Demonstranci zdemolowali okolice Empiku i starli się z policją na trasie Marszu Niepodległości 2020

Autor Mateusz Dolak - 11 Listopada 2020
twitterŹródło: twitter

Demonstranci demolują okolicę Empiku przy rondzie de Gaulle'a, który znajdował się na trasie Marszu Niepodległości 2020 organizowanego przez środowiska narodowe. Zamaskowani sprawcy, posługujący się symbolami narodowymi próbowali wtargnąć do nieczynnego sklepu. Film opublikował Ośrodek Monitorowania Zachowań Ksenofobicznych i Rasistowskich.

Starcia z policją na Marszu Niepodległości. Funkcjonariusze bronią się gazem, w ich kierunku lecą raceStarcia z policją na Marszu Niepodległości. Funkcjonariusze bronią się gazem, w ich kierunku lecą raceCzytaj dalej

Uczestnicy Marszu Niepodległości zaatakowali policję

Marsz Niepodległości 2002 trwa. Zmotoryzowani i piesi przemieszczają się z okolic Ronda Dmowskiego w stronę Ronda Waszyngtona. Niestety nie wszyscy uczestnicy zgromadzenia idą pokojowo. Od jakiegoś czasu dochodzi do starć z policją, która próbuje utrzymać na trasie porządek i nie dopuścić do łamania prawa.

Konfiskowane są materiały pirotechniczne, a funkcjonariusze próbują rozbijać grupy, które zagrażają bezpieczeństwu pozostałych uczestników.

Niestety dochodzi do przypadków wandalizmu. Wśród uczestników Marszu Niepodległości znajdują się osoby, które przybyły na wydarzenie prawdopodobnie w jednym celu - wyrazić swoją frustrację i niezadowolenie w sposób łamiący prawo. Starcia rozpoczęły się tuż po opuszczeniu Ronda Dmowskiego. To wówczas w stronę policji poleciały pierwsze race.

Dzisiaj grzeje:
1.Ogrom radiowozów, zablokowane ulice. Policja ruszyła do akcji, szykują się na przyjazd narodowców
2. Do Polski nadciąga zima. Śnieg spadnie lada dzień, podali termin. Zwolennicy zimowych wyjazdów się ucieszą
3. Pilny apel prezydenta. Andrzej Duda przed chwilą pojawił się w mediach. Orędzie z okazji Święta Niepodległości

W okolicach Ronda de Gaulle'a, gdzie na uczestników nielegalnego zgromadzenia, jakim jest Marsz Niepodległości 2020 czekały służby porządkowe. Również tutaj w stronę pilnujących porządku poleciały race.

Narodowcy już są na ulicach. Centrum sparaliżowane, kordony policji w gotowości. Marsz Niepodległości 2020 w WarszawieNarodowcy już są na ulicach. Centrum sparaliżowane, kordony policji w gotowości. Marsz Niepodległości 2020 w WarszawieCzytaj dalej

Szturm na Empik

Do najbardziej niebezpiecznych wydarzeń doszło jednak w okolicach salonu Empik przy Rondzie de Gaulle'a. Grupa zamaskowanych osób, próbowała prawdopodobnie wtargnąć do środka. Na szczęście zniszczeniom uległa jedynie elewacja budynku.

Wrzucali do środka również race. Większość z uczestników zajścia miała na sobie biało-czerwone emblematy, a część również polskie flagi.

"Narodowcy, kibole i neonaziści atakują i biją przypadkowych przechodniów którzy przypominają im lewaków albo gejów. Niesamowita agresja pijanych prymitywów!" - czytamy w opisie filmu, na którym widać jak grupa agresywnych osób demoluje sklep.

Przepychanki z policją i podpalone mieszkanie

To niejedyne mrożące krew w żyłach zajście na trasie Marszu Niepodległości 2020. Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło, gdy marsz znalazł się już na Moście Poniatowskiego.

W budynku przy ul. 3 Maja doszło do pożaru na drugim piętrze. Prawdopodobnie w wyniku rzucenia racy lub petardy - poinformował mł. bryg. Karol Kierzkowski z Mazowieckiej Straży Pożarnej. Jak dodał, na szczęście nikomu nic się nie stało, a reakcja domowników na pożar była bardzo szybka. W tym samym budynku znajduje się balkon, na którym zawisł baner Strajku Kobiet wraz z tęczową flagą.

"Pożar mieszkania przy al. 3 Maja w Warszawie opanowany. Brak osób poszkodowanych. Szybka reakcja mieszkańców oraz strażaków zapobiegła dalszemu rozwojowi ognia. Pożar mógł być spowodowany przez materiały pirotechniczne. Apelujemy o szczególną uwagę i rozsądek. #11listopada" - poinformowała tuż przed godziną 16 mazowiecka straż pożarna.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Jasnowidz Jackowski wysyła ostrzeżenie. Najnowsza przepowiednia zapowiada koniec, zostało niewiele czasuJasnowidz Jackowski wysyła ostrzeżenie. Najnowsza przepowiednia zapowiada koniec, zostało niewiele czasuCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lidl uruchomił tydzień polski. Na półki rzucił absolutne hity
  2. Zaczęło się od żartu Elona Muska, który przerodził się w nowy biznes
  3. Rządowy ekspert wygadał się jak może wyglądać lockdown. Zakaz wychodzenia z domu to nie jedyne obostrzenie
  4. Jasnowidz Jackowski wysyła ostrzeżenie. Najnowsza przepowiednia zapowiada koniec, zostało niewiele czasu
  5. Tragedia w Warszawie. Mężczyzna wyskoczył z siódmego piętra
  6. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda
  7. Arkadiusz Milik dogadał się z nowym klubem. Hitowy transfer już niebawem

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News