Tragiczny finał interwencji policji. Nie żyje 34-letni mężczyzna

Autor Aleksandra Olbryt - 28 Lipca 2020
policjaŹródło: policja.pl

Policja została wezwana na interwencję na jedną z prywatnych posesji w Siedlcach w piątek 24 lipca. Powodem interwencji było agresywne zachowanie 34-letniego mężczyzny. Gdy policjanci dotarli na miejsce, jeden z nich został uderzony w twarz przez awanturującego się 34-latka. Wówczas funkcjonariusze użyli gazu i zakuli mężczyznę w kajdanki. Policyjna interwencja zakończyła się tragicznie - mężczyzna zmarł.

Policja została wezwana do 34-latka

Policja została wezwana na teren posesji przez matkę agresywnie zachowującego się 34-latka. Jak podaje Onet, z relacji funkcjonariuszy wynika, że agresywny mężczyzna nie tylko nie reagował na ich polecenia, ale także dopuścił się ataku na policjanta, uderzając go w twarz. Wówczas wobec mężczyzny zostały użyte środki przymusu bezpośredniego - gaz oraz kajdanki. Nagle mężczyzna zaczął słabnąć i tracić przytomność. Mimo udzielonej pomocy, zmarł. Na miejsce wezwano prokuratora. Według wstępnych ustaleń, tragiczna interwencja nie była pierwszą, którą podjęli siedleccy policjanci w związku z agresywnym i irracjonalnym zachowaniem 34-letniego mieszkańca miasta.

Dzisiaj grzeje:
1. Zapadła decyzja ws. powrotu dzieci do szkół. Pada konkretny termin
2. TIR znów uderzył w wiadukt na Ostrobramskiej. Duże utrudnienia dla kierowców, na miejscu akcja służb
3. Lidl z kontrowersyjnymi zasadami, nie każdemu się spodobają. Kasjer może zadać pytanie przy kasie

Policja zainterweniowała, skończyło się śmiercią

- Wczoraj została przeprowadzona sekcja zwłok mężczyzny. Pozwoliła ona na wydanie wstępnej opinii na temat przyczyny zgonu. Wskazuje ona na ostrą niewydolność oddechową. Biegły poinformował jednak, że przyczyna wyjściowa zostanie podana po przeprowadzeniu badań toksykologicznych i i histopatologicznych. Dopiero wtedy dowiemy się, co było bezpośrednią przyczyną śmierci mężczyzny. - powiedziała nam szefowa siedleckiej Prokuratury Rejonowej, Katarzyna Wąsak.

Śledztwo rozpoczęte, Prokuratura Okręgowa przekaże sprawę dalej

Prokurator Katarzyna Wąsak powiedziała redakcji WawaInfo, że śledztwo jest w początkowej fazie. Z uwagi na fakt, że sprawa dotyczy siedleckich funkcjonariuszy, którzy podlegają pod tamtejszą Prokuraturę Rejonową, dziś PR przekazała ją do Prokuratury Okręgowej, a ta z kolei wskaże odpowiedni organ, który zajmie się prowadzeniem śledztwa.

Koniec pobłażania? Ministerstwo Zdrowia mówi o wchodzeniu policji na wesela, będę kontrole i surowe kary?Koniec pobłażania? Ministerstwo Zdrowia mówi o wchodzeniu policji na wesela, będę kontrole i surowe kary?Czytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Europa znowu się zamyka. Kolejne kraje wprowadzają obostrzenia
  2. Ruszają masowe "kontrole", zapukają do milionów Polaków. Jeśli się nie zgodzisz, słono zapłacisz
  3. Kierowca TIR-a zdążył przekazać żonie, że ma zawał. Upuścił telefon, nim powiedział, w jakim jest kraju
  4. Smutna informacja obiegła media. Nie żyje legendarny muzyk zespołu Dżem
  5. Ogromny pożar samochodu, poparzoną kobietę znaleziono pod wiaduktem, nie żyje. Tragedia na S8
  6. Potężna ulewa na Mazowszu. Miejscowość dosłownie płynie, wszystko zalane
  7. Z ostatniej chwili: Rząd podjął pilne działania. Właśnie podano do wiadomości
Przechodzień spojrzał, co wyrosło na trawniku i od razu wezwał służby. Złapali się za głowy widząc, z czym mają do czynieniaPrzechodzień spojrzał, co wyrosło na trawniku i od razu wezwał służby. Złapali się za głowy widząc, z czym mają do czynieniaCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News