Koronawirus na komendzie w Płocku. Ponad 20 funkcjonariuszy na kwarantannie

Autor Karolina Kraushar - 30 Lipca 2020
policja z koronawirusemŹródło: screen, Google Street View

Policja w Płocku z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa. Płocki sanepid poinformował w środę o zakażeniu koronawirusem na Komendzie Miejskiej Policji w Płocku. Jak przekazała w rozmowie z wawainfo.pl mł. asp. Marta Lewandowska, ponad 20 policjantów znajduje się na kwarantannie. Policjantka zapewnia, że mimo wykrycia wirusa SARS-CoV-2 u jednego z policjantów komisariat funkcjonuje normalnie.

Policja w Płocku z przypadkami zakażenia koronawirusem

Policja w Płocku nie pierwszy raz ma do czynienia z koronawirusem. To już drugi przypadek wykrycia wirusa SARS-CoV-2 u pracownika płockiej komendy. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Płocku poinformowała w środę o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa u pracownika komendy policji. O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy mł. asp. Martę Lewandowską. - We wtorek wieczorem otrzymaliśmy informację o pozytywnym wyniku testu na SARS-CoV-2 jednego z funkcjonariuszy - potwierdziła policjantka.

Policjant z koronawirusem

- Obecnie na kwarantannie przebywa ponad 20 funkcjonariuszy, którzy mieli kontakt z zakażonym policjantem - przekazała nam Lewandowska. - W najbliższym czasie badaniom na obecność koronawirusa zostanie poddanych blisko 400 funkcjonariuszy oraz pracowników cywilnych zatrudnionych w Płockiej komendzie - dodała. Jak wyjaśniła policjantka, obecnie nie ustało jeszcze, jakie są przyczyny zakażenia koronawirusem u policjanta.

Policjanci z koronawirusem

To nie pierwszy przypadek koronawirusa w Płocku. - Dwa miesiące temu jeden z funkcjonariuszy również otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa. W tamtym czasie policjant nie pełnił służby i nie miałam kontaktu z pozostałymi pracownikami - przekazała mł. asp. Lewandowska. Policjantka podkreśliła również, że pozytywny wynik na SARS-CoV-2 u jednego z mundurowych nie wypłynął na pracę komendy.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News