Para prezydencka zachęca do pomocy przed świętami. Warszawski Bank Żywności potrzebuje wsparcia

Autor Kamil Matuszak - 24 Listopada 2020
Para prezydencka apel o wsparcie banków żywnościŹródło: facebook.com/prezydentpl

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką opublikowali spot, zachęcający Polaków do wzięcia udziału w świątecznej zbiórce żywności. Podkreślają, że tegoroczne święta będą inne od poprzednich i to właśnie w takich sytuacjach pomoc jest najbardziej potrzebna. O pomoc prosi również warszawski oddział Banków Żywności SOS, który można wesprzeć na wiele sposobów.

Rozpoczęła się Świąteczna Zbiórka Żywności

Rozpoczęła się Świąteczna Zbiórka Żywności, która trwa od 23 do 28 listopada w całym kraju. Pomoc jest w tym roku szczególnie potrzebna, biorąc pod uwagę trwającą pandemię, a także kryzys ekonomiczny. Do zbiórki przyłączyła się para prezydencka, która w krótkim spocie podkreśla powagę sytuacji i zachęca do wspierania akcji pomocy najbardziej potrzebującym.

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą przekazali w materiale wideo informację o tegorocznej świątecznej zbiórce żywności oraz poprosili Polaków o wsparcie, które jest w tym roku szczególnie potrzebne. Potwierdzili, że jak każdego roku i w 2020 sami wezmą udział w akcji, choć w inny sposób niż dotychczas, ze względu na panującą pandemię.

W tym roku zbiórka odbędzie się bez udziału wolontariuszy, ale specjalnie przygotowane kosze pojawią się w ponad 2 tys. miejsc w 537 miejscowościach w całym kraju.

Para prezydencka apeluje o wsparcie

Pierwsza dama poinformowała o produktach, które można zostawiać w specjalnie wyznaczonych miejscach w wielu sklepach w Warszawie i całej Polsce. Są to przede wszystkim produkty o długim terminie ważności np. makaron, mąka, olej, kasza, konserwy, czy słodycze.

Zakupy można zrobić także w charytatywnych sklepie online pod adresem zbiorkazywnosci.pl - wpłącając pieniądze, banki żywności zrobią zakupy za nas i dostarczą je do potrzebujących osób. W ten sposób możemy pomagać aż do świąt Bożego Narodzenia.

Do zbiórki przyłączyła się choćby sieć sklepów Auchan, która prowadzi akcję we współpracy z Bankiem Żywności. Produkty można zostawić w specjalnie wyznaczonych miejscach w 47 sklepach.

Warszawski oddział Banku Żywności SOS prosi o pomoc

O pomoc prosi również Bank Żywności SOS w Warszawie, który na swoich kontach w portalach społecznościowych informuje o przedsiębiorstwach, które dołączają do akcji, relacjonuje przebieg przedsięwzięcia, a także pokazuje sposoby, w które zwykli ludzie mogą przyłączyć się do zbiórki.

Pierwsza świąteczna zbiórka żywności odbyła się w 1996 roku. Od tamtej pory każdego roku w sklepach w stolicy oraz w całym kraju, przed świętami Bożego Narodzenia, zbierana jest żywność. W akcji pomaga co roku ponad 50 tys. wolontariuszy. Niestety w 2020 roku akcja przebiegać będzie w zupełnie inny sposób ze względu na trwającą pandemią oraz obostrzenia sanitarne.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News