wawainfo.pl
Pogoda w Warszawie

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

IMGW wydało nowe ostreżenie: możemy spodziewać się gołoledzi i mocnej mgły

19 Lutego 2021

Autor tekstu:

Kamil Matuszak

Udostępnij:

IMGW wydało nowe zestawienie ostrzeżeń meteorologicznych. W najbliższych dniach dużym zagrożeniem będą marznące opady deszczu, które będą utrudniać poruszanie się po Warszawie. Możemy spodziewać się również mgły, która ograniczy widoc

Ostrzeżenia IMGW

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zaktualizował prognozowaną mapę pogodową na kolejne dni. Umieścił na niej ostrzeżenia meteo- i hydrologiczne dla całej Polski. W Warszawie spodziewane są niestabilne warunki atmosferyczne, które mogą utrudnić życie mieszkańcom stolicy.

Wszystko zacznie się już w dzisiaj, w piątek 19 lutego. Nad Warszawę nadejdą opady, które będą nieprzyjemne, a dodatkowo w godzinach wieczornych zaczną marznąć przez spadającą temperaturę. Wilgoć w powietrzu spowoduje natomiast tworzenie się mgieł, które mogą znacznie ograniczyć widoczność.

Gołoledź

Ostrzeżenie IMGW na piątek mówi o marznących opadach 1. stopnia. Alert dotyczy godzin 8:00-23:00, a na stronie możemy przeczytać: - Prognozuje się miejscami wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu oraz mżawki powodujących gołoledź.

Jeśli chodzi o kolejne dni, sytuacja będzie wyglądać dość podobnie. Oprócz gołoledzi możemy spodziewać się gęstej mgły, które dość mocno utrudniać będzie życie warszawiakom, szczególnie tym, którzy wsiądą za kółko i poruszać będą się po drodze.

Gęsta mgła

W sobotę (20 lutego) oraz niedzielę (21 lutego) IMGW ostrzega przed gęstą mgłą, a opis tego zagrożenia wygląda następująco: - Gęsta mgła ograniczająca widzialność poniżej 200 m i utrzymująca się przez przynajmniej 8 godzin.

Początek nadchodzącego tygodnia to z kolei temperatura wahająca się na granicy zera stopni. Szybko jednak podniesie się ona na tyle wysoko (do 8, a nawet 10 stopni), że spodziewać możemy się roztopów.

Roztopy

Na poniedziałek (22 lutego) oraz wtorek (23 lutego) IMGW przewiduje topnienie śniegu, co będzie miało duży wpływ na komfort podróżowania, a także poruszanie się po mieście.

Instytut opisuje nadchodzące roztopy jako: - Szybkie topnienie pokrywy śnieżnej spowodowane wzrostem temperatury powietrza powyżej 0°C, trwającym przez co najmniej 2 doby.

Utrudnienia w kursowaniu komunikacji

Warszawki Transport Publiczny przez cały dzień ostrzega w piątek o utrudnieniach w kursowaniu komunikacji miejskiej: - W związku z trudnymi warunkami atmosferycznymi występują utrudnienia w kursowaniu pojazdów WTP. Możliwe opóźnienia kursów - taką informację podaje WTP na swojej stronie internetowej.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

  • Zdezorientowana i przemarznięta 16-latka płakała pod sklepem na Targówku

  • Samochód TVP wjechał w protestujących. Policja ukarała sprawcę

  • Ojciec odwoził dziecko do szkoły. Drogówka zatrzymała go do kontroli, prawda wyszła na jaw

źródło: wawainfo.pl, IMGWzdjęcie główne ilustracyjne: East News

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >