wawainfo.pl
Brud z całego budynku pod drzwiami mieszkańca Woli

czytelnik

Ustawił podjazd dla niepełnosprawnych przed klatką. W zemście znalazł przykrą niespodziankę na wycieraczce

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Karolina Kraushar

Udostępnij:

Brud, kurz, włosy i sierść z całego bloku. To znalazł mieszkaniec Woli przed swoimi drzwiami. Powód? Używał dykty jako podjazdu dla niepełnosprawnej siostry i zostawił po sobie kilka okruchów z sypiącej się płyty. Administrator budynku wyśmi

Mężczyznę odwiedziła niepełnosprawna siostra

- 26 marca przyjechała do mnie siostra, która porusza się na wózku inwalidzkim. Niestety klatka schodowa nie jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych i w związku z tym ustawiliśmy drewniany podest, by wyjechać do bloku. Niestety posypało się trochę okruchów - mówi mieszkaniec Woli, który poprosił naszą redakcję o interwencję. Jak relacjonuje mężczyzna, pozostawione okruchy stały się pretekstem dla osoby sprzątającej w bloku do zamiecenia brudów z całego budynku pod jego drzwi.

Nie chcę siedliska bakterii pod drzwiami

- Pan który sprząta blok zamiótł całą klatkę. Wszystkie śmieci miałem wysypane na moją wycieraczkę. Wraz z włosami, innymi śmieciami i bakteriami - wylicza pan Eryk. W związku z zaistniałą sytuacją mężczyzna zadzwonił do zarządcy budynku. - Nie potraktował mnie poważnie, zapytał: “czy ma zastrzelić" osobę sprzątającą. Zamurowało mnie. Gdy poinformowałem go, że sprawę zgłoszę do sanepidu, usłyszałem, że mam go nie straszyć - relacjonuje lokator. - Szczególnie niepokoi mnie to ze względu na obecnie panująca epidemię koronawirusa. Nie chcę mieć wylęgarni bakterii przez drzwiami. Stosuje się do wszelkich zaleceń: zakrywam nos i usta, noszę rękawice, a ktoś naraża mnie na zakażenie przez swoją złośliwość - dodaje.  

Co na administrator bloku?

- Szkoda zajmować się takimi sprawami - mówi nam administrator Marek Nowacki na początku rozmowy. - Pan robi podjazd z dykty, która się sypie i brudzi klatkę schodową. Nie sprząta po jej użyciu. Chyba osobiście dopilnuje, żeby znalazł sobie nową, która nie będzie jej zaśmiecać - oferuje dopiero w rozmowie z naszym portalem. Jak nam przekazał, osoba sprzątająca w bloku otrzymała reprymendę i została pouczona. - Taki incydent miał miejsce tylko raz. Znam tego dozorcę wiele lat. Jest bardzo pomocny dla mieszkańców i solidnie wykonuje swoje obowiązki - dodaje administrator budynku.

Sprawą zajmie się sanepid

- Napisałem w tej sprawie pismo do sanepidu. Niestety byłem tak rozemocjonowany z powodu całej tej sytuacji, że zapomniałam umieścić adres zdarzenia. Wszystko miało miejsce w bloku przy ulicy Mrocznej na warszawskiej Woli. Oczywiście już wysłałem już uzupełnione informacje i czekam na to jakie podejmą kroki - tłumaczy poszkodowany mieszkaniec.

Udogodnienia dla niepełnosprawnych

Zapytaliśmy zarządcę budynku, czy zostaną wprowadzone udogodnienia dla osób niepełnosprawnych w budynku, aby uniknąć sytuacji podobnych do tej, która miała miejsce. - Pan jako lokator nie może wnieść wniosku o stworzenie udogodnień dla niepełnosprawnych, ale może to zrobić właściciel mieszkania. I za zgodą innych mieszkańców można by było przystosować budynek - podsumował Marek Nowacki.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Tagi:

Koronawirus w WarszawieWola

Karolina KrausharAutor

Karolina Kraushar jest redaktorką strony. Zanim znalazła się w Wawa Info, pracowała w dziale wideo portalu Wyborcza.pl oraz w radiu Chillizet. Do Warszawy przyjechała kilka lat temu i z miejsca się w niej zakochała. Szczególnie uwielbia zaskakującą oraz malowniczą Pragę-Północ. Karolina interesuje się szeroko pojętą sztuką, a w szczególności kinematografią dokumentalną, literaturą faktu oraz komiksami non-fiction.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

W poniedziałek będzie 10. rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej. Wieczorem planują zgromadzenie

Czytaj więcej >
Szczepionka

Zaszczepili się przeciwko koronawirusowi, teraz przerywają milczenie. Afera w szpitalu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Czytaj więcej >

Koszmar w centrum Warszawy, w akcji policja i straż pożarna. Mężczyzna na oczach ludzi skoczył z mostu

Czytaj więcej >
Kolejny wypadek w Złotych Tarasach

Kolejny śmiertelny wypadek w Złotych Tarasach

Czytaj więcej >