wawainfo.pl
twitter

twitter

Demonstranci zdemolowali okolice Empiku i starli się z policją na trasie Marszu Niepodległości 2020

11 Listopada 2020

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

Demonstranci demolują okolicę Empiku przy rondzie de Gaulle'a, który znajdował się na trasie Marszu Niepodległości 2020 organizowanego przez środowiska narodowe. Zamaskowani sprawcy, posługujący się symbolami narodowymi próbowali wtargnąć do

Uczestnicy Marszu Niepodległości zaatakowali policję

Marsz Niepodległości 2002 trwa. Zmotoryzowani i piesi przemieszczają się z okolic Ronda Dmowskiego w stronę Ronda Waszyngtona. Niestety nie wszyscy uczestnicy zgromadzenia idą pokojowo. Od jakiegoś czasu dochodzi do starć z policją, która próbuje utrzymać na trasie porządek i nie dopuścić do łamania prawa.

Konfiskowane są materiały pirotechniczne, a funkcjonariusze próbują rozbijać grupy, które zagrażają bezpieczeństwu pozostałych uczestników.

Niestety dochodzi do przypadków wandalizmu. Wśród uczestników Marszu Niepodległości znajdują się osoby, które przybyły na wydarzenie prawdopodobnie w jednym celu - wyrazić swoją frustrację i niezadowolenie w sposób łamiący prawo. Starcia rozpoczęły się tuż po opuszczeniu Ronda Dmowskiego. To wówczas w stronę policji poleciały pierwsze race.

W okolicach Ronda de Gaulle'a, gdzie na uczestników nielegalnego zgromadzenia, jakim jest Marsz Niepodległości 2020 czekały służby porządkowe. Również tutaj w stronę pilnujących porządku poleciały race.

Szturm na Empik

Do najbardziej niebezpiecznych wydarzeń doszło jednak w okolicach salonu Empik przy Rondzie de Gaulle'a. Grupa zamaskowanych osób, próbowała prawdopodobnie wtargnąć do środka. Na szczęście zniszczeniom uległa jedynie elewacja budynku.

Wrzucali do środka również race. Większość z uczestników zajścia miała na sobie biało-czerwone emblematy, a część również polskie flagi.

"Narodowcy, kibole i neonaziści atakują i biją przypadkowych przechodniów którzy przypominają im lewaków albo gejów. Niesamowita agresja pijanych prymitywów!" - czytamy w opisie filmu, na którym widać jak grupa agresywnych osób demoluje sklep.

Przepychanki z policją i podpalone mieszkanie

To niejedyne mrożące krew w żyłach zajście na trasie Marszu Niepodległości 2020. Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło, gdy marsz znalazł się już na Moście Poniatowskiego.

W budynku przy ul. 3 Maja doszło do pożaru na drugim piętrze. Prawdopodobnie w wyniku rzucenia racy lub petardy - poinformował mł. bryg. Karol Kierzkowski z Mazowieckiej Straży Pożarnej. Jak dodał, na szczęście nikomu nic się nie stało, a reakcja domowników na pożar była bardzo szybka. W tym samym budynku znajduje się balkon, na którym zawisł baner Strajku Kobiet wraz z tęczową flagą.

"Pożar mieszkania przy al. 3 Maja w Warszawie opanowany. Brak osób poszkodowanych. Szybka reakcja mieszkańców oraz strażaków zapobiegła dalszemu rozwojowi ognia. Pożar mógł być spowodowany przez materiały pirotechniczne. Apelujemy o szczególną uwagę i rozsądek. #11listopada" - poinformowała tuż przed godziną 16 mazowiecka straż pożarna.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >