wawainfo.pl
II linia metra

Metro Warszawskie Sp. z o.o.

Gdzie będą nowe stacje metra? Zapadły kluczowe decyzje, wojewoda wydał komunikat

29 Maja 2020

Autor tekstu:

redakcja wawa info

Udostępnij:

Zapadły kluczowe decyzje dotyczące lokalizacji dla nowych stacji metra w Warszawie. Pozwolą one ruszyć z budową ostatniego odcinka II linii na Karolin. Mieszkańcy skorzystają z niego za trzy lata.

II linia metra

Budowa II linii metra rozpoczęła się w roku 2012. Jej centralny odcinek otwarto trzy lata później. Od tego czasu metro wciąż jest rozbudowywane, czemu towarzyszą jednak liczne trudności i spowodowane nimi opóźnienia. Jak już pisaliśmy na Wawa Info, w budowie przeszkadzają znajdowane w ziemi niewybuchy z czasów II wojny światowej oraz trudne podłoże geologiczne. II linia metra już teraz łączy Warszawę lewobrzeżną z prawobrzeżną. Do 2023 roku ma sięgać od Bródna po Bemowo (Karolin). Techniczne zaplecze II linii metra znajdować się będzie poza terenem Warszawy, w Morach. "Za ostatnią stacją, na 26-hektarowym obszarze ograniczonym torami kolejowymi, zaplanowano Stację Techniczno-Postojową Mory. Na jej terenie znajdą się m.in. budynek administracji, elektrowozownia, hala napraw taboru, myjnia, nastawnia, podstacja trakcyjna, zajezdnia taboru specjalnego, budynek straży pożarnej, magazyn materiałów łatwopalnych i gazów technicznych, oczyszczalnia ścieków, warsztaty służby infrastruktury, hala tokarki podtorowej i lakierni, zajezdnia lokomotyw spalinowych, stacja paliw, tor testowy, pętla zwrotna dla pociągów" - dowiadujemy się z artykułu na portalu transport-publiczny.pl.

Gdzie będą nowe stacje?

W poniedziałek wojewoda mazowiecki wydał decyzje lokalizacyjne dotyczące nowych stacji II linii metra. Chodzi o ostatni odcinek, wiodący przez Bemowo na Karolin. Decyzje pozwolą rozpocząć budowę w wyznaczonych miejscach. Dotyczą one stacji C3 Lazurowa (zobacz na obrazku poniżej) i wentylatorni V2 oraz stacji C1 Karolin wraz z szybem startowym dla tarcz drążących tunele. To oznacza, że na decyzje czeka jeszcze stacja C02 Chrzanów, stacja techniczno postojowa oraz druga wentylatornia. Nowe stacje metra mają być oddane do użytku do 2023 roku. 

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

redakcja wawa infoAutor

Konto redakcji Wawa Info

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Rafał Trzaskowski poinformował o śmierci prezesa Związku Powstańców Warszawskich

Czytaj więcej >

Wiadomości

Pierwsza restauracja w stolicy dla zaszczepionych klientów

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje ksiądz prałat Marian Rola. W piątek pogrzeb duchownego

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rafał Trzaskowski ostrzega przed skutkami Polskiego Ładu

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje profesor Jan Stanienda

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

26 września rusza 43. Maraton Warszawski. Nadchodzą utrudnienia

Czytaj więcej >