wawainfo.pl
Pałac Prezydencki

East News zdj. z lipca

Przyszli przed Pałac Prezydencki ze zdjęciem i stoją. Mają ze sobą flagi, maseczki z błyskawicami i transparenty

22 Listopada 2020

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

Pikieta przed pałacem prezydenckim. W niedzielę odbyła się kolejna edycja cotygodniowego protestu. Garstka uczestników przyniosła ze sobą tęczowe flagi, maseczki z symbolami Strajku Kobiet i zdjęcie sędziego Igora Tulei, który został pozbawi

W akcji Polska Babcia

Jak zauważa "Gazeta Stołeczna" na pikiecie pojawiła się  77-letnia Małgorzata Wołyńska z grupy Polskie Babcie. Pozostali uczestnicy stali w dużych odstępach w związku z pandemią koronawirusa.

Cotygodniowe protesty przed pałacem odbywają się od kwietnia 2017 roku.

Strajk Kobiet zablokuje Warszawę

Jak pisaliśmy na Wawa Info, w poniedziałek w stolicy odbędzie się z kolei kolejna blokada zorganizowana przez Strajk Kobiet. Równo o godzinie 16 protestujący znów pojawią się na ulicach. "Tym razem, dlatego że pogoda trochę gorsza, spotykamy się samochodami." - poinformował warszawski oddział SK.

Miejsce zbiórki zostanie podane pół godziny przed rozpoczęciem. "Siłą naszej solidarności, mobilizacji i determinacji zwyciężymy przemoc." - napisali przedstawiciele organizacji.

W Warszawie i w całym kraju od 22 października trwają protesty. Tego dnia Trybunał Konstytucyjny wydał orzeczenie delegalizujące przerywanie ciąży w przypadku ciężkich i nieodwracalnych wad płodu.

Przepychanki z policją

W poprzednią środę i w czwartek miała odbyć się "Blokada Sejmu" jednak policja bardzo szybko interweniowała i zablokowała okolice. W efekcie w środę protestujący wyszli na ulice Warszawy

Na placu Trzech Krzyży i placu Powstańców Warszawy (w okolicy siedziby programów informacyjnych TVP) znalazły się kordony policji, która użyła wobec protestujących kobiet środków przymusu bezpośredniego. Tajniacy policyjni będący w tłumie rzucali gazem i pałowali zgromadzonych. Te działania w ostrych słowach skrytykował prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

W sieci pojawiły się wizerunki policjantów, którzy interweniowali wobec protestujących. Zbigniew Ziobro zapowiedział, że osoby które je upubliczniły spotkają konsekwencje. Sprawą zajmuje się Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >