Polska Babcia stanie przed sądem. Policja poinformowała o kuriozalnym zarzucie

Autor Julian Bakuła - 30 Listopada 2020
Polska Babcia zatrzymana w sobotę przez policję usłyszała wczoraj absurdalne zarzuty.Źródło: Jakub Kaminski/East News

Należąca do ruchu Polskich Babć "babcia Kasia", która została aresztowana przez policję podczas sobotniego protestu na ul. Waryńskiego w Warszawie, usłyszała wczoraj zdumiewające zarzuty. Polska babcia miała zaatakować policjantów tęczową torebką.

Samochodu nie da się rozpoznać, dwie osoby nie żyją. Tragiczny finał zderzenia z pojazdem ciężarowymSamochodu nie da się rozpoznać, dwie osoby nie żyją. Tragiczny finał zderzenia z pojazdem ciężarowymCzytaj dalej

Polska Babcia zatrzymana przez policję usłyszała zarzuty

"Babcia Kasia" należy do ruchu Polskich Babć, które poprzez swoje zaangażowanie społeczne i walkę o respektowanie trójpodziału władzy, praw człowieka czy praw dyskryminowanych mniejszości próbują zmienić rozpowszechnione wśród Polaków wyobrażenie seniorek zasłuchanych w Radio Maryja i wpatrzonych w Jarosława Kaczyńskiego.

Polskie Babcie od lat uczestniczą w demonstracjach w obronie niezależnych sądów, a ostatnio zaangażowały się także w protesty po orzeczeniu TK ograniczającym legalność aborcji. Jedna z nich obecna była także podczas sobotniego (28.11) protestu na ul. Waryńskiego w Warszawie, gdzie została zatrzymana przez policję i przewieziona na komisariat w Piasecznie. W niedzielę "babcia Kasia" usłyszała zarzuty.

Zarzuty wobec Polskiej Babci mogą wprawiać w zdumienie

- Babcia Kasia, w której sprawie pojechałem z zastępczynią RPO interweniować w środku nocy na komisariacie w Piasecznie, otrzymała zarzut zaatakowania policjantów tęczową torbą. Chciałbym to jakoś skomentować, ale brak mi słów - napisał na Twitterze poseł Michał Szczerba.

Faktycznie może nas zdumiewać, że niestwarzającej żadnego zagrożenia dla otoczenia seniorce z tęczową torebką postawiono zarzuty zaatakowania noszących ciężkie białe kaski i uzbrojonych policjantów. - Jeszcze kilka dni i Babcia Kasia będzie pierwszym terrorystą RP - czytamy w jednym z komentarzy na Twitterze.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Polska Babcia zatrzymana przez policję za nic

Nie jest to pierwszy raz, gdy "babcia Kasia" znalazła się w tego rodzaju tarapatach. W podobnych okolicznościach została zatrzymana przez policję 10 listopada, kiedy to około godziny 8 rano, idąc Krakowskim Przedmieściem, usiłowała przedostać się w kierunku placu Piłsudskiego.

- Zostałam zatrzymana, wrzucona do suki. Próbowałam przejść i nie wychodziło. Policjanci mówili, że zatrzymują, ale nie mieli do tego podstawy prawnej - przywoływał słowa "babci Kasi" portal OKO.press.

Mężczyzna wystawił pralkę na sprzedaż. Wystarczył jeden komentarz sąsiadów, zaczęła się awanturaMężczyzna wystawił pralkę na sprzedaż. Wystarczył jeden komentarz sąsiadów, zaczęła się awanturaCzytaj dalej

Tłum Polskich Babć pod komendą policji

Po zamknięciu "babci Kasi" w policyjnej furgonetce 10 listopada funkcjonariusze przewieźli ją na komendę policji przy ul. Wilczej w Warszawie. Tam również przedstawiono jej zarzuty napaści na funkcjonariusza poprzez zamachnięcie się na niego tęczową torebką.

Pod komendą policji zebrała się wkrótce manifestacja solidarnościowa. Członkinie Polskich Babć i inni demonstranci domagali się wypuszczenia zatrzymanej pod absurdalnym zarzutem "babci Kasi". Nastąpiło to dopiero po godzinie 14.

GIS ostrzega przed salmonellą w kiełbasie. Natychmiast wezwij lekarza jeśli ją zjadłeś i źle się czujeszGIS ostrzega przed salmonellą w kiełbasie. Natychmiast wezwij lekarza jeśli ją zjadłeś i źle się czujeszCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Zobacz także w naszych serwisach:

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News