wawainfo.pl > Wiadomości > Kierowca autobusu miejskiego był pod wpływem alkoholu
Mateusz Dolak
Mateusz Dolak 19.03.2022 03:20

Kierowca autobusu miejskiego był pod wpływem alkoholu

zdjęcie ilustracyjne
East News zdjęcie ilustracyjne

Linia 108

W piątek rano autobus linii 108 dojechał do przystanku przy placu Trzech Krzyży. Kierowca wyłączył silnik i rozpoczął przerwę. Kiedy próbował ponownie ruszyć - pojazd nie chciał odpalić. Na miejscu natychmiast zjawiła się ekipa nadzoru ruchu.

Okazało się, że zadziałała alkoblokada, która jest zamontowana w stołecznych autobusach.

W sprawę zaangażowali się policjanci. Patrol zbadał trzeźwość kierowcy.  Na jaw wyszło, że 69-letni mężczyzna wydmuchał 0,3 promila.

Kara dla MZA

- Potwierdzam takie zdarzenie. Kierowca został zdjęty z autobusu. Zastąpił go inny. Na przewoźnika nałożymy karę za niewykonany kurs - powiedział Tomasz Kunert z Zarządu Transportu Miejskiego.

Autobus linii 108 należy do Miejskich Zakładów Autobusowych.

Jak to możliwe, że kierowca pod wpływem alkoholu przejechał trasę? Okazuje się, że 69-letni mężczyzna przejął zmianę od poprzednika, który nie wyłączył silnika w autobusie. To sprawiło, że nie musiał wykonywać testu i w ten sposób ominął alkoblokadę.

Według Polskiego prawa, dopuszczalna ilość alkoholu we krwi to 0,2 promila. Jeśli wartość ta waha się pomiędzy 0,2 - 0,5 jest to wykroczenie. Powyżej, kierowcy traktowani są jako przestępcy i odpowiadają karnie przed sądem.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.plzdjęcie główne ilustracyjne: East News

Tagi: autobus MZA