wawainfo.pl
policja z koronawirusem

screen, Google Street View

Koronawirus na komendzie w Płocku. Ponad 20 funkcjonariuszy na kwarantannie

30 Lipca 2020

Autor tekstu:

Karolina Kraushar

Udostępnij:

Policja w Płocku z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa. Płocki sanepid poinformował w środę o zakażeniu koronawirusem na Komendzie Miejskiej Policji w Płocku. Jak przekazała w rozmowie z wawainfo.pl mł. asp. Marta Lewandowska, ponad 20 policjant&oac

Policja w Płocku z przypadkami zakażenia koronawirusem

Policja w Płocku nie pierwszy raz ma do czynienia z koronawirusem. To już drugi przypadek wykrycia wirusa SARS-CoV-2 u pracownika płockiej komendy. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Płocku poinformowała w środę o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa u pracownika komendy policji. O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy mł. asp. Martę Lewandowską. - We wtorek wieczorem otrzymaliśmy informację o pozytywnym wyniku testu na SARS-CoV-2 jednego z funkcjonariuszy - potwierdziła policjantka.

Policjant z koronawirusem

- Obecnie na kwarantannie przebywa ponad 20 funkcjonariuszy, którzy mieli kontakt z zakażonym policjantem - przekazała nam Lewandowska. - W najbliższym czasie badaniom na obecność koronawirusa zostanie poddanych blisko 400 funkcjonariuszy oraz pracowników cywilnych zatrudnionych w Płockiej komendzie - dodała. Jak wyjaśniła policjantka, obecnie nie ustało jeszcze, jakie są przyczyny zakażenia koronawirusem u policjanta.

Policjanci z koronawirusem

To nie pierwszy przypadek koronawirusa w Płocku. - Dwa miesiące temu jeden z funkcjonariuszy również otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa. W tamtym czasie policjant nie pełnił służby i nie miałam kontaktu z pozostałymi pracownikami - przekazała mł. asp. Lewandowska. Policjantka podkreśliła również, że pozytywny wynik na SARS-CoV-2 u jednego z mundurowych nie wypłynął na pracę komendy.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >