wawainfo.pl
policja

policja.pl

Tragiczny finał interwencji policji. Nie żyje 34-letni mężczyzna

28 Lipca 2020

Autor tekstu:

Aleksandra Olbryt

Udostępnij:

Policja została wezwana na interwencję na jedną z prywatnych posesji w Siedlcach w piątek 24 lipca. Powodem interwencji było agresywne zachowanie 34-letniego mężczyzny. Gdy policjanci dotarli na miejsce, jeden z nich został uderzony w twarz przez awanturu

Policja została wezwana do 34-latka

Policja została wezwana na teren posesji przez matkę agresywnie zachowującego się 34-latka. Jak podaje Onet, z relacji funkcjonariuszy wynika, że agresywny mężczyzna nie tylko nie reagował na ich polecenia, ale także dopuścił się ataku na policjanta, uderzając go w twarz. Wówczas wobec mężczyzny zostały użyte środki przymusu bezpośredniego - gaz oraz kajdanki. Nagle mężczyzna zaczął słabnąć i tracić przytomność. Mimo udzielonej pomocy, zmarł. Na miejsce wezwano prokuratora. Według wstępnych ustaleń, tragiczna interwencja nie była pierwszą, którą podjęli siedleccy policjanci w związku z agresywnym i irracjonalnym zachowaniem 34-letniego mieszkańca miasta.

Policja zainterweniowała, skończyło się śmiercią

- Wczoraj została przeprowadzona sekcja zwłok mężczyzny. Pozwoliła ona na wydanie wstępnej opinii na temat przyczyny zgonu. Wskazuje ona na ostrą niewydolność oddechową. Biegły poinformował jednak, że przyczyna wyjściowa zostanie podana po przeprowadzeniu badań toksykologicznych i i histopatologicznych. Dopiero wtedy dowiemy się, co było bezpośrednią przyczyną śmierci mężczyzny. - powiedziała nam szefowa siedleckiej Prokuratury Rejonowej, Katarzyna Wąsak. 

Śledztwo rozpoczęte, Prokuratura Okręgowa przekaże sprawę dalej 

Prokurator Katarzyna Wąsak powiedziała redakcji WawaInfo, że śledztwo jest w początkowej fazie. Z uwagi na fakt, że sprawa dotyczy siedleckich funkcjonariuszy, którzy podlegają pod tamtejszą Prokuraturę Rejonową, dziś PR przekazała ją do Prokuratury Okręgowej, a ta z kolei wskaże odpowiedni organ, który zajmie się prowadzeniem śledztwa. 

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >