Policja apeluje o pomoc. Opublikowała wizerunki podejrzanych wz. z Marszem Niepodległości

Autor Kamil Matuszak - 13 Listopada 2020
Zdjęcia podejrzanego z Marszu Niepodległości 2020Źródło: Komenda Stołeczna Policji - srodmiescie.policja.waw.pl

Podczas Marszu Niepodległości 2020 na ulicach Warszawy doszło do wielu incydentów i naruszeń prawa. Chuligani starli się z policją, która pilnowała bezpieczeństwa. Komenda Stołeczna Policji opublikowała materiał wideo, prosząc o pomoc w odnalezieniu podejrzanych.

Przygotujcie portfele. Po opłatach za śmieci, nadchodzi kolejna ogromna podwyżkaPrzygotujcie portfele. Po opłatach za śmieci, nadchodzi kolejna ogromna podwyżkaCzytaj dalej

Marsz Niepodległości od zawsze budzi kontrowersje

Marsz Niepodległości zawsze wywołuje kontrowersje, a tegoroczna nielegalna edycja tego wydarzenia jedynie to potwierdza. Obok zmotoryzowanego przejazdu przez centrum miasta, do demonstracji dołączyli piesi, a część z nich zachowywała się niezwykle agresywnie i niebezpiecznie.

Do starć chuliganów z policją doszło już na wysokości ronda de Gaulle'a, czyli kilkaset metrów po starcie wydarzenia.Funkcjonariusze byli atakowani racami, butelkami oraz kostką brukową, a agresywni uczestnicy marszu próbowali dostać się do salonu Empik przy Nowym Świecie.

Dzisiaj grzeje:
1.Właściciel mieszkania spalonego podczas marszu zabrał głos. Mocne słowa w kierunku narodowców
2. Żona polskiego podróżnika potwierdziła. Rozwodzą się, ogromne zaskoczenie
3. Reporter ranny podczas marszu. Tomasz Gutry został postrzelony

Do starć z policją dochodziło podczas całej trasy Marszu Niepodległości

Właśnie tego wydarzenia, szturmu na Empik dotyczy jedna z próśb policji. Komenda Stołeczna Policji próbuje zidentyfikować jednego z podejrzanych o próbę wtargnięcia do środka budynku.

Policja opublikowała wizerunki osób mających związek z przestępstwem. Podejrzanych zarejestrowały kamery - monitoringu, innych uczestników marszu, ale zajścia nagrywali również... sami sprawcy.

Podejrzany 1

Funkcjonariusze ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu prowadzą postępowanie w sprawie czynnej napaści na funkcjonariuszy policji na ul. Nowy Świat 15/17. W toku postępowania zabezpieczyli nagrania i zdecydowali się na upublicznienie wizerunków podejrzanych.

Jest nowa decyzja rządu. Narodowej kwarantanny na razie nie ma, wiemy co z restrykcjamiJest nowa decyzja rządu. Narodowej kwarantanny na razie nie ma, wiemy co z restrykcjamiCzytaj dalej

Jeśli posiadacie wiedzę na temat uczestników tych zajść, policja prosi o kontakt pod numerami telefonu: +48 47 723-70-20, + 48 47 723-79-40, +48 47 723-91-50 albo za pośrednictwem adresu mailowego: komendant.krp1@policja.gov.pl

Podejrzany 2

Wiele nagrań i zdjęć z zajść

Dodatkowo na Twitterze stołecznej policji pojawiły się nagrania rejestrujące przebieg zajść, które pokazują, że to grupy mundurowych były atakowane przez część manifestantów. Zachowanie niektórych uczestników Marszu Niepodległości było bardzo agresywne i nieodpowiednie.

Po środowym Marszu Niepodległości w Warszawie, prezes stowarzyszenia Marszu Niepodległości Robert Bąkiewicz zakomunikował, że stołeczni funkcjonariusze zachowywali się brutalnie, w stosunku do uczestników, prowokując ich do reakcji. Warszawska policji z nadkomisarzem Sylwestrem Marczakiem nie zgadza się z tą opinią, a nagrania i zdjęcia tylko potwierdzają, kto naprawdę prokurował zawieszki.

Zacznie się w weekend i utrudni życie wielu warszawiakom. W całej stolicy rozpoczynają się praceZacznie się w weekend i utrudni życie wielu warszawiakom. W całej stolicy rozpoczynają się praceCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. "Zamknijcie okna, zostańcie w domach". Pilny apel służb porządkowych, zagrożenie dla życia i zdrowia
  2. Bliskie spotkanie z jeleniem. Kierowca nie miał żadnych szans na reakcje - Wideo
  3. Czy Warszawa zamiast narodowej kwarantanny znajdzie się w czarnej strefie? Nowe dane dają jasną odpowiedź
  4. Jasnowidz Jackowski wysyła ostrzeżenie. Najnowsza przepowiednia zapowiada koniec, zostało niewiele czasu
  5. Uczniowie niedługo wrócą do szkół? Podano datę i warunek, który musi zostać spełniony
  6. Pilna ewakuacja, 12 zastępów straży w akcji, ogień i dym było widać z daleka. Pożar w dużym szpitalu
  7. Oszczędności w bankach w zagrożeniu. Polacy masowo rzucają się na jeden sposób ochrony pieniędzy przed inflacją

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News