Koronawirus na komendzie w Płocku. Ponad 20 funkcjonariuszy na kwarantannie

Autor Karolina Kraushar - 30 Lipca 2020
policja z koronawirusemŹródło: screen, Google Street View

Policja w Płocku z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa. Płocki sanepid poinformował w środę o zakażeniu koronawirusem na Komendzie Miejskiej Policji w Płocku. Jak przekazała w rozmowie z wawainfo.pl mł. asp. Marta Lewandowska, ponad 20 policjantów znajduje się na kwarantannie. Policjantka zapewnia, że mimo wykrycia wirusa SARS-CoV-2 u jednego z policjantów komisariat funkcjonuje normalnie.

Policja w Płocku z przypadkami zakażenia koronawirusem

Policja w Płocku nie pierwszy raz ma do czynienia z koronawirusem. To już drugi przypadek wykrycia wirusa SARS-CoV-2 u pracownika płockiej komendy. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Płocku poinformowała w środę o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa u pracownika komendy policji. O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy mł. asp. Martę Lewandowską. - We wtorek wieczorem otrzymaliśmy informację o pozytywnym wyniku testu na SARS-CoV-2 jednego z funkcjonariuszy - potwierdziła policjantka.

Dzisiaj grzeje:
1. Sytuacja jest fatalna. Natychmiastowe spotkanie sztabu kryzysowego
2. TIR znów uderzył w wiadukt na Ostrobramskiej. Duże utrudnienia dla kierowców, na miejscu akcja służb
3. Morawiecki zabrał głos ws. rekordu zakażeń. Mocne słowa o ignorancji Polaków, zagroził powrotem kwarantanny

Policjant z koronawirusem

- Obecnie na kwarantannie przebywa ponad 20 funkcjonariuszy, którzy mieli kontakt z zakażonym policjantem - przekazała nam Lewandowska. - W najbliższym czasie badaniom na obecność koronawirusa zostanie poddanych blisko 400 funkcjonariuszy oraz pracowników cywilnych zatrudnionych w Płockiej komendzie - dodała. Jak wyjaśniła policjantka, obecnie nie ustało jeszcze, jakie są przyczyny zakażenia koronawirusem u policjanta.

Policjanci z koronawirusem

To nie pierwszy przypadek koronawirusa w Płocku. - Dwa miesiące temu jeden z funkcjonariuszy również otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa. W tamtym czasie policjant nie pełnił służby i nie miałam kontaktu z pozostałymi pracownikami - przekazała mł. asp. Lewandowska. Policjantka podkreśliła również, że pozytywny wynik na SARS-CoV-2 u jednego z mundurowych nie wypłynął na pracę komendy.

Nietrzeźwy kierowca wjechał na posesję. Zdemolował podwórko i uciekłNietrzeźwy kierowca wjechał na posesję. Zdemolował podwórko i uciekłCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagły apel Mateusza Morawieckiego. Premier zwrócił się do wszystkich Polaków
  2. Jacek Kurski przerwał milczenie. Nawiązał do TVP i powiedział kilka słów o wyborach, których nikt się nie spodziewał
  3. Zdjęcia - Dramat na węźle Konotopa. BMW bez kierowcy i makabryczne odkrycie
  4. Owsiak nie miał innego wyjścia. Wszystko jest inaczej niż zwykle, zaczęło się
  5. Rekordowa liczba zachorowań w Polsce, Ministerstwo Zdrowia ostrzega. Czy wrócą obostrzenia?
  6. Pilny apel policji. Powinien się zgłosić każdy, kto może pomóc
  7. Największy polski bank wydał pilne ostrzeżenie. Sytuacja jest bardzo poważna
Kierowcy mogą zapłacić nawet pięć razy więcej. Chodzi o wysokość kary za nieopłacone parkowanie w strefieKierowcy mogą zapłacić nawet pięć razy więcej. Chodzi o wysokość kary za nieopłacone parkowanie w strefieCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News