wawainfo.pl
W Wyszkowie piorun uderzył w drzewo na placu miejskim.

mazowiecka.policja.gov.pl / Facebook.com/PolicjaWyszkow [kolaż]

W środku dnia piorun nagle uderzył w drzewo. Natychmiast pojawiły się płomienie

17 Maja 2021

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

W weekend przez Mazowsze przetoczyły się gwałtowne burze. W niedzielę w Wyszkowie piorun uderzył w drzewo na placu miejskim. W związku z tym tamtejsza policja przypomina, jak powinniśmy dbać o bezpieczeństwo w czasie burzy.

Piorun na placu miejskim w Wyszkowie

W weekend przez Mazowsze przetoczyły się gwałtowne burze, którym towarzyszył porywisty wiatr oraz opady deszczu, a nawet - miejscami - gradu.

Burza nie ominęła także Wyszkowa, gdzie w niedzielę kamery monitoringu uchwyciły moment, w którym piorun uderzył w jedno z drzew na miejskim placu.

W związku z tym zdarzeniem wyszkowska policja przypomina, jakich zasad powinniśmy przestrzegać, aby zadbać o własne bezpieczeństwo podczas burzy.

Bezpieczeństwo podczas burzy

Jeśli w czasie burzy pozostajemy w domu, powinniśmy zadbać o awaryjne oświetlenie, dostęp do mediów (np. przenośne radio) oraz wodę i żywność. Warto także zastanowić się nad możliwymi drogami ewakuacji z budynku.

Powinniśmy ponadto uprzątnąć z balkonu czy tarasu przedmioty, które mogłyby zostać uniesione przez porywisty wiatr w czasie burzy, jako że mogą one w ten sposób stwarzać zagrożenie dla osób przebywających na zewnątrz.

Kolejną sprawą, o którą należy zadbać w czasie burzy, jest szczelne zamknięcie okien i drzwi oraz wyłączenie wszelkich urządzeń elektrycznych czy gazowych. -  Unikajmy korzystania z telefonów komórkowych - radzi mazowiecka policja.

Jeśli na czas burzy nie udało nam się schronić w domu, powinniśmy jak najszybciej wejść do najbliższego budynku i pozostać tam, aż zagrożenie ustanie. - Nie zatrzymujmy się i nie szukajmy schronienia pod drzewami, słupami energetycznymi (jeżeli linia ulegnie zerwaniu zostaniemy porażeni prądem), niestabilnymi konstrukcjami np. wiaty oraz wszystkimi wysokimi elementami, bo one przyciągają pioruny - poucza policja.

Pozostawanie na otwartej przestrzeni w czasie burzy także nie jest dobrym pomysłem. Pod żadnym pozorem nie powinniśmy też pozostawać w tym czasie w zbiornikach wodnych.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Źródło: wawawinfo.plZdjęcie główne: policja

Podobne artykuły

wandalizm w Otwocku

Mazowsze

Mieszkańcy zgłaszali liczne akty wandalizmu. Policja zatrzymała sześć osób, trzy usłyszały zarzuty

Czytaj więcej >

Mazowsze

Pod 998 nie odbierze już straż pożarna. Bardzo ważna zmiana w numerach alarmowych

Czytaj więcej >

Mazowsze

Pilny apel policji po napadzie na bank. Niebezpieczni ludzie nadal są na wolności

Czytaj więcej >

Mazowsze

Drzewo przygniotło mężczyznę. Nie żyje

Czytaj więcej >
Wypadek w Coniewie skończył się śmiercią kierowcy.

Mazowsze

Niewyobrażalna tragedia na drodze. Ciężarówka wjechała w trzy auta. Są ofiary i ranni

Czytaj więcej >
Lasy Państwowe

Mazowsze

Lasy Państwowe ogłosiły zakaz wstępu. Do lasu nie wejdziesz do końca 2020 roku

Czytaj więcej >