Ksiądz nagle źle się poczuł, wezwano karetkę. Kościół w kwarantannie, czekają na testy

Autor Mateusz Dolak - 19 Maja 2020
ksiądz z podejrzeniem koronawirusaŹródło: Pixabay

Wierni z parafii świętej rodziny od kilku dni są mocno zaniepokojeni stanem zdrowia swojego proboszcza. Jak usłyszeliśmy od jednego z księży ludzie dzwonią i pytają się czy potwierdzono u niego koronawirusa. | www.wawainfo.pl - najważniejsze informacje z Warszawy i Mazowsza.

Kościół św. Rodziny w Kamionce

O kwarantannie w kościele pod wezwaniem św. Rodziny w Kamionce pisaliśmy w niedzielę na Wawa Info. Proboszcz parafii z podejrzeniem koronawirusa trafił do szpitala. Świątynia została zamknięta. Informacja o tym pojawiła się na oficjalnej stronie internetowej parafii świętej Rodziny - "16.05.2020 Z powodu kwarantanny kościół zostaje zamknięty do odwołania w sprawach pilnych proszę dzwonić pod nr tel. księdza Marcina. 17.05.2020 o godz. 12.00 ks. Marcin w swoim pokoju odprawi Mszę Świętą w intencji o zdrowie Ks. Proboszcza oraz w intencji wszystkich Parafian o Boże błogosławieństwo i opiekę. Kochani jesteśmy wspólnotą bądźmy razem w ten trudny czas i módlmy się też za naszych Pasterzy. Prosimy o modlitwę w szczególności w intencji Księdza Proboszcza - o powrót do zdrowia , i za pozostałe osoby z naszej parafii, które są narażone na chorobę" - czytamy na portalu swieta-rodzina.pl.

Dzisiaj grzeje:
1. Szumowski powiedział kiedy znikną maseczki. Jest oficjalne stanowisko
2. Spore zmiany na półkach w Lidlu i Biedronce. Niektóre produkty trudniej dostępne

Ksiądz źle się poczuł

We wtorek zadzwoniliśmy pod numer telefonu podany w komunikacie. Odebrał ksiądz Marcin, który nie chciał zdradzać szczegółów. Potwierdził jednak, że wierni są zaniepokojeni i do kościoła dzwoni wiele osób z pytaniami o zdrowie proboszcza i o to co się wydarzyło. - Jeśli poznamy wyniki testów, to natychmiast taka informacja pojawi się na stronie - zapewnił. Szczegóły sprawy zdradził sanepid. - Pracownik PSSE w Piasecznie po otrzymaniu zgłoszenia od pracownika parafii o złym samopoczuciu księdza wezwał karetkę. Ksiądz miał objawy, które mogły świadczyć o zakażeniu koronawirusem. Pierwszy wynik okazał się ujemny. Nie znamy jeszcze wyniku drugiego testu. Dalsze działania będą zależały od powyższego wyniku. Jesteśmy w kontakcie zarówno z księdzem jak i ze szpitalem. - odpisała na nasze pytania Agnieszka Jasińska, Kierownik Sekcji Epidemiologii z PSSE w Piasecznie.

Kuria przekazała tragiczne wieści. Nagle zmarł lubiany ksiądz. Miał dopiero 48 latKuria przekazała tragiczne wieści. Nagle zmarł lubiany ksiądz. Miał dopiero 48 latCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uwaga na przymrozki w nocy. IMGW wydało alert dla Mazowsza
  2. Nastolatka zabrała auto kolegi, wjechała w budynek. Niepełnoletnia była nietrzeźwa
  3. Poważne zderzenie na S8. Peugeot przewrócił się na bok, skoda kompletnie rozbita
  4. Szczeniaki porzucone na torach czekały na śmierć. Ktoś zostawił je celowo
  5. Wybuch gazu w bloku na Mazowszu. Rozwaliło część budynku, trwa akcja służb
  6. Wiadomości TVP nie zwalniają tempa. Rodzina Tusków i Komorowski w materiale o filmie Latkowskiego
Ogromny huk, ludzie oniemieli. Helikopter wylądował na stacji benzynowej [WIDEO]Ogromny huk, ludzie oniemieli. Helikopter wylądował na stacji benzynowej [WIDEO]Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News