wawainfo.pl > Mazowsze > Szpital od lat straszył pacjentów. Przyszła pacjentka, i nagle wszystko się zmieniło. Niesamowita metamorfoza w Otwocku
Mateusz Dolak
Mateusz Dolak 19.03.2022 03:21

Szpital od lat straszył pacjentów. Przyszła pacjentka, i nagle wszystko się zmieniło. Niesamowita metamorfoza w Otwocku

Metamorfoza oddziału
Powiat Otwocki

Metamorfoza

Nowe sale, łazienki a przede wszystkim wymiana sprzętu i łóżek oraz instalacja monitoringu - tak zmienił się otwocki oddział, który latami straszył swoich pacjentów. W lokalnych mediach nie trudno przeczytać pochwał na temat remontu, ale gdyby nie wyjątkowa pacjentka prawdopodobnie nic by się nie zmieniło.

- Remont nie byłby możliwy bez oddolnej inicjatywy jednej z naszych pacjentek. Gdy trafiła na oddział, stwierdziła, że coś trzeba z nim zrobić - przywołuje słowa członka zarządu PCZ Michała Mrówki, portal Linia Otwocka.

- Pacjentka wyszła z inicjatywą, pomogło Starostwo Powiatowe w Otwocku i udało się wyremontować oddział, który w szpitalu wyglądał najgorzej. Prace przeprowadzono bardzo szybko. Teraz to miejsce, które do niedawna wyglądało bardzo źle, jest piękne - chwali Mrówka.

Uroczyste otwarcie

Pacjenci z kolei zachwyceni są nowym wystrojem ścian. W salach i na korytarzach pojawiła się pastelowa kolorystyka a także wyjątkowe zdobienia. - Za ten wygląd odpowiadają kierownik oddziału dr nauk med. Leszek Gmyrek, pielęgniarka oddziałowa Nikoleta Broda oraz darczyńca - wymienił. Nie obyło się też bez pomocy władz powiatu, którzy usłyszeli imienne podziękowania.

Oficjalne otwarcie oddziału odbyło się w środę. Pomimo obostrzeń na miejscu pojawili się zaproszeni goście między innymi ze starostwa, a także darczyńcy, dyrektorzy otwockich placówek medycznych i lokalni przedsiębiorcy.

- To dobrze, że możemy spotkać się w miejscu, które jest początkiem czegoś nowego. Po wielu latach ten oddział doczekał się upragnionego remontu. Jako radny kilka razy miałem okazję być tutaj i było mi wstyd, że oferowaliśmy pacjentkom usługi medyczne w takich warunkach. Dlatego tym bardziej cieszę się z tej inicjatywy i przeprowadzenia remontu - mówił starosta Krzysztof Szczegielniak.

Wszystko dzięki niej

Nikt z obecnych nie miał wątpliwości, że gdyby nie wyjątkowa oddolna inicjatywa oraz darczyńcy, remont byłby utrudniony lub wręcz niemożliwy. Starosta pod koniec swojej przemowy życzył personelowi szpitala, aby praca w nim była jeszcze przyjemniejsza, a pacjentkom - by bardzo szybko wracały do zdrowia.

Jak zauważa Linia Otwocka, na remont czeka jeszcze blok porodowy. "Być może i tutaj uda się znaleźć darczyńców, którzy wesprą powiat i szpital w działaniach zmierzających do poprawy standardów. Na pewno byłby to powód do dumy" - czytamy na portalu.

źródło: Linia Otwockazdjęcie główne: Powiat Otwocki

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Tagi:
Powiązane