wawainfo.pl

czytelnik

Ludzie rzucili się na zakupy. Ogromne kolejki do sklepów w galerii

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Szturm na Primark

Galeria Młociny to jedna z nowszych galerii w Warszawie. Znajduje się w niej wiele sklepów - w tym pierwszy sieci Primark w Polsce.

Sklep od początku istnienia cieszył się dużym zainteresowaniem klientów. Jak pisaliśmy, sieć otworzyła go 10 sierpnia 2020 roku. Na otwarciu Primarka było wielu warszawiaków. Pojawienie się sklepu sprawiło, że do Galerii Młociny ściągnęły tłumy. Pierwszego dnia średni czas oczekiwania na wejście do Primarka wynosił ponad pół godziny.

Podobna sytuacja miała miejsce po otwarciu galerii handlowych. We wtorek i środę kolejki do sklepu były bardzo duże. Tym razem przyczyniły się do tego obostrzenia, ponieważ w środku obowiązuje limit osób. Przy wejściu znajduje się informacja, że w tym samym czasie może przebywać maksymalnie 244 klientów. Reżim sanitarny jest ściśle pilnowany przez pracowników ochrony, którzy stoją przed wejściem i liczą wchodzących oraz wychodzących.

Tłumy pierwszego dnia

Osoba, która wysłała nam zdjęcie, poinformowała, że kolejki w Galerii Młociny były też do sklepu sieci TK Maxx.

Z kolei, jak pisaliśmy na Wawa Info, we wtorek od rana ludzie ustawiali się w kolejkach by wejść do TK Maxx przy Marszałkowskiej. Na zdjęciu, które otrzymaliśmy (można je zobaczyć klikając TUTAJ ), widać sznur ludzi czekających na otwarcie sklepu odzieżowego. Kolejka była tak duża, że ciągnęła się na kilkaset metrów - od wejścia, aż do wyjścia z przejścia podziemnego przy rondzie Dmowskiego.

Sklepy i galerie handlowe zamknięte były przez ponad 1,5 miesiąca. Wiele osób pisało do nas, że aby kupić spodnie czy obuwie, trzeba było jechać do mniejszych miejscowości oddalonych o kilkadziesiąt kilometrów. Tam działały mniejsze sklepy, których działalność nie była zabroniona.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

źródło: wawainfozdjęcie główne: czytelnik

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

66-latek zasłabł na klatce. Reanimował go sąsiad, niestety mężczyzna nie żyje
Czytaj więcej >

Wiadomości

Wszystko się nagrało. Sprzedawcy w sklepie nie wytrzymali, ludzie bili się o klapki
Czytaj więcej >

Wiadomości

W poniedziałek będzie 10. rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej. Wieczorem planują zgromadzenie
Czytaj więcej >

Wiadomości

Zaszczepili się przeciwko koronawirusowi, teraz przerywają milczenie. Afera w szpitalu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Czytaj więcej >

Wiadomości

Koszmar w centrum Warszawy, w akcji policja i straż pożarna. Mężczyzna na oczach ludzi skoczył z mostu
Czytaj więcej >

Wiadomości

Kolejny śmiertelny wypadek w Złotych Tarasach
Czytaj więcej >
Mateusz Dolak

Jestem redaktorem prowadzącym portal Wawa Info. Trafiłem tutaj z Super Expressu, a wcześniej - pisałem dla portalu tvn24.pl i tvnwarszawa.pl. Swoją przygodę z mediami zacząłem jeszcze w liceum, kiedy współpracowałem z lokalnym radiem i telewizją.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]