wawainfo.pl
Para prezydencka apel o wsparcie banków żywności

facebook.com/prezydentpl

Para prezydencka zachęca do pomocy przed świętami. Warszawski Bank Żywności potrzebuje wsparcia

24 Listopada 2020

Autor tekstu:

Kamil Matuszak

Udostępnij:

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką opublikowali spot, zachęcający Polaków do wzięcia udziału w świątecznej zbiórce żywności. Podkreślają, że tegoroczne święta będą inne od poprzednich i to właśnie w takich sytuacjach pomoc jest najbardzi

Rozpoczęła się Świąteczna Zbiórka Żywności

Rozpoczęła się Świąteczna Zbiórka Żywności, która trwa od 23 do 28 listopada w całym kraju. Pomoc jest w tym roku szczególnie potrzebna, biorąc pod uwagę trwającą pandemię, a także kryzys ekonomiczny. Do zbiórki przyłączyła się para prezydencka, która w krótkim spocie podkreśla powagę sytuacji i zachęca do wspierania akcji pomocy najbardziej potrzebującym.

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą przekazali w materiale wideo informację o tegorocznej świątecznej zbiórce żywności oraz poprosili Polaków o wsparcie, które jest w tym roku szczególnie potrzebne. Potwierdzili, że jak każdego roku i w 2020 sami wezmą udział w akcji, choć w inny sposób niż dotychczas, ze względu na panującą pandemię.

W tym roku zbiórka odbędzie się bez udziału wolontariuszy, ale specjalnie przygotowane kosze pojawią się w ponad 2 tys. miejsc w 537 miejscowościach w całym kraju.

Para prezydencka apeluje o wsparcie

Pierwsza dama poinformowała o produktach, które można zostawiać w specjalnie wyznaczonych miejscach w wielu sklepach w Warszawie i całej Polsce. Są to przede wszystkim produkty o długim terminie ważności np. makaron, mąka, olej, kasza, konserwy, czy słodycze.

Zakupy można zrobić także w charytatywnych sklepie online pod adresem zbiorkazywnosci.pl - wpłącając pieniądze, banki żywności zrobią zakupy za nas i dostarczą je do potrzebujących osób. W ten sposób możemy pomagać aż do świąt Bożego Narodzenia.

Do zbiórki przyłączyła się choćby sieć sklepów Auchan, która prowadzi akcję we współpracy z Bankiem Żywności. Produkty można zostawić w specjalnie wyznaczonych miejscach w 47 sklepach.

Warszawski oddział Banku Żywności SOS prosi o pomoc

O pomoc prosi również Bank Żywności SOS w Warszawie, który na swoich kontach w portalach społecznościowych informuje o przedsiębiorstwach, które dołączają do akcji, relacjonuje przebieg przedsięwzięcia, a także pokazuje sposoby, w które zwykli ludzie mogą przyłączyć się do zbiórki.

Pierwsza świąteczna zbiórka żywności odbyła się w 1996 roku. Od tamtej pory każdego roku w sklepach w stolicy oraz w całym kraju, przed świętami Bożego Narodzenia, zbierana jest żywność. W akcji pomaga co roku ponad 50 tys. wolontariuszy. Niestety w 2020 roku akcja przebiegać będzie w zupełnie inny sposób ze względu na trwającą pandemią oraz obostrzenia sanitarne.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >