Gdzie będą nowe stacje metra? Zapadły kluczowe decyzje, wojewoda wydał komunikat

Autor - 29 Maja 2020
II linia metraŹródło: Metro Warszawskie Sp. z o.o.

Zapadły kluczowe decyzje dotyczące lokalizacji dla nowych stacji metra w Warszawie. Pozwolą one ruszyć z budową ostatniego odcinka II linii na Karolin. Mieszkańcy skorzystają z niego za trzy lata.

II linia metra

Budowa II linii metra rozpoczęła się w roku 2012. Jej centralny odcinek otwarto trzy lata później. Od tego czasu metro wciąż jest rozbudowywane, czemu towarzyszą jednak liczne trudności i spowodowane nimi opóźnienia. Jak już pisaliśmy na Wawa Info, w budowie przeszkadzają znajdowane w ziemi niewybuchy z czasów II wojny światowej oraz trudne podłoże geologiczne. II linia metra już teraz łączy Warszawę lewobrzeżną z prawobrzeżną. Do 2023 roku ma sięgać od Bródna po Bemowo (Karolin). Techniczne zaplecze II linii metra znajdować się będzie poza terenem Warszawy, w Morach. "Za ostatnią stacją, na 26-hektarowym obszarze ograniczonym torami kolejowymi, zaplanowano Stację Techniczno-Postojową Mory. Na jej terenie znajdą się m.in. budynek administracji, elektrowozownia, hala napraw taboru, myjnia, nastawnia, podstacja trakcyjna, zajezdnia taboru specjalnego, budynek straży pożarnej, magazyn materiałów łatwopalnych i gazów technicznych, oczyszczalnia ścieków, warsztaty służby infrastruktury, hala tokarki podtorowej i lakierni, zajezdnia lokomotyw spalinowych, stacja paliw, tor testowy, pętla zwrotna dla pociągów" - dowiadujemy się z artykułu na portalu transport-publiczny.pl.

Dzisiaj grzeje:
1. Koniec obowiązku noszenia maseczek. Rząd właśnie zniósł kolejne obostrzenia, co się zmieni?
2. Nowa ulga od tego roku, możesz zaoszczędzić nawet 53 tys. zł. Jednak nie wszystkim przysługuje

Gdzie będą nowe stacje?

W poniedziałek wojewoda mazowiecki wydał decyzje lokalizacyjne dotyczące nowych stacji II linii metra. Chodzi o ostatni odcinek, wiodący przez Bemowo na Karolin. Decyzje pozwolą rozpocząć budowę w wyznaczonych miejscach. Dotyczą one stacji C3 Lazurowa (zobacz na obrazku poniżej) i wentylatorni V2 oraz stacji C1 Karolin wraz z szybem startowym dla tarcz drążących tunele. To oznacza, że na decyzje czeka jeszcze stacja C02 Chrzanów, stacja techniczno postojowa oraz druga wentylatornia. Nowe stacje metra mają być oddane do użytku do 2023 roku.

II linia metra Stacja Lazurowa

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pozornie zwykła złotówka z czasów PRL jest warta fortunę. Można zarobić na niej nawet 1500 złotych
  2. Andrzej Gołota wróci do ringu? Pojawiły się sensacyjne wiadomości, miałby walczyć z legendą światowego sportu
  3. Policyjny pościg na Mazowszu. Policjanci ścigali kierowcę busa
  4. Pokaż swój balkon i wygraj konkurs. Ruszają zapisy
  5. Czarna wizja jasnowidza Jackowskiego. Zacznie się nagle, wszystkich nas zaskoczy
  6. Krystyna Pawłowicz w nocy opublikowała dziwne zdjęcia. Co jej się stało?
Lidl pilnie wycofuje ze sprzedaży popularne chipsy. Już je kupiłeś? Przeczytaj ważny komunikatLidl pilnie wycofuje ze sprzedaży popularne chipsy. Już je kupiłeś? Przeczytaj ważny komunikatCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News