wawainfo.pl
W Wyszkowie piorun uderzył w drzewo na placu miejskim.

mazowiecka.policja.gov.pl / Facebook.com/PolicjaWyszkow [kolaż]

W środku dnia piorun nagle uderzył w drzewo. Natychmiast pojawiły się płomienie

17 Maja 2021

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

W weekend przez Mazowsze przetoczyły się gwałtowne burze. W niedzielę w Wyszkowie piorun uderzył w drzewo na placu miejskim. W związku z tym tamtejsza policja przypomina, jak powinniśmy dbać o bezpieczeństwo w czasie burzy.

Piorun na placu miejskim w Wyszkowie

W weekend przez Mazowsze przetoczyły się gwałtowne burze, którym towarzyszył porywisty wiatr oraz opady deszczu, a nawet - miejscami - gradu.

Burza nie ominęła także Wyszkowa, gdzie w niedzielę kamery monitoringu uchwyciły moment, w którym piorun uderzył w jedno z drzew na miejskim placu.

W związku z tym zdarzeniem wyszkowska policja przypomina, jakich zasad powinniśmy przestrzegać, aby zadbać o własne bezpieczeństwo podczas burzy.

Bezpieczeństwo podczas burzy

Jeśli w czasie burzy pozostajemy w domu, powinniśmy zadbać o awaryjne oświetlenie, dostęp do mediów (np. przenośne radio) oraz wodę i żywność. Warto także zastanowić się nad możliwymi drogami ewakuacji z budynku.

Powinniśmy ponadto uprzątnąć z balkonu czy tarasu przedmioty, które mogłyby zostać uniesione przez porywisty wiatr w czasie burzy, jako że mogą one w ten sposób stwarzać zagrożenie dla osób przebywających na zewnątrz.

Kolejną sprawą, o którą należy zadbać w czasie burzy, jest szczelne zamknięcie okien i drzwi oraz wyłączenie wszelkich urządzeń elektrycznych czy gazowych. -  Unikajmy korzystania z telefonów komórkowych - radzi mazowiecka policja.

Jeśli na czas burzy nie udało nam się schronić w domu, powinniśmy jak najszybciej wejść do najbliższego budynku i pozostać tam, aż zagrożenie ustanie. - Nie zatrzymujmy się i nie szukajmy schronienia pod drzewami, słupami energetycznymi (jeżeli linia ulegnie zerwaniu zostaniemy porażeni prądem), niestabilnymi konstrukcjami np. wiaty oraz wszystkimi wysokimi elementami, bo one przyciągają pioruny - poucza policja.

Pozostawanie na otwartej przestrzeni w czasie burzy także nie jest dobrym pomysłem. Pod żadnym pozorem nie powinniśmy też pozostawać w tym czasie w zbiornikach wodnych.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Źródło: wawawinfo.plZdjęcie główne: policja

Julian Bakuła

Interesują mnie lokalne wydarzenia i problemy mieszkańców Warszawy i okolic, które chciałbym nagłaśniać, przyczyniając się do zmian na lepsze.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

http://kppnowydwor.policja.waw.pl/

Mazowsze

Wsiadł za kółko mając 3,5 promila. Wjechał w bramę i inny samochód

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News

Mazowsze

Pożar pustostanu w Falenicy. Na miejscu pracuje 8 zastępów straży pożarnej

Czytaj więcej >
PIOTR LAMPKOWSKI/SE/EASTNEWS/AGENCJA SE/East News

Mazowsze

Mazowieckie: Koszmarny wypadek motocyklisty. Na miejscu pojawił się śmigłowiec LPR, ale było już za późno

Czytaj więcej >

Mazowsze

Mazowsze. Śmiertelnie potrącił rowerzystę, pijany zgłosił się na policję

Czytaj więcej >

Mazowsze

Łomna. Centralne zderzenie samochodu z koparką

Czytaj więcej >

Mazowsze

Mogielnica. Tragedia na budowie, nie żyje mężczyzna

Czytaj więcej >