Pościg za taksówką w Wilanowie. Kierowca wydmuchał 2,5 promila

Autor Mateusz Dolak - 17 Lutego 2021
Źródło: wawainfo.pl

Pościg za kierowcą taksówki w Warszawie. Mężczyzna nie chciał zatrzymać się do policyjnej kontroli. Był kompletnie pijany.

Nietrzeźwy za kierownicą

Jak relacjonuje policja, zaczęło się od zgłoszenia, że mostem Siekierkowskim w kierunku Mokotowa porusza się biała taksówka, której kierowca zachowywał się w sposób wskazujący na spożycie alkoholu.

Do akcji natychmiast wkroczyły dwa patole, które znajdowały się najbliżej mostu. Funkcjonariusze namierzyli samochód, który kierował się w kierunku ulicy Wiertniczej. Taksówkarz jednak nie reagował na sygnały świetlne, ani polecenia.

Policjanci nie mieli wyjścia i musieli zablokować forda, który stanowił bardzo duże zagrożenie dla innych kierowców i pieszych. Policyjna kia zajechała drogę kierowcy, ale ten nie chciał się poddać i uderzył w radiowóz.

Kolizja z udziałem senatora PiS. Osobowy nissan wylądował na sygnalizatorzeKolizja z udziałem senatora PiS. Osobowy nissan wylądował na sygnalizatorzeCzytaj dalej

Jeden z policjantów został ranny. Na miejsce wezwano karetkę. - Funkcjonariusz uskarżał się na ból kręgosłupa i głowy - powiedział Robert Koniuszy z policji na Mokotowie.

Za kierownicą taksówki jechał 44-latek, który wydmuchał 2,5 promila alkoholu.

- Za ucieczkę i prowadzenie pod wpływem alkoholu grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna noc spędzi w policyjnym areszcie - podsumował Koniuszy.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl
zdjęcie główne: wawainfo.pl

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News