wawainfo.pl > Ulice > Leżał na podłodze, nie miał siły wezwać pomocy. Kiedy nadeszła pomoc, było krok od tragedii
Julian Bakuła
Julian Bakuła 19.03.2022 03:27

Leżał na podłodze, nie miał siły wezwać pomocy. Kiedy nadeszła pomoc, było krok od tragedii

Policjant z Mokotowa uratował życie 72-latka
mokotow.policja.waw.pl

Mokotowski dzielnicowy uratował życie seniora, który leżał bez ruchu na podłodze za zamkniętymi drzwiami swojego mieszkania.

Dzielnicowy z mokotowskiej komendy został zaalarmowany przez mieszkańca bloku przy ul. Elsnera. Sąsiad podejrzewał, że starszy mężczyzna może potrzebować pomocy. Jakiś czas temu przestał go widywać.

- Mundurowy szybko skojarzył wskazany adres i pamiętał z wcześniejszych ustaleń, że zamieszkuje tam samotnie, starszy mężczyzna, a rodzina seniora przebywa w znacznej odległości od niego i nie wykazywała większego zainteresowania jego osobą - relacjonuje mł. asp. Iwona Kijowska.

Policjant udał się do mieszkania mężczyzny, jednak drzwi były zamknięte, wobec czego wezwawszy na miejsce straż pożarną sam przystąpił do działania.

- Bez wahania wspiął się po drabinie na wysokość drugiego piętra bloku i przez okno balkonowe wszedł do środka - opisuje mł. asp. Kijowska.

Funkcjonariusz zastał wyziębionego seniora leżącego bez ruchu na podłodze w pokoju.

- Kontakt z nim był znacznie utrudniony. W stanie zagrożenia życia został przewieziony do szpitala przez służby medyczne - dowiadujemy się z komunikatu mokotowskiej policji.

- Jak przyznaje policjant, to właśnie dla takiej zwykłej pomocy drugiemu człowiekowi założył mundur. Skończyć służbę z przeświadczeniem, że się komuś pomogło, to ogromny przywilej - komentuje mł. asp. Kijowska.

Zdaniem funkcjonariusza, tego rodzaju pomoc może przybrać formę zwykłej rozmowy dotyczącej problemów życiowych, z którymi mierzą się mieszkańcy.

>

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info

Źródło: wawainfo.pl Zdjęcie główne: mokotow.policja.waw.pl

Powiązane