Przyszli przed Pałac Prezydencki ze zdjęciem i stoją. Mają ze sobą flagi, maseczki z błyskawicami i transparenty

Autor Mateusz Dolak - 22 Listopada 2020
Pałac PrezydenckiŹródło: East News zdj. z lipca

Pikieta przed pałacem prezydenckim. W niedzielę odbyła się kolejna edycja cotygodniowego protestu. Garstka uczestników przyniosła ze sobą tęczowe flagi, maseczki z symbolami Strajku Kobiet i zdjęcie sędziego Igora Tulei, który został pozbawiony immunitetu.

Jutro szykujcie się na kompletny paraliż. Punkt 16 wyjadą na ulice, chcą zablokować wszystkoJutro szykujcie się na kompletny paraliż. Punkt 16 wyjadą na ulice, chcą zablokować wszystkoCzytaj dalej

W akcji Polska Babcia

Jak zauważa "Gazeta Stołeczna" na pikiecie pojawiła się 77-letnia Małgorzata Wołyńska z grupy Polskie Babcie. Pozostali uczestnicy stali w dużych odstępach w związku z pandemią koronawirusa.

Cotygodniowe protesty przed pałacem odbywają się od kwietnia 2017 roku.

Dzisiaj grzeje:
1. Zacznie się jutro równo o godzinie 12 w centrum Warszawy. Już się skrzykują na Facebooku, znów wyjdą na ulice
2. Minister Zdrowia właśnie potwierdził w programie na żywo. Hotele i pensjonaty zamknięte na dłużej, padła data
3. Nowy rozkład jazdy PKP. Pociągi w Warszawie pojadą z innych stacji

Strajk Kobiet zablokuje Warszawę

Jak pisaliśmy na Wawa Info, w poniedziałek w stolicy odbędzie się z kolei kolejna blokada zorganizowana przez Strajk Kobiet. Równo o godzinie 16 protestujący znów pojawią się na ulicach. "Tym razem, dlatego że pogoda trochę gorsza, spotykamy się samochodami." - poinformował warszawski oddział SK.

Miejsce zbiórki zostanie podane pół godziny przed rozpoczęciem. "Siłą naszej solidarności, mobilizacji i determinacji zwyciężymy przemoc." - napisali przedstawiciele organizacji.

W Warszawie i w całym kraju od 22 października trwają protesty. Tego dnia Trybunał Konstytucyjny wydał orzeczenie delegalizujące przerywanie ciąży w przypadku ciężkich i nieodwracalnych wad płodu.

Właśnie wprowadzili nowy zakaz. Za jego złamanie zapłacisz nawet 5 tysięcy złotychWłaśnie wprowadzili nowy zakaz. Za jego złamanie zapłacisz nawet 5 tysięcy złotychCzytaj dalej

Przepychanki z policją

W poprzednią środę i w czwartek miała odbyć się "Blokada Sejmu" jednak policja bardzo szybko interweniowała i zablokowała okolice. W efekcie w środę protestujący wyszli na ulice Warszawy

Na placu Trzech Krzyży i placu Powstańców Warszawy (w okolicy siedziby programów informacyjnych TVP) znalazły się kordony policji, która użyła wobec protestujących kobiet środków przymusu bezpośredniego. Tajniacy policyjni będący w tłumie rzucali gazem i pałowali zgromadzonych. Te działania w ostrych słowach skrytykował prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

W sieci pojawiły się wizerunki policjantów, którzy interweniowali wobec protestujących. Zbigniew Ziobro zapowiedział, że osoby które je upubliczniły spotkają konsekwencje. Sprawą zajmuje się Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

Wypadek w Grabinie. Na miejsce jedzie pogotowie, policja i straż. Pięć osób jest rannychWypadek w Grabinie. Na miejsce jedzie pogotowie, policja i straż. Pięć osób jest rannychCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Pożar w szpitalu w Szczecinie. Nie żyje pacjent
  2. Nagranie ze śmiertelnego wypadku w Łodzi. Tragiczne zdarzenie zarejestrowała samochodowa kamerka
  3. Policjanci zostali pilnie wezwani przed pomnik smoleński. Na reakcję było już za późno
  4. Polski Samochód Elektryczny wjechał na Południową Obwodnicę Warszawy. Jest prawie gotowa, wkrótce otwarcie
  5. Ogrom policji w parku, mieszkańcy pytają co się dzieje. Właśnie rozpoczął się protest antycovidowców
  6. Nagranie trafiło do sieci. Prezydent Wrocławia wyszedł na środek sklepu i zakpił ze Swierzyńskiego
  7. Polacy znaleźli sposób na zakupy w centrach handlowych. Wystarczyło zaproszenie

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News