wawainfo.pl

wawainfo.pl

Policjant zamordowany przez przestępcę. W piątek równo o 12 zawyją syreny

6 Maja 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

W piątek odbędzie się pogrzeb asp. Michała Kędzierskiego, który zginął z rąk przestępcy w Raciborzu. Policjanci z Warszawy i całej Polski o godzinie 12 uczczą swojego tragicznie zmarłego kolegę. W samo południe funkcjonariusze włączą syreny i sygnały dźwiękowe w radiowozach.

Zabójstwo policjanta w Raciborzu

Sprawa śmierci funkcjonariusza z Raciborza wstrząsnęła Polakami. Asp. Michał Kędzierski został zabity przez przestępcę, który strzelił w jego kierunku.

To miała być zwykła interwencja. Policjant i jego partner ze służby, jechali do zgłoszenia o pijanym mężczyźnie, który przebrał się za funkcjonariusza. Z informacji wynikało, że podejrzewany zatankował na stacji benzynowej i odjechał.

Policjanci znaleźli go kilka ulic dalej. Kiedy wysiedli z radiowozu, mężczyzna wyciągnął broń i oddał strzały w kierunku policjanta. Jego kolega z patrolu użył broni wobec napastnika, który został postrzelony w udo, obezwładniony i zatrzymany.

Strzał oddany przez napastnika okazał się śmiertelny. Aspirant Michał Kędzierski mimo reanimacji zmarł. Zginął na służbie w wieku 43 lat.

Strzelającym okazał się 40-latek, znany miejscowej policji i wcześniej notowany do przestępstw narkotykowych. Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Żałoba w policji

Sprawa wstrząsnęła całą Polską. Wszystkie strony policji - w tym stołecznej i komend na Mazowszu - mają czarno-białą oprawę.

"Michał zawsze marzył o służbie w Policji. Swoje pragnienie spełnił w grudniu 2011 roku, wstępując w nasze szeregi. Był zawsze otwarty na potrzeby innych, nigdy nie odmówił pomocy. Był też znakomitym i pewnym towarzyszem na służbie, pomocnym i gotowym poświęcić każdemu swój czas." - napisali policjanci.

W piątek odbędzie się pogrzeb aspiranta. Funkcjonariusze z Warszawy i Mazowsza chcą upamiętnić swojego kolegę. Dlatego w samo południe odpalą syreny i sygnały świetlne w radiowozach.

- W piątek o godzinie 12:00 ostatni raz będziemy żegnać aspiranta Michała Kędzierskiego, który zginął służąc Ojczyźnie - napisał insp. Mariusz Ciarka, Rzecznik Komendanta Głównego Policji.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

  • Wybuch gazu w Legionowie. Jedna osoba nie żyje

  • Dantejskie sceny przed sklepami w Warszawie. Gigantyczne kolejki, awantury w tłumie

  • Część Warszawy strefą zagrożoną. Wojewoda Mazowiecki wydał rozporządzenie.

źródło: wawainfozdjęcie główne ilustracyjne: East News

Mateusz DolakAutor

Jestem redaktorem prowadzącym portal Wawa Info. Trafiłem tutaj z Super Expressu, a wcześniej - pisałem dla portalu tvn24.pl i tvnwarszawa.pl. Swoją przygodę z mediami zacząłem jeszcze w liceum, kiedy współpracowałem z lokalnym radie

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Rafał Trzaskowski poinformował o śmierci prezesa Związku Powstańców Warszawskich

Czytaj więcej >

Wiadomości

Pierwsza restauracja w stolicy dla zaszczepionych klientów

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje ksiądz prałat Marian Rola. W piątek pogrzeb duchownego

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rafał Trzaskowski ostrzega przed skutkami Polskiego Ładu

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje profesor Jan Stanienda

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

26 września rusza 43. Maraton Warszawski. Nadchodzą utrudnienia

Czytaj więcej >