wawainfo.pl
ksiądz z podejrzeniem koronawirusa

Pixabay

Ksiądz nagle źle się poczuł, wezwano karetkę. Kościół w kwarantannie, czekają na testy

19 Maja 2020

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

Wierni z parafii świętej rodziny od kilku dni są mocno zaniepokojeni stanem zdrowia swojego proboszcza. Jak usłyszeliśmy od jednego z księży ludzie dzwonią i pytają się czy potwierdzono u niego koronawirusa. | www.wawainfo.pl - najważniejsze informacje z

Kościół św. Rodziny w Kamionce

O kwarantannie w kościele pod wezwaniem św. Rodziny w Kamionce pisaliśmy w niedzielę na Wawa Info. Proboszcz parafii z podejrzeniem koronawirusa trafił do szpitala. Świątynia została zamknięta. Informacja o tym pojawiła się na oficjalnej stronie internetowej parafii świętej Rodziny - "16.05.2020 Z powodu kwarantanny kościół zostaje zamknięty do odwołania w sprawach pilnych proszę dzwonić pod nr tel. księdza Marcina. 17.05.2020 o godz. 12.00 ks. Marcin w swoim pokoju odprawi Mszę Świętą w intencji o zdrowie Ks. Proboszcza oraz w intencji wszystkich Parafian o Boże błogosławieństwo i opiekę. Kochani jesteśmy wspólnotą bądźmy razem w ten trudny czas i módlmy się też za naszych Pasterzy. Prosimy o modlitwę w szczególności w intencji Księdza Proboszcza - o powrót do zdrowia , i za pozostałe osoby z naszej parafii, które są narażone na chorobę" - czytamy na portalu swieta-rodzina.pl. 

Ksiądz źle się poczuł

We wtorek zadzwoniliśmy pod numer telefonu podany w komunikacie. Odebrał ksiądz Marcin, który nie chciał zdradzać szczegółów. Potwierdził jednak, że wierni są zaniepokojeni i do kościoła dzwoni wiele osób z pytaniami o zdrowie proboszcza i o to co się wydarzyło. - Jeśli poznamy wyniki testów, to natychmiast taka informacja pojawi się na stronie - zapewnił. Szczegóły sprawy zdradził sanepid. - Pracownik PSSE w Piasecznie po otrzymaniu zgłoszenia od pracownika parafii o złym samopoczuciu księdza wezwał karetkę. Ksiądz miał objawy, które mogły świadczyć o zakażeniu koronawirusem. Pierwszy wynik okazał się ujemny. Nie znamy jeszcze wyniku drugiego testu. Dalsze działania będą zależały od powyższego wyniku. Jesteśmy w kontakcie zarówno z księdzem jak i ze szpitalem. - odpisała na nasze pytania Agnieszka Jasińska, Kierownik Sekcji Epidemiologii z PSSE w Piasecznie.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Tagi:

koronawirusKoronawirus w Warszawie

Mateusz DolakAutor

Jestem redaktorem prowadzącym portal Wawa Info. Trafiłem tutaj z Super Expressu, a wcześniej - pisałem dla portalu tvn24.pl i tvnwarszawa.pl. Swoją przygodę z mediami zacząłem jeszcze w liceum, kiedy współpracowałem z lokalnym radiem i telewizją.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Pexels Rodnae Productions

Wiadomości

E-sport - w czym tkwi jego fenomen?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wawa Info zmienia się w goniec.pl - Warszawa

Czytaj więcej >

Wiadomości

Świąteczna Warszawa. Specjalne metro i choinka na pl. Zamkowym

Czytaj więcej >
Protest pod Sejmem na ul. Wiejskiej

Wiadomości

Protest pod Sejmem. "Aborcja znaczy życie"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Warszawska Karta Miejska za darmo dla osób powyżej 70. roku życia

Czytaj więcej >
Pogrzeb 19-letniego Igora. / fot. WawaInfo

Wiadomości

Pogrzeb 19-letniego Igora. Wzruszające słowa księdza

Czytaj więcej >