wawainfo.pl
Metamorfoza oddziału

Powiat Otwocki

Szpital od lat straszył pacjentów. Przyszła pacjentka, i nagle wszystko się zmieniło. Niesamowita metamorfoza w Otwocku

24 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

Oddział ginekologiczno-położniczy w Powiatowym Centrum Zdrowia przy ul. Batorego w Otwocku wreszcie przestał straszyć. Wszystko dzięki ogromnemu zaangażowaniu prywatnych darczyńców, wsparciu powiatu i pacjentce, która dopięła swego i wywalc

Metamorfoza

Nowe sale, łazienki a przede wszystkim wymiana sprzętu i łóżek oraz instalacja monitoringu - tak zmienił się otwocki oddział, który latami straszył swoich pacjentów. W lokalnych mediach nie trudno przeczytać pochwał na temat remontu, ale gdyby nie wyjątkowa pacjentka prawdopodobnie nic by się nie zmieniło.

- Remont nie byłby możliwy bez oddolnej inicjatywy jednej z naszych pacjentek. Gdy trafiła na oddział, stwierdziła, że coś trzeba z nim zrobić - przywołuje słowa członka zarządu PCZ Michała Mrówki, portal Linia Otwocka.

- Pacjentka wyszła z inicjatywą, pomogło Starostwo Powiatowe w Otwocku i udało się wyremontować oddział, który w szpitalu wyglądał najgorzej. Prace przeprowadzono bardzo szybko. Teraz to miejsce, które do niedawna wyglądało bardzo źle, jest piękne - chwali Mrówka.

Uroczyste otwarcie

Pacjenci z kolei zachwyceni są nowym wystrojem ścian. W salach i na korytarzach pojawiła się pastelowa kolorystyka a także wyjątkowe zdobienia. - Za ten wygląd odpowiadają kierownik oddziału dr nauk med. Leszek Gmyrek, pielęgniarka oddziałowa Nikoleta Broda oraz darczyńca - wymienił. Nie obyło się też bez pomocy władz powiatu, którzy usłyszeli imienne podziękowania.

Oficjalne otwarcie oddziału odbyło się w środę. Pomimo obostrzeń na miejscu pojawili się zaproszeni goście między innymi ze starostwa, a także darczyńcy, dyrektorzy otwockich placówek medycznych i lokalni przedsiębiorcy.

- To dobrze, że możemy spotkać się w miejscu, które jest początkiem czegoś nowego. Po wielu latach ten oddział doczekał się upragnionego remontu. Jako radny kilka razy miałem okazję być tutaj i było mi wstyd, że oferowaliśmy pacjentkom usługi medyczne w takich warunkach. Dlatego tym bardziej cieszę się z tej inicjatywy i przeprowadzenia remontu - mówił starosta Krzysztof Szczegielniak.

Wszystko dzięki niej

Nikt z obecnych nie miał wątpliwości, że gdyby nie wyjątkowa oddolna inicjatywa oraz darczyńcy, remont byłby utrudniony lub wręcz niemożliwy. Starosta pod koniec swojej przemowy życzył personelowi szpitala, aby praca w nim była jeszcze przyjemniejsza, a pacjentkom - by bardzo szybko wracały do zdrowia.

Jak zauważa Linia Otwocka, na remont czeka jeszcze blok porodowy. "Być może i tutaj uda się znaleźć darczyńców, którzy wesprą powiat i szpital w działaniach zmierzających do poprawy standardów. Na pewno byłby to powód do dumy" - czytamy na portalu.

źródło: Linia Otwockazdjęcie główne: Powiat Otwocki

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

  • W aucie jechało czworo dzieci, dwoje z nich nie żyje. Gigantyczna tragedia

  • Kolejna nagła awaria w Warszawie i okolicach. Autobusy na objazdach, kilkanaście budynków bez wody

  • Śnieżyce nawiedzą wschodnie Mazowsze. IMGW wydało ostrzeżenia drugiego stopnia

Mateusz DolakAutor

Jestem redaktorem prowadzącym portal Wawa Info. Trafiłem tutaj z Super Expressu, a wcześniej - pisałem dla portalu tvn24.pl i tvnwarszawa.pl. Swoją przygodę z mediami zacząłem jeszcze w liceum, kiedy współpracowałem z lokalnym radie

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Obraz Andrzej Rembowski z Pixabay

Mazowsze

Policja apeluje do grzybiarzy i wydaje szereg zaleceń

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Mazowsze

Otwock. Potrącił 12-latka i uciekł. Był kompletnie pijany

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Mazowsze

Mazowieckie. Mieszkańcy gminy Naruszewo bez wody pitnej, jest skażona

Czytaj więcej >

Mazowsze

Kolejne szkoły z koronawirusem. Uczniowie i nauczyciele na kwarantannie

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Mazowsze

IMGW wydało ostrzeżenia. Nadchodzą intensywne opady deszczu

Czytaj więcej >

Mazowsze

Burze i deszcze na Mazowszu. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >