wawainfo.pl
Polska Babcia zatrzymana w sobotę przez policję usłyszała wczoraj absurdalne zarzuty.

Jakub Kaminski/East News

Polska Babcia stanie przed sądem. Policja poinformowała o kuriozalnym zarzucie

30 Listopada 2020

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

Należąca do ruchu Polskich Babć "babcia Kasia", która została aresztowana przez policję podczas sobotniego protestu na ul. Waryńskiego w Warszawie, usłyszała wczoraj zdumiewające zarzuty. Polska babcia miała zaatakować policjant&oacu

Polska Babcia zatrzymana przez policję usłyszała zarzuty

"Babcia Kasia" należy do ruchu Polskich Babć, które poprzez swoje zaangażowanie społeczne i walkę o respektowanie trójpodziału władzy, praw człowieka czy praw dyskryminowanych mniejszości próbują zmienić rozpowszechnione wśród Polaków wyobrażenie seniorek zasłuchanych w Radio Maryja i wpatrzonych w Jarosława Kaczyńskiego.

Polskie Babcie od lat uczestniczą w demonstracjach w obronie niezależnych sądów, a ostatnio zaangażowały się także w protesty po orzeczeniu TK ograniczającym legalność aborcji. Jedna z nich obecna była także podczas sobotniego (28.11) protestu na ul. Waryńskiego w Warszawie, gdzie została zatrzymana przez policję i przewieziona na komisariat w Piasecznie. W niedzielę "babcia Kasia" usłyszała zarzuty.

Zarzuty wobec Polskiej Babci mogą wprawiać w zdumienie

- Babcia Kasia, w której sprawie pojechałem z zastępczynią RPO interweniować w środku nocy na komisariacie w Piasecznie, otrzymała zarzut zaatakowania policjantów tęczową torbą. Chciałbym to jakoś skomentować, ale brak mi słów - napisał na Twitterze poseł Michał Szczerba.

Faktycznie może nas zdumiewać, że niestwarzającej żadnego zagrożenia dla otoczenia seniorce z tęczową torebką postawiono zarzuty zaatakowania noszących ciężkie białe kaski i uzbrojonych policjantów. - Jeszcze kilka dni i Babcia Kasia będzie pierwszym terrorystą RP - czytamy w jednym z komentarzy na Twitterze.

Polska Babcia zatrzymana przez policję za nic

Nie jest to pierwszy raz, gdy "babcia Kasia" znalazła się w tego rodzaju tarapatach. W podobnych okolicznościach została zatrzymana przez policję 10 listopada, kiedy to około godziny 8 rano, idąc Krakowskim Przedmieściem, usiłowała przedostać się w kierunku placu Piłsudskiego

- Zostałam zatrzymana, wrzucona do suki. Próbowałam przejść i nie wychodziło. Policjanci mówili, że zatrzymują, ale nie mieli do tego podstawy prawnej - przywoływał słowa "babci Kasi" portal OKO.press.

Tłum Polskich Babć pod komendą policji

Po zamknięciu "babci Kasi" w policyjnej furgonetce 10 listopada funkcjonariusze przewieźli ją na komendę policji przy ul. Wilczej w Warszawie. Tam również przedstawiono jej zarzuty napaści na funkcjonariusza poprzez zamachnięcie się na niego tęczową torebką.

Pod komendą policji zebrała się wkrótce manifestacja solidarnościowa. Członkinie Polskich Babć i inni demonstranci domagali się wypuszczenia zatrzymanej pod absurdalnym zarzutem "babci Kasi". Nastąpiło to dopiero po godzinie 14.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >