wawainfo.pl
ksiądz z podejrzeniem koronawirusa

Pixabay

Ksiądz nagle źle się poczuł, wezwano karetkę. Kościół w kwarantannie, czekają na testy

19 Maja 2020

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

Wierni z parafii świętej rodziny od kilku dni są mocno zaniepokojeni stanem zdrowia swojego proboszcza. Jak usłyszeliśmy od jednego z księży ludzie dzwonią i pytają się czy potwierdzono u niego koronawirusa. | www.wawainfo.pl - najważniejsze informacje z

Kościół św. Rodziny w Kamionce

O kwarantannie w kościele pod wezwaniem św. Rodziny w Kamionce pisaliśmy w niedzielę na Wawa Info. Proboszcz parafii z podejrzeniem koronawirusa trafił do szpitala. Świątynia została zamknięta. Informacja o tym pojawiła się na oficjalnej stronie internetowej parafii świętej Rodziny - "16.05.2020 Z powodu kwarantanny kościół zostaje zamknięty do odwołania w sprawach pilnych proszę dzwonić pod nr tel. księdza Marcina. 17.05.2020 o godz. 12.00 ks. Marcin w swoim pokoju odprawi Mszę Świętą w intencji o zdrowie Ks. Proboszcza oraz w intencji wszystkich Parafian o Boże błogosławieństwo i opiekę. Kochani jesteśmy wspólnotą bądźmy razem w ten trudny czas i módlmy się też za naszych Pasterzy. Prosimy o modlitwę w szczególności w intencji Księdza Proboszcza - o powrót do zdrowia , i za pozostałe osoby z naszej parafii, które są narażone na chorobę" - czytamy na portalu swieta-rodzina.pl. 

Ksiądz źle się poczuł

We wtorek zadzwoniliśmy pod numer telefonu podany w komunikacie. Odebrał ksiądz Marcin, który nie chciał zdradzać szczegółów. Potwierdził jednak, że wierni są zaniepokojeni i do kościoła dzwoni wiele osób z pytaniami o zdrowie proboszcza i o to co się wydarzyło. - Jeśli poznamy wyniki testów, to natychmiast taka informacja pojawi się na stronie - zapewnił. Szczegóły sprawy zdradził sanepid. - Pracownik PSSE w Piasecznie po otrzymaniu zgłoszenia od pracownika parafii o złym samopoczuciu księdza wezwał karetkę. Ksiądz miał objawy, które mogły świadczyć o zakażeniu koronawirusem. Pierwszy wynik okazał się ujemny. Nie znamy jeszcze wyniku drugiego testu. Dalsze działania będą zależały od powyższego wyniku. Jesteśmy w kontakcie zarówno z księdzem jak i ze szpitalem. - odpisała na nasze pytania Agnieszka Jasińska, Kierownik Sekcji Epidemiologii z PSSE w Piasecznie.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >