygodnie, ale minister zdrowia rozszerzając je na całą Polskę, przedłużył ich obowiązywanie do 9 kwietnia.

Nowością dla mieszkańców Mazowsza jest to, że nauka w klasach 1-3 nie będzie odbywała się już w trybie mieszanym, ale tylko i wyłącznie zdalnie.

Poniżej przypominamy co zostanie zamknięte:

  • hotele (wyjątkiem są m.in. hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach podróży służbowych – dokładny katalog wyjątków wraz z wymaganym potwierdzeniem odbywania podróży służbowej znajdzie się w rozporządzeniu);
  • galerie handlowe – z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni, sklepów zoologicznych i z artykułami budowlanymi. W galeriach handlowych nadal będą mogły działać m.in. usługi fryzjerskie, optyczne, bankowe, pralnie;
  • teatry, muzea, galerie sztuki (możliwa jest jednak organizacja prób i ćwiczeń, a także wydarzeń online);
  • kina (zakaz projekcji filmów dotyczy również domów i ośrodków kultury);
  • baseny (wyjątkiem są baseny w podmiotach wykonujących działalność leczniczą i dla członków kadry narodowej);
  • sauny, solaria, łaźnie tureckie, salony odchudzające, kasyna;
  • stoki narciarskie;
  • kluby fitness i siłownie;
  • obiekty sportowe (mogą działać wyłącznie na potrzeby sportu zawodowego i bez udziału publiczności).
Smutny widok na pogrzebie Krzysztofa Kowalewskiego. Łzy same cisną się do oczu, poruszające sceny podczas uroczystości w WarszawieSmutny widok na pogrzebie Krzysztofa Kowalewskiego. Łzy same cisną się do oczu, poruszające sceny podczas uroczystości w WarszawieCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl
zdjęcie główne: Pixabay

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News